Komentarze (121)
Bank w trudnej sytuacji zamrozi klientom pieniądze?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • hmmm11

  Oceniono 1 raz 1

  Nie gazetko. Tak było na Islandii podczas Krzysu. To pozowliło zachować płynność Banków bez ich dokapitalizowania. Ja jestem jak najbardziej za ale też do tego trzeba dodać... Zamykanie jak na Islandii za niegospodarność

 • nepwk

  Oceniono 1 raz 1

  przećwiczyli ten manewr na Cyprze a teraz rozszerzają na całość

 • szympansjera

  Oceniono 1 raz 1

  Są różne techniki okradania klientów, również klientów banków. O tym, że bank za chwilę będzie w opałach i tak będzie wiedział ten, kto powinien wiedzieć, żeby zdążył wycofać bezpiecznie swoje depozyty i to w całości, a nie po trochę i nie wszystko. Kłania się zasada "niewkładania wszystkich jaj do jednego koszyka". No i oczywiście rozsądek i myślenie ekonomiczne a nie to polskie zwyczajowe "jakoś to będzie".

 • jevdok

  Oceniono 1 raz 1

  Cóż, konsekwentne wdrażanie planu Altiero Spinelliego, który w 1984 stał się podstawą traktatu ustanawiającego UE. Jego założenia zostały przedstawione w Manifeście z Ventotene, który powstał w 1941. Proponuję zapoznać się z tym dokumentem, przeanalizować go i wyciągnąć wnioski kierunku zmian w UE. Dodam, że mimo podstawowego znaczenia tego dokumentu w kontekście naszej teraźniejszości i przyszłości, nigdzie nie udało mi się znaleźć oficjalnego tłumaczenia tego manifestu na język polski.

 • amuzc

  Oceniono 3 razy 1

  Kolejny dowód na poje...ych urzędasów unijnych.
  Nic dziwnego, że Brytania opuściła ten twór.

 • qwardian

  Oceniono 3 razy 1

  Unia Afrykańska, nie Europejska..

 • leonleonidas

  Oceniono 3 razy 1

  Proba byla juz na Cyprze :-)

 • felis.catus2

  Oceniono 1 raz 1

  To już jakby ma mniejsze znaczenie. Nadchodzi czas wielkich zmian. Za 10-15 lat bankowość w dzisiejszym sensie istnieć nie będzie, zaś kreacja pieniądza będzie odbywać się na zupełnie innych zasadach. inna rzecz, ze teoretycznych postaw ciągle brak. Będziemy uczyć się tego na własnej skórze.

 • kacper pawlowski

  Oceniono 1 raz 1

  Banki nie mają pokrycia depozytów. To zwyłke oficjane wałki , legalne piramidy żerujące na klientach którzy trzymają tam oszczędności i przelewają pensję. Cyferki na kontach to wirtualna rzeczywistość. Obawiam się źe jakby do takiego np ing jednego dnia przyszło 30% klientów dokonać wypłaty wszystkiego to już by był problem.

 • myslacyszaryczlowiek1

  Oceniono 7 razy 1

  Powstaje nowa klasa społeczna, taka nowa arystokracja, która za nic nie odpowiada, która uważa się za coś lepszego. Ona już dosyć dawno istniała, tylko tyle, że siedziała cicho. Teraz występuje z coraz to nowymi pomysłami. Za doprowadzenie banku do stanu, że go nie stać na zwrot depozytów powinno być 25 lat więzienia, tak za fałszerstwo pieniędzy.

 • Jerzy Kołodziej

  Oceniono 5 razy 1

  Nie wiem skad ten tryb warunkowy bo ten przepis juz funkcjonuje np. we Francji od zeszlego tygodnia. Ale najwazniejsze, ze to pokazuje iz sytuacja Euro jest bardzo zla i szykuje sie krach finansowy. Jeszcze jeden przyklad bankructwa unijnej utopii!

 • w.s3

  0

  Czyli nie ma nic pewniejszego jak 'pończocha' lub 'materac' za nietypowymi, dobrze zamkniętymi drzwiami.

 • leonleonidas

  0

  Unia bankrutow to adekwatne dyrektwy sowchozkie.

 • kolona

  0

  Banki rządzą światem. Wszelkie ustawy nakazujące obywatelom dokonywanie różnych płatności poprzez banki, tego dowodzą.

 • marold77

  0

  a co z umożliwieniem zabicia głupiego polityka? takie prawo powinno być od zawsze... nie było by takich pomysłów

 • vladek

  0

  Jedyne co Unia chce zrobic to uporzadkowac prawo ktore jak sam przyglupi autor napisal i tak juz pozwalaja na wstrzymywanie wyplat czy nawet kradziez pieniedzy klienta banku. Jedyne czego bankowcy sie boja tak naprawde w zwiazku z tym pomyslem sa szukajacy sensacje chciwe media i dziennikarze. Glupcy ktorzy z jednej strony zdaja sobie doskonale sprawe z tego jaka maja wladze nad ludzmi a z drugiej nie chca wziasc zadnej odpowiedzialnosci za skutki jakie wywoluja ich 'sensacyjne' i 'obiektywne' doniesienia. Czasem dobrze by bylo powstrzymac sie od nasladowania telepisu.

 • spamboy

  0

  Kryptoaluty tylko czekają na moment kiedy banki zaczną ogrnaiczać dostęp do środków obywateli. Jeszcze trochę takich komunikatów i bitcoiny nie będą po 15tys ale po 150tys. Spoko dla wszytkich starczy (dzielą sie na tysieczne części). A bankierzy... nóż cóż będą mogli sobie w **** włożyć swojej papierki, sejfy i bankomaty.

 • sommers

  0

  Szkoda moich nerwów. Jak ten frank stanieje, to kupię franków i przeleję kasę do Szwajcarii.

 • mireczekb

  Oceniono 4 razy 0

  Oto polityka europejskich liberałów. Dla banków, dla biznesu wszystko ... a gdzie zwykły człowiek ? Dobrze, że mieszkam w Polsce, dobrze, że nie rządzą już nami Tuski.

 • tomasz.rze

  0

  Pieniądze z wypłaty trzyma się w domu. Przez cały miesiąc żyje się za pieniądze banku, płacąc kartą kredytową, którą po miesiącu spłaca się całości. Wtedy to bank się prosi o swoje pieniądze, a nie klient o swoje.

 • Ave Satanas

  0

  "istnieje w Polsce możliwość zawieszenia przez banki w restrukturyzacji możliwości wypłat na maksymalnie 2 dni robocze (dotyczy to jednak wyłącznie środków powyżej 100 tys. euro). Ta sama ustawa umożliwia zaangażowanie pieniędzy klientów w ratowanie upadającego banku. Jednak po pierwsze – wyłącznie z nadwyżki ponad równowartość 100 tys. euro na koncie danego klienta, "

  Więc przestańcie płakać biedoto... Albo sami bogacze piszą komentarze w tym momencie, albo idiota, który nawet nie czytał artykułu do końca.

 • Ave Satanas

  0

  "istnieje w Polsce możliwość zawieszenia przez banki w restrukturyzacji możliwości wypłat na maksymalnie 2 dni robocze (dotyczy to jednak wyłącznie środków powyżej 100 tys. euro). Ta sama ustawa umożliwia zaangażowanie pieniędzy klientów w ratowanie upadającego banku. Jednak po pierwsze – wyłącznie z nadwyżki ponad równowartość 100 tys. euro na koncie danego klienta, "

  Więc przestańcie płakać biedoto... Albo sami bogacze piszą komentarze w tym momencie, albo ktoś kto nie czytał artykułu ze zrozumieniem.

 • wzgardzony

  0

  Niech bank pożycza ludziom tyle pieniędzy ile ma i po kłopocie. Obecnie, nie dość, że pożycza więcej niż ludzie zostawili mu w depozycie to wydaje więcej niż ma. To taka piramida finansowa akceptowana przez państwo

 • von_bellow_11

  0

  Moim zdaniem dobry pomysl. Kto ma placic za upadle banki - podatnik czy klienci ? Trzymanie kasy w banku obarczone jest ryzykiem tak jak kazda dzialalnosc gospodarcza. Mam firme, place za towar - dostawca oglasza upadlosc , zostaje a lodzie. Moja strata - nie wpadne na pomysl aby z pieniedzy podatnika ktos mi zwrocil .

 • piepe

  0

  Samozaoranie.

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 0

  " runo" po polsku to co innego niż angielski "bieg" "wyścig" "paniczna ucieczka", ale co mi tam, lubię "gw"

 • janbar22

  0

  Pomyslodawca zapewne " podstawowe potrzeby" mialby zapewnione nawet gdyby jego bank padł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX