Gliwicki Opel wstrzymał produkcję. Pracownicy na urlopach. Awaria

Robert Kędzierski
Przedstawiciele fabryki Opla w Gliwicach potwierdzili informacje o awarii, która zmusiła do wstrzymania produkcji. Przerwa może potrwać do przyszłego tygodnia.

PAP i TVN24 informują o awarii jednej z trzech linii produkcyjnych. Zdarzenie, do którego doszło w środę wieczorem zmusiło dyrekcję do podjęcia decyzji o czasowym wstrzymaniu produkcji. Pracownicy zostali wysłani do domów, a ekipy techniczne przystąpiły do jak najszybszego usunięcia usterki. Jednocześnie firma zapowiada, że przerwa w produkcji może potrwać nawet do przyszłego tygodnia. 

Zakłada się, że produkcja zostanie przywrócona w przyszłym tygodniu. Do tego czasu pracownicy mają dni wolne od pracy, które zostaną odpracowane po wznowieniu produkcji" - powiedział Osoś.

- stwierdził l Wojciech Osoś, dyrektor ds. public relations w Oplu cytowany przez TVN24

Czytaj też: Jakie samochody sprzedają się w Polsce najlepiej? Jest zmiana na pozycji lidera!

Od 1 sierpnia gliwicka fabryka należy już do grupy PSA (właściciel  Peugeot i Citroëna) - stało się to na skutek przejęcie Opla od General Motors wraz z jego 12 fabrykami. Zatrudnia ok. 4000 osób w trzyzmianowym systemie. Amerykańska firma była właścicielem Opla od roku 1929. Fabrykę samochodów w Gliwicach Opel uruchomił w roku 1998. Powstawały tam przez lata i dalej powstają między innymi popularne astry. Śląskie General Motors Manufacturing Poland to jedne z największych zakładów motoryzacyjnych w Polsce.

Po przejęciu powstał drugi co do wielkości koncern motoryzacyjny w Europie - po Volkswagenie, a przed Renault.  

Steruj samochodem ze smartfona - testujemy aplikację myOpel

Więcej o: