Ważna zmiana w Wizz Air. Mniej czasu na odprawę online

Wizz Air zmienia zasady odprawy online. Osoby, które podczas rezerwacji nie wykupiły konkretnych miejsc, będą miały już nie 30 dni, ale tylko 48 godzin na odprawę w internecie.

Odprawa online w Wizz Air zawsze jest dostępna od 30 dni do 3 godzin przed planowym wylotem. Jednak dla rezerwacji dokonanych od 16 sierpnia linia lotnicza dodała ważne zastrzeżenie – osoby, które nie wykupią konkretnego miejsca w samolocie, będą mogły odprawić się online dopiero na 48 godzin przed wylotem.

Dla rezerwacji dokonanych 15 sierpnia i wcześniej zasady są takie jak dotychczas – czyli każdy ma na odprawę 30 dni, niezależnie czy wykupił miejsce czy nie.

W przypadku lotów powrotnych, gdy nie wykupiono miejsc, odprawa online zostanie udostępniano wtedy co odprawa dla lotu do miejsca docelowego, jednak najwyżej 15 dni przed datą lotu powrotnego.

Opłata za konkretne miejsce wynosi w Wizz Air od 1 euro do 31 euro. Za darmo  możliwość rezerwacji miejsc mają też osoby z pakietami WIZZ Go oraz WIZZ Plus.

Odprawy online są w Wizz Air bezpłatne. Odprawy na lotnisku kosztują nawet do 30 euro.

Zmiana w terminach odpraw online nie jest jedyną nowością w Wizz Air. Od 29 października br. zniknie podział na mały (darmowy) i duży (płatny) bagaż podręczny. Od tego dnia każdy bagaż podręczny będzie bezpłatny, ale Wizz Air nieco obniżył jego dopuszczalne rozmiary. I nie jest pewne, że uda się wziąć go na pokład.

***

Więcej o: