Jak pracują sklepy w poniedziałek 14 sierpnia i wtorek 15 sierpnia? [GODZINY OTWARCIA]

Przed nami długi weekend. We wtorek 15 sierpnia niemal wszystkie sieciowe supermarkety będą zamknięte. Za to w poniedziałek 14 sierpnia dłużej popracuje m.in. Biedronka.

We wtorek 15 sierpnia – z powodu święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - wszystkie sieci handlowe będą zamknięte. Nie zrobimy zakupów też m.in. w galeriach handlowych.

Otwarte mogą być natomiast niektóre sklepy spożywcze działające na zasadzie franczyzy - czyli np. Żabka, Freshmarket, Małpka Express, Carrefour Express czy Globi. Wszystko pod warunkiem, że za ladą staną wyłącznie właściciele sklepów (ewentualnie osoby zatrudnione na umowy cywilnoprawne).Jednak sklepy Żabka i Freshmarket, nawet jeśli będą czynne, to krócej niż zwykle – w zależności od indywidualnej decyzji właścicieli w godzinach: od 9:00 do 19:00 lub 11:00 do 21:00.

Te sklepy Tesco, które zwykle czynne są 24 godziny na dobę, zostaną zamknięte o godzinie 5:00 rano w nocy z poniedziałku na wtorek. Zaczną pracę ponownie w środę 16 sierpnia o 6:00 rano.

Z kolei w poniedziałek 14 sierpnia dłużej niż zwykle, bo do 22:00, czynne będą sklepy sieci Biedronka. „Normalnie” w niektórych lokalizacjach, szczególnie poza dużymi miastami, Biedronki są zamykane o 21:00.

Sklepy m.in. sieci Auchan, Lidl, Kaufland, Carrefour czy Piotr i Paweł będą działać 14 sierpnia w standardowych godzinach.

***

Więcej o: