Komentarze (109)
Nowa karuzela VAT, tym razem międzynarodowa. Budżet Państwa stracił ponad 25 mln zł
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Paweł Flak

  Oceniono 2 razy 2

  Czy chodzi o to, że ktoś kupował auta np w Niemczech jako "importer" i płacił w kwotach netto a następnie w Polsce sprzedawał auta nie odprowadzajac vatu?

 • rozterka47

  Oceniono 2 razy 2

  Im bardziej skomplikowany system podatkowy , tym większe pole do popisu dla oszustów , tym więcej blędow moze też popełnić uczciwy podatnik , u nas ten system jest bardzo skomplikowany

 • lech2011

  Oceniono 2 razy 2

  no i na czym polegała ta karuzela ?
  Artykuł o karuzeli, a sama karuzela bez opisu, choćby co do idei.
  Za to znamy marki samochodów.
  Dziecko to pisało ?

 • cmok_wawelski

  Oceniono 2 razy 2

  >' Wśród zatrzymanych pojazdów były samochody takich marek jak: BMW, Audi, Volvo, Volkswagen, Lancia, Opel, Fiat oraz Renault" czytamy w komunikacie KAS.'

  ...a wsrod zatrzymanych handlarzy samochodowych sa panowie o imieniu Janusz, Robert, Donromir, Grzegorz oraz jedna Pani Grazyna?

  Czy marki pojazdow mialy jakies znaczenie?
  Mam sie bac jezdzic Oplem czy Fiatem a Toyota nie?

  P.S.
  A ile wynosi clo, vat i podatek w Pislandii na np. auto elektryczne, ktorych w Pislandii nikt nie produkuje a ktorego nie ma praktycznie gdzie naladowac wiec stojac bezczynnie nie zanieczyszcza srodowiska wiec lasy mozna rznac?

 • kocurek2010

  Oceniono 2 razy 2

  za stare powypadkowe samochody chcecie taki sam podatek jak za nowe? to jakieś nieporozumienie,

 • mczes57

  Oceniono 14 razy 2

  Dlaczego rządy lewicy i liberałów nic z tymi złodziejami nie robiły? Ile kasy państwo straciło przez te wszystkie lata? To jest karygodne.Ciągle ludziom wmawiali że dla Kowalskiego nie ma kasy, bo dziura w budżecie. Tusk nawet z zasiłku pogrzebowego zabrał 2 tys. To były zwykłe kłamstwa. Jak można popierać takich oszustów w białych kołnierzykach.

 • lech2011

  Oceniono 1 raz 1

  wspaniałe marki samochodów w autokomisach, ale na czym polegał przekręt ?

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 1 raz 1

  co to jest "karuzela"? Czy niezaplacenie podatku to w nowomowie nazywa sie karuzela?

 • rottenxx

  Oceniono 1 raz 1

  Jak tak sobie patrzę na dramatyczne poczynania rządu w sprawie podatków to mam wrażenie, że zaczyna to wyglądać jak gaszenie pożaru benzyną. Owszem, mamy szarą strefę. Owszem, są i karuzele i szereg innych machinacji. Nikt się jednak nie zastanowi co leży u ich podstaw psując tylko w konsekwencji gospodarkę jeszcze bardziej. Są przykłady z innych krajów. Jest powszechnie dostępna wiedza ekonomiczna i dostęp do specjalistów z tej dziedziny.. To nie. Lepiej poupychać znajomych królika po wszystkich stanowiskach. Ludzi, którzy prawdopodobnie jedyne z czym potrafią sobie poradzić to pierdzenie w stołek. Obecne działania to hamowanie gospodarki. Szara strefa pojawia się tam, gdzie ludzie opodatkowanie jest zbyt duże do średnich zasobów. Karuzele i inne machinacje to w zasadzie już przestępczość, ale u podstaw leży poziom skomplikowania przepisów i brak ich przejrzystości. Masa innych kombinacji księgowych to połączenie i jednego i drugiego. Jeśli system podatkowy będzie uczciwy, realnie korelujący z realnymi zarobkami i zasobami finansowymi, jeśli przepisy będą proste i przejrzyste to wszystkie problemy znacząco się zmniejszą. Ale oczywiście lepiej zaszczuć tych, którzy jeszcze mają ochotę pracować na ten grajdół i tworzyć nowe przedsiębiorstwa. Bo tak nie trzeba się wysilać i słupki rosną. Co tam, że za dalsza perspektywa takiej polityki to wyjazd młodych i przedsiębiorczych za granicę i utworzenie z kraju dostarczyciela taniej siły roboczej, bez własnej myśli technicznej, etc.

 • tedj

  Oceniono 1 raz 1

  A propos zaawansowanych analiz:
  "Zamienili wodę w benzynę
  Jak prokuratorzy tak precyzyjnie ustalili kwotę uszczuplenia podatku? Nie prowadzili żadnych żmudnych badań bilansów rafinerii, nie zlecili też tej roboty wybitnym biegłym. Wpadli na prostszy sposób – zażądali, by Urząd Kontroli Skarbowej w Krakowie przeprowadził symulację: co by było, gdyby nieakcyzowe produkty sprzedawane przez RT (NKON, Flonaft, FL, N-15, Metalchron, Naftochron, antyutleniający preparat do benzyn motorowych oraz Antykor) były opodatkowane podatkiem akcyzowym takim jak olej napędowy lub benzyna. UKS taką teoretyczną symulację przeprowadził, wyliczył, że gdyby babcia miała wąsy, to państwu należałoby się nieco ponad 790 mln zł. Dokument z takimi teoretycznymi wyliczeniami trafił do prokuratora Józefa Giemzy 14 czerwca 2006 r. 29 czerwca Ślak miał już postawione zarzuty i maszerował do aresztu tymczasowego, gdzie spędził miesiąc."

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 3 razy 1

  O jejku jejku, 25 mln zł. Łał jaki sukces! A tymczasem PiSdy zadłużyły Polskę na dziesiątki miliardów.

 • pomyslowygajowy

  Oceniono 1 raz 1

  Co oni NOWEGO odkryli jak na forum bez- wypadkowe pisza o tym od SZESCIU lat, a proceder trwa od 2004 roku?

 • cmok_wawelski

  Oceniono 1 raz 1

  >' Wśród zatrzymanych pojazdów były samochody takich marek jak: BMW, Audi, Volvo, Volkswagen, Lancia, Opel, Fiat oraz Renault" – czytamy w komunikacie KAS.'

  ...a wsrod zatrzymanych handlarzysamochodowych sa panowie o imieniu Janusz, Robert, Donromir, Grzegorz oraz jedna Pani Grazyna?

  Czy marki pojazdow mialy jakies znaczenie?
  Ile wynosi clo, vat i podatek w Pislandii na np. auto elektryczne, ktorych w Pislandii nikt nie produkuje a ktorego nie ma praktycznie gdzie naladowac wiec stojac bezczynnie nie zanieczyszcza srodowiska wiec lasy mozna rznac?

 • tenare

  Oceniono 3 razy 1

  Propaganda suksesu.
  Do każdego mogą przyjść, zająć mu towar, konto bankowe i chatę i powiedzieć: jesteś karuzela podatkowa, bo nam z JPK wyskoczyło. Po 4 latach postępowania ty jesteś już dawno biedakiem, a oni nie mają żadnej karuzeli i sumienia, że zgnoili człowieka.
  KAS będzie teraz sypał jak z rękawa takimi newsami i żonglował w przekazach "wykrytymi" milionami VAT.
  Bo prikaz jest jasny - żeby pokazywać w prasie i telewizji "skuteczność reform" PISuaru.

 • starszy-65

  Oceniono 3 razy 1

  A nasz minister od podatków dalej komplikuje przepisy chyba po to by organizacje przestępcze przy pomocy prawników mogły oszukiwać nas i państwo na podatkach ot taka jest Polska.

 • gromek1

  Oceniono 3 razy 1

  "W przygotowaniu złożonych analiz wykorzystano między innymi JPK
  Jarosław Polskęzbaw Kaczyński?

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 1 raz 1

  a za podpaski sprowadzone z zagranicy tez trzeba placic VAT w Polsce?

 • fruwaj71

  Oceniono 5 razy 1

  za chwilkę złodziejstwo powróci ze zdwojoną siłą bo służby ścigające złodziei od 10 lat są bez podwyżek więc coraz bardziej mają w doopie robotę skoro dostają za nią goowniane pieniądze...

 • wojnart61

  Oceniono 9 razy 1

  Wziąłem kalkulator i policzyłem ze straty na VAT. Średnia cena netto z tego 1000-ca to 108695 zł. a z tych 15 to ok 74000 zł. Albo ktoś fakty naciąga, albo to były złomowiska, nie komisy

 • tygrys102

  0

  dodatkowo stracił 40 mln oddając je dla tatula w Toruniu

 • grazena

  0

  a podatnik ze względu na niedopracowaną ustawę VAT i zmieniającą się około 100 razy podatnik miał doskonałe pole do manewru.Sami kontrolerzy nie orientowali się o zmianach walili kary a potem skarbówka musiała zwracać pieniadze

 • kka69

  0

  VAt służy głównie do kręcenia lodów.
  Więc o co to HALLO?

 • konrad8125

  Oceniono 2 razy 0

  co za qrewski kraj, nie dosyć jesteśmy najbiedniejszym krajem w UE, to jeszcze na kazdym kroku tylko patrzą jak ujebać życie biednemu polakowi, ja popieram złodziejstwo -oszustwa..itd....... skoro od zawsze ten kraj nas oszukiwał i patrzył tylko żeby naliczać wielkie podatki od wszystkiego. to popieram złodziei.. bo jak tu zyc za 2 tys zł/mc....... skoro za granica zwykły człowiek zarabia minimum 2.5tys euro ( ~10tys zł).. i zyje godnie i na normalnym poziomie...... a nie wegetuje jak wiekszośc Polaków...i dlatego 2mln Polaków wyjechało z tego kraju za godnym życiem...

 • wymuszonylogin

  Oceniono 2 razy 0

  Nowa instytucja to Krajowa Administracja Skarbowa czyli KAS, a nie Krajowa Izba Skarbowa, bo wyszłoby KIS :).

 • sthoss

  Oceniono 6 razy 0

  Nie to żebym miał coś przeciw łapaniu wyłudzaczy bo popieram ganianie ich i masowe egzekucje po lasach ale a punktu widzenia budżetu 25 milionów złotych to nie majątek! To drobne...

 • ml2403

  Oceniono 1 raz -1

  Zamiast wymyślania coraz to nowych policji do łapania przestępców VAT-owskich można zastosować prostą metodę jednolitego VAT. Proponowała to już PO przed 10 laty ale przestraszyła się bo w ten sposób musiałyby wzrosnąć ceny chleba, mleka i innych podstawowych produktów i obawiano się protestów. To zaś jest podstawą przekrętów VAT-wskich gdyż zarabia się właśnie na różnych stawkach VAT. Gdyby VAT był jednolity proceder by upadł, a przedsiębiorcy mieliby kłopot z głowy po jakiej stawce sprzedawać dany produkt. Zostałoby tylko zwracanie VAT przy eksporcie ale to byłoby wtedy zdecydowanie łatwiejsze. Cóż kiedy politycy boją się bardziej o swoje stołki niż o decydują na rozsądne działanie.

 • jungleman

  Oceniono 3 razy -1

  Ponieważ rządy w Polsce sprawuje obecnie organizacja przestępcza, każde "oszustwo" podatkowe jest czynem patriotycznym i bohaterskim, a ten kto go dokonuje zasługuje na najwyższy szacunek!

 • foreksfxxxx

  Oceniono 3 razy -1

  Roswoski i Tusk na szubienice za pozwalanie kolegom z mafii na robienie takich walkow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX