Szwedzki gigant odzieżowy zainwestuje w Polsce 280 mln zł w budowę centrum logistycznego. Praca dla tysiąca osób

H&M wybuduje na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej centrum logistyczne. Pracę może dostać nawet tysiąc osób.

W podstrefie Krzywa inwestor wybuduje nowoczesne centrum logistyczne, trzecie tego typu w Polsce. Jego niepodważalną zaletą ma być lokalizacja - zaledwie 700 m od węzła drogowego „Krzywa”, autostrady A4 i drogi krajowej 94.

Michael Schultz, H&M Planning Market East Logistics Manager podkreślał, że logistyka jest istotnym elementem w rozwijającej się sieci branży detalicznej. - Podlega nieustannym przeobrażeniom, które wymagają inwestycji również w zaawansowane rozwiązania technologiczne, a ten projekt świetnie spełnia warunki niezbędne do zapewnienia niezawodnego i konkurencyjnego procesu dystrybucji - powiedział Schultz.

Będzie praca

Otwarcie centrum planowane jest na przełom 2018 i 2019 roku, a cała inwestycja ma kosztować 280 mln zł. Budynek ma powstać zgodnie z wymogami międzynarodowego systemu certyfikacji ekologicznej budynków LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) na poziomie Silver.

Na jego terenie, zgodnie z planami, jakie przedstawił H&M, docelowo pracę może znaleźć około tysiąca osób. Podczas sezonowych peaków, kiedy ilość zamówień rośnie, liczba zatrudnionych może wzrosnąć do dwóch tysięcy osób.

- To bardzo ważny projekt dla regionu. Mamy nadzieję, że dzięki tak dużej inwestycji zatrudnienie znajdą setki osób, które do tej pory bez skutku szukały pracy, co praktycznie wyeliminuje bezrobocie w Gminie Chojnów - mówi Witold Lech Idczak, Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Ważne jest dla nas każde nowe miejsce pracy. Tym bardziej jeśli, zgodnie z zapewnieniami inwestora, będzie ono nowoczesne, przyjazne i bezpieczne dla samego pracownika - dodaje.

Więcej o: