Lidl uruchomił sklep online w kolejnym kraju. W Polsce zarejestrował odpowiednią domenę. Wkrótce premiera?

Robert Kędzierski
Czechy to kolejny sklep, w którym Lidl umożliwia zakupy przez internet. W Polsce spółka posiada odpowiednią domenę. Czy wkrótce będziemy robić zakupy na lidl-sklep.pl?

Na początku września w Czechach ruszył sklep online Lidla. Mieszkańcy kraju pod adresem lidl-shop.cz mogą kupować produkty w kilku kategoriach  - m.in. odzież, sprzęt AGD, elementy wyposażenia domu, narzędzia. Kupować można też wybierając z marek własnych Lidla, których jest całkiem sporo. Są wśród nich znane również u nas narzędzia Parkside, ubrania Livergy czy sprzęt elektroniczny Silvercrest. Łącznie do wyboru jest ok. 19 tys. produktów. 

To kolejny, po m.in. Niemczech czy Holandii, kraj, w którym można robić zakupy online. 

Czeski sklep LidlaCzeski sklep Lidla Fot. Lidl

Czytaj też: Czy to możliwe? Amazon ma wkrótce wejść do Polski "na całego".

Sklep Lidla oferuje darmową dostawę od kwoty 1000 koron czyli ok. 165 zł. Za zakupy o mniejszej wartości należy zapłacić równowartość ok. 10 zł. 

Jest polska domena, czy będzie polski sklep?

Uruchomienie polskiej wersji sklepu nie jest wykluczone. Od lipca Lidl jest bowiem właścicielem domeny lidl-sklep.pl. W tej chwili pozostaje ona nieaktywna. Wiadomości Handlowe rozmawiały z polskim przedstawicielem spółki, który nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy i kiedy ruszy polski sklep online. 

Kilka tygodni w Polsce uruchomiono inną usługę - również dostępną w Czechach. Chodzi o biuro podróży - Lidl-Podróże. Oferuje wycieczki kilkunastu biur podróży. 

Zakupy online w hipermarkecie 

Obecne w Polsce hipermarkety umożliwiają zakupy online w ograniczonym zakresie. Asortyment dostępny online jest zazwyczaj mniejszy, podobnie jak i obszar dostawy. Zakupy przez sieć umożliwia m.in. Tesco, Carrefour - tu kupimy jedynie elektronikę - oraz Auchan

Lidl ma w Polsce 600 sklepów, zatrudnia  15 tys. pracowników. Firma deklaruje, że sprzedaż polskich artykułów spożywczych generuje ponad 70 proc. jej obrotów. 

***

Błyskawiczne skanowanie i maszyna pakująca produkty. W tym sklepie zakupy można zrobić w mgnieniu oka