Gliwicki Opel wstrzymał produkcję. Pracownicy na urlopach. Awaria

Robert Kędzierski
Przedstawiciele fabryki Opla w Gliwicach potwierdzili informacje o awarii, która zmusiła do wstrzymania produkcji. Przerwa może potrwać do przyszłego tygodnia.

PAP i TVN24 informują o awarii jednej z trzech linii produkcyjnych. Zdarzenie, do którego doszło w środę wieczorem zmusiło dyrekcję do podjęcia decyzji o czasowym wstrzymaniu produkcji. Pracownicy zostali wysłani do domów, a ekipy techniczne przystąpiły do jak najszybszego usunięcia usterki. Jednocześnie firma zapowiada, że przerwa w produkcji może potrwać nawet do przyszłego tygodnia. 

Zakłada się, że produkcja zostanie przywrócona w przyszłym tygodniu. Do tego czasu pracownicy mają dni wolne od pracy, które zostaną odpracowane po wznowieniu produkcji" - powiedział Osoś.

- stwierdził l Wojciech Osoś, dyrektor ds. public relations w Oplu cytowany przez TVN24

Czytaj też: Jakie samochody sprzedają się w Polsce najlepiej? Jest zmiana na pozycji lidera!

Od 1 sierpnia gliwicka fabryka należy już do grupy PSA (właściciel  Peugeot i Citroëna) - stało się to na skutek przejęcie Opla od General Motors wraz z jego 12 fabrykami. Zatrudnia ok. 4000 osób w trzyzmianowym systemie. Amerykańska firma była właścicielem Opla od roku 1929. Fabrykę samochodów w Gliwicach Opel uruchomił w roku 1998. Powstawały tam przez lata i dalej powstają między innymi popularne astry. Śląskie General Motors Manufacturing Poland to jedne z największych zakładów motoryzacyjnych w Polsce.

Po przejęciu powstał drugi co do wielkości koncern motoryzacyjny w Europie - po Volkswagenie, a przed Renault.  

Steruj samochodem ze smartfona - testujemy aplikację myOpel

Więcej o:
Komentarze (22)
Gliwicki Opel wstrzymał produkcję. Pracownicy na urlopach. Awaria
Zaloguj się
 • pollion1

  Oceniono 4 razy 2

  A Czesi zacierają ręce ,już fundamenty wylane .... pod nowe maszyny ..hale gotowe na przyjecie maszyn z Wolski ...Bo tak działa proszę Wolskiego Pana dobra zmiana Nie będzie Niemiec pluć nam w twarz a francuz musi nauczyć się od Wolskich Panów jeść widelcem.............

 • scarlet_x

  Oceniono 6 razy 2

  No to wujowo traktują pracowników, skoro będą musieli odpracować przestój, który nie był ich winą. Powinni mieć normalnie płacone i wrócić do pracy jakby nic się nie stało

 • mirrad

  Oceniono 1 raz 1

  Jankeskie pieski z TVN donoszą, że to wina Rosyjskich i Koreańskich hakerów. Powołują się jak zwykle na CNN które podał" wiarygodne " źródła informacji !!!!

 • mirrad

  Oceniono 1 raz 1

  TO NA PEWNO WINA ROSYJSKICH HAKERÓW ALBO CO GORSZA KOREAŃSKICH !!!

 • zerozer52

  Oceniono 1 raz 1

  Pewna firma miała usunąć awarię łożyska za 1,5 mln euro. Ale "fachowiec" z Opla chciał to zrobić dużo taniej i spie...ł wszystko. Teraz straty wynoszą 3 mln euro. Polak potrafi.

 • honkers

  Oceniono 1 raz 1

  Już produkują. Od wczoraj ładują samochody na pociągi. A co będzie dalej w związku z tym, że Opla przejęli Francuzi to się okaże. Dzięki Macierewiczowi i całemu PiS'owi czarno to widzę. Nowy szef koncernu odwiedził wszystkie przejmowane zakłady oprócz Opla w Tychach i Gliwicach.

 • mecenas_misiura

  Oceniono 5 razy 1

  I dobrze. Każdemu kto pracuje dla niemca ogolić łep i rekwirować majątek na reparacje dla prawdziwych polaków katolików.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX