Amerykański bank otwiera w Polsce swój oddział. Chce zatrudnić aż 2,5 tys. osób

Robert Kędzierski
JP Morgan, amerykański gigant finansowy, zarejestrował w Polsce spółkę. Otwiera oddział i dać pracę aż 2,5 tys. osób. Nasz kraj skorzystał na skutkach Brexitu.

Amerykański bank JPMorgan Chase kilkanaście dni temu zarejestrował swoją spółkę w Polsce - donosi Puls Biznesu. JP Morgan Poland Services ma być centrum operacyjnym zatrudniającym 2,5 tys. osób.  W jej zarządzie powołanej spółki znaleźli się Sławomir Soszyński i Michael Davies. Sławomir Soszyński od września 2015 r. jest dyrektorem ds. technologii w JP Morgan w Londynie.

Potwierdzają się zatem informacje opublikowane pod koniec kwietnia przez agencję Reutera. Amerykański gigant miał wybrać nasz kraj, który ostatecznie wygrał z Rumunią i Węgrami. Pod uwagę brany był również Wrocław. O wyborze stolicy miały zadecydować dwa czynniki: odpowiednia ilość przestrzeni biurowej i możliwość znalezienia odpowiedniej liczby pracowników. 

Czytaj też: Historia ostatniego megakryzysu finansowego jest dramatyczna. 

Do tej pory podobną formę działalności w Polsce prowadzi m.in. Goldman Sachs (zatrudnia 300 osób, planuje niemal podwoić załogę), czy Credit Suisse  (w Warszawie i Wrocławiu zatrudnia łącznie kilka tysięcy osób). 

JP Morgan zdecydował o wybraniu nowej siedziby po usankcjonowaniu decyzji Wielkiej Brytanii o opuszczeniu Unii Europejskiej. Firma, podobnie jak wszystkie inne przedsiębiorstwa, ma dwa lata na podjęcie ostatecznych decyzji. 

Wielka Brytania ma ostatecznie wyjść z Unii Europejskiej w dwa lata po rozpoczęciu negocjacji na ten temat, czyli 29 marca 2019 roku. 

Więcej o:
Komentarze (53)
JP Morgan otwiera w Polsce swój oddział. Chce zatrudnić aż 2,5 tys. osób
Zaloguj się
 • elemir

  Oceniono 20 razy 10

  "Chce DAĆ pracę" .

  Nie - nikomu nic nie chce „dawać”.

  Chce ZATRUDNIĆ pracowników biurowych do wklepywania faktur i odpowiadania na reklamacje,
  płacąc taniej niż na Zachodzie.

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  Co? Znowu trzeba bedzie pracowac? Wygonic!

 • volupte

  Oceniono 1 raz 1

  To ta polonizacja?

 • leonleonidas

  Oceniono 11 razy 1

  Gigant :-)

  To sie zaczna walki :-)
  Po amerykancku.

 • westerunion

  Oceniono 5 razy 1

  Petru i Schetyna będą teraz pewnie pisać o pomoc do KE i zablokowanie inwestycji dla dobra polskiej demokracji i europejskiego bezpieczeństwa...

 • ganro

  Oceniono 7 razy 1

  No nie, jak można było tak zepsuć renomę kraju teoretycznego i na dodatek bez demokracji? Zagraniczni inwestorzy mieli uciekać z Polski.

 • buk-humor-dziczyzna

  0

  no to będzie raj na ziemii

 • zerozer52

  0

  Nikt nic nikomu nie da.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX