Szykuje się spore przejęcie na rynku marketów. Gigant hurtowy chce kupić sieć sklepów Mila

Grupa Eurocash ma list intencyjny w sprawie kupna sieci marketów Mila. Chodzi o prawie 200 sklepów w całej Polsce. Informacja najwyraźniej spodobała się inwestorom - kurs giełdowego Eurocashu mocno zyskiwał we wtorek.

Eurocash rozważa przejęcie sieci Mila. Firma w oficjalnym komunikacie dla inwestorów podała, że podpisała w tej sprawie list intencyjny z Argus Retail Holding Limited, spółką prawa cypryjskiego, Elbrus Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie, Robertem Kasnerem, Robertem Załęskim oraz Stanisławem Sosnowskim.

Teraz Eurocash ma do 8 września wyłączność na rozmowy w sprawie przejęcia. Nie musi wcale do niego dojść, ale, jak podaje giełdowa firma, obie strony mają już wstępne porozumienie co do jego podstawowych warunków.

Inwestorzy na plany Eurocashu zareagowali bardzo pozytywnie. Akcje spółki podrożały we wtorek na GPW o ponad 7 proc. – najmocniej w całym indeksie WIG20.

Kurs EurocashKurs Eurocash stooq.pl

Prawie 14 tys. sklepów w sieci Eurocash

Do sieci Mila należy 188 sklepów w całej Polsce o średniej powierzchni 460 m2. Najwięcej jest ich w województwach kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, lubuskim, wielkopolskim, świętokrzyskim i śląskim. Sieć zatrudnia 5,4 tys. pracowników. W ubiegłym roku jej sprzedaż wyniosła prawie 1,5 mld zł, a zysk operacyjny (EBITDA) około 4,8 mln zł.

Grupa Eurocash to lider na polskim rynku hurtowej dystrybucji produktów żywnościowych. Jak podaje firma, wspierane przez nią sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają prawie 14 tys. sklepów pod markami abc, Groszek, Delikatesy Centrum czy Lewiatan. W 2016 roku Grupa Eurocash miała ponad 21 mld zł przychodów ze sprzedaży i 190 mln zł zysku netto.

+++

Voelkel: W nowoczesnych firmach nie potrzebujemy ludzi, którzy nastawieni są na indywidualny cel [NEXT TIME]

Więcej o: