Hilton Foods zainwestuje 6 mln euro i zbuduje w Polsce fabrykę. Będzie produkować dla Tesco

Wywodząca się z Wielkiej Brytanii grupa Hilton Foods zapowiedziała, że uruchomi w naszym kraju nowy zakład produkcyjny. Hilton Foods jest już w Polsce obecny od ponad 10 lat.

Hilton Foods specjalizuje się w dostarczaniu pakowanego mięsa do dużych sieci handlowych. Pierwsza fabryka firmy działa w Polsce od 2006 roku. W sąsiedztwie katowickiej specjalnej strefy ekonomiczniej pracuje ponad 500 osób.

Teraz Brytyjczycy chcą podpisali z Tesco Central Europe długoterminową umowę (na pięć lat) na dostawę świeżych dań. Chodzi o takie produkty jak kanapki, pizza, zupy i inne dania gotowe. W tym celu zbuduje w naszym kraju fabrykę – zamierza zainwestować około 6 milionów euro. Zakład następnie chce sprzedać i wyleasingować. Produkcja ma ruszyć w pierwszym kwartale 2019 roku. Nie wiadomo, ile osób znajdzie tam zatrudnienie.

Zobacz też: Będzie kolejny rywal dla Biedronki? Do Polski może wejść afrykańska sieć handlowa

- Cieszę się, że rozszerzamy partnerstwo z firmą Hilton, by stworzyć nową inwestycję w Polsce – komentował Matt Simister, prezes Tesco Central Europe.

- Porozumienie daje okazję do wejścia w rosnącą część rynku spożywczego – mówił z kolei cytowany w komunikacie Robert Watson, prezes Hilton Foods. – Nadal rozglądamy się nad kolejnymi okazjami do ekspansji geograficznej – dodał.

Hilton Foods działa w sześciu europejskich krajach. Poza Polską to Wielka Brytania, Holandia, Szwecja, Irlandia i Dania. Zatrudnia łącznie blisko 3 tys. osób.

+++

Voelkel: W nowoczesnych firmach nie potrzebujemy ludzi, którzy nastawieni są na indywidualny cel [NEXT TIME]

Więcej o: