Jeden z największych banków na świecie otworzy siedzibę w Polsce i zatrudni kilka tysięcy osób

Wicepremier Mateusz Morawiecki na antenie radiowej Trójki poinformował, że największy pod względem wartości giełdowej bank na świecie JP Morgan Chase otworzy swoją siedzibę w Polsce. To oznacza kilka tysięcy dobrze płatnych miejsc pracy.

O wejściu do Polski JP Morgan mówiło się od miesięcy. W sierpniu bank zarejestrował swoją spółkę w naszym kraju.

Dopiero dziś na antenie radiowej Trójki Mateusz Morawiecki potwierdził plany inwestycyjne amerykańskiego giganta.

- Mogę potwierdzić, że tak jest. My te rozmowy żmudne i trudne, prowadzimy od wielu miesięcy, ale tak, ta klamka już zapadła i rzeczywiście największy bank świata, którego kapitalizacja wynosi 330 miliardów dolarów, największy pod względem wartości bank świata, jeden z najbardziej dynamicznych, rzeczywiście utworzy swoją siedzibę w Polsce - powiedział wicepremier.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w ciągu kilku lat w JP Morgan pracę znajdzie kilka tysięcy osób. Ponieważ JPM nie jest bankiem detalicznym, tylko specjalizującym się w działalności inwestycyjnej, poszukiwane będą osoby znające się na zarządzaniu danymi, ryzykiem kredytowym czy łańcuchami dostaw.

- To mnie bardzo cieszy, bo to są lepiej płatne miejsca pracy i rzeczywiście jest to ogromny sukces, bo to trochę taki Mercedes w sektorze usług - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki.

W Polsce bank JPM działa od 1995 r., a w 2011 r. otworzył przedstawicielstwo w Warszawie.

Więcej o: