Air Berlin odwołuje dziesiątki lotów. Piloci masowo poszli na zwolnienia lekarskie

Bankrutujące drugie największe niemieckie linie lotnicze mają kolejny problem. Wyjątkowo wielu pilotów zgłosiło problemy zdrowotne, Air Berlin musiał więc odwołać 70 lotów. Także te, które wykonuje dla innych linii.

Air Berlin podał, że we wtorek musi odwołać około 70 lotów z kilku niemieckich lotnisk, w tym tych w Berlinie, Hamburgu i Kolonii. Linie wyjaśniają, że powodem tej decyzji jest "wyjątkowo duża liczba zgłoszeń chorobowych pilotów”.

Niedyspozycję miało zgłosić około 200 pilotów, głownie w randze kapitanów - pisze Reuters. Air Berlin prosi, by w związku z tym pasażerowie odpowiednio wcześniej sprawdzili status swojego lotu na stronie internetowej przewoźnika.

Utrudnienia dotyczą nie tylko pasażerów Air Berlin. Kilkadziesiąt samolotów wraz z załogą wypożycza należący do Lufthansy Eurowings. Te linie także ostrzegły, że część połączeń będzie odwołana.

Air Berlin złożyły wniosek o upadłość prawie miesiąc temu. Związane to było z tym, że główny udziałowiec  - linie Etihad z Abu Dhabi - zdecydował się przestać udzielać dalsze wsparcie finansowe.

Czytaj więcej na ten temat: Linia lotnicza Air Berlin rozpoczyna procedurę upadłościową 

Do 15 września chętni mają czas na zgłoszenie ofert przejęcia. Zainteresowana ma być między innymi Lufthansa, największy niemiecki przewoźnik. Według doniesień, ma ona w planach kupić długodystansowe samoloty Air Berlin.

Czytaj też: Ryanair oskarża Lufthansę i niemiecki rząd o spisek. I skarży się do Brukseli oraz urzędu antymonopolowego w Berlinie 

Oraz: Śmiały krok Ryanaira. Chce powalczyć z samą Lufthansą

+++

Witucki: Nie mam problemu z tym, że już nie zarządzam 15 tys. pracowników [NEXT TIME]