Komentarze (238)
Niższy wiek emerytalny już działa. Mnóstwo złożonych wniosków. Ale seniorzy deklarują - chcemy jeszcze pracować
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kulawybizon

  Oceniono 6 razy 2

  Przecież tak właśnie miało i powinno być - kto nie może to już się nie męczy, a kto chce pracuje dalej. Idealny system z punktu widzenia szczęścia społeczeństwa.

  To o "money for free" to śmieszna niekonsekwencja bo sami płakaliście latami że trzeba nie od 60 zacząć brać świadczenie tylko później, żeby emerytura była dostatnia.

  Reasumując - sądząc po tytule jest świetnie, ludzie mają wybór i korzystają z niego, szkoda że PO za mordę brała artretycznych dziadków (a Tusk od 63r. emerytura z Brukseli, tam jakoś prezydent Europy nie dał rady zreformować wieku w górę do 67?) zamiast dać ludziom wybór jak teraz mają!

 • shamickgaworski

  Oceniono 4 razy 2

  zazdroszcze Polakom ... mieszkaja w takim pieknym raju ... ja bede musiec pewnie do 70tki lekko pracowac ... aby jakos wyzyc i przezyc te stare lata ... a i tak nei bedzie latwo ...
  No coz ale ja to mieszkam w USA ... biednym kraju gdzie panstwo malo co daje i w ogole bieda w kolo ... nie to co Polska ... tam na wszystko jest i 'wszystkim sie nalezy' ... i nikt sie nie martwi skad pieniadze maja byc .. maja byc ... po 60tce ...az do 90tki ... i tyle ... 'i morda w kubel' ...

 • mariuszet

  Oceniono 2 razy 2

  Dokładnie tak. Tylko głupi po osiągnięciu wieku emerytalnego rezygnuje z pracy. Dostaje się dwie pensje i robi to samo co dotąd. Oczywiście są ludzie, którzy nienawidzą swojej pracy i zaraz odejdą. Sa też tacy, których pracodawca chętnie się pozbędzie i nie zatrudni ponwnie. Chciał PiS to ma, ma też wysokie sondaże bo kto by nie chwalił "dobrego wujka", ale to jest równia pochyła i za 8-10 lat (ocena ekspertów) system emerytalny padnie i budżet też i wtedy skończą się sondaże a zacznie polowanie na "dobrych wujków".

 • upupa.epos

  Oceniono 2 razy 2

  Na tych, którzy chcą dalej pracować PiS ma już patent sprawdzony w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Woła się pracownika do kadr i podsuwa mu się do podpisu pismo napisane w jego imieniu: ja, Jaśko Kowalski chcę iść na emeryturę. Pracownik się nie zgadza (bo emerytura to prawo pracownika, o czym dzisiaj przypominała w PR Pani Premier) - nieważne, mamy pieniądze na sądy i co nam zrobisz? I na jego miejsce z marszu są przyjmowani "sekretarze", bo takie stanowiska są oferowane miernym, biernym, ale wiernym.

 • pomum

  Oceniono 6 razy 2

  Brawo rząd. Dziękuje za to, że nie dostanę przez kolejne lata podwyżki. ????? Tłumaczę: osoby odchodzące na emeryturę w piątek wracają do pracy w poniedziałek. Oczywiście odchodząc w piątek biorą 3 miesięczna odprawę i nagrodę jubileuszową ( nawet jeśli przysługiwała by im dopiero za rok). Wracają w poniedziałek na to samo stanowisko, z tą samą pensją. Emerytura + pensja - to ich bonus. Dla innych strata gdyż: zablokowany etat + brak kasy na podwyżki.

 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 6 razy 2

  Ale poza tym, że tu sobie żartujemy - szara strefa zacznie puchnąć. Emeryt weźmie fuchę pod stołem, ten, który MOŻE ją dać pod stołem - DA. Ten, który NIE może - pożegna emeryta szerokim uśmiechem. Państwo pisuarskie na pewno na tym skorzysta :D

 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 10 razy 2

  Wobec powyższego przy aplikowaniu do jakiejkolwiek pracy dokładamy wymóg zaświadczenia z ZUS (patrząc na PESEL kandydata) - "osoba NIE POBIERA emerytury". Jak pobiera (nie dostarczy zaświadczenia) - dziękujemy, ma źródło dochodu. Bierzemy kandydata który takiego źródła NIE MA. Jakie to proste. I fajne.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 14 razy 2

  Dzisiaj ludzie w sile wieku deklarują, że będą pracować po 60 i 65 roku życia. Nadejdzie jesień życia a z nim większe zmęczenie psychiczne i fizyczne wieloletnią egzystencją ... zweryfikuje dzisiejsze sondaże.

 • sselrats

  Oceniono 1 raz 1

  No, bez paniki.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 1

  Cały wirtschaft z Brzeszcz. Budżet może i będzie miał nadwyżkę dzięki kreatywnej księgowości Morawieckiego, ale za to zbankrutuje ZUS.

  Nowa Siła Polityczna po wyborach nie będzie się cackać z łobuzmi. Każdego kto przyczynił się do zapaści ZUS przed plutonem egzekucyjnym postawi.

 • rggg

  Oceniono 5 razy 1

  Skoro PiS ma w d...pie przyszłość naszego kraju to czemu mieliby o przyszłość dbać sami Polacy. PO podniosła wiek emerytalny nie dla własnych korzyści tylko z powodów propaństwowych - umiała liczyć i widziała, że jest to konieczne. No ale jak widać populizm zwycięża - tylko czy nie będzie to zwycięstwo pyrrusowe?

 • Mariusz HL

  Oceniono 1 raz 1

  Tak jak wiadomości tego tematu zostało napisane ludzie zaczną odchodzić na emeryturę by dostać pensję i emeryturę pod koniec października tak od 23-28października żeby jeszcze coś z tego mieć więc nie wiadomo czy przypadkiem jeszcze nie przybędzie 100tysięcy emerytów nowych pod koniec października.

 • kuma1

  Oceniono 5 razy 1

  Nowi emeryci pokazali przybłędzie Żoliborskiemu, jaki z niego geniusz? PIS dostał pstryczka w nos i następny problem do łatania i który zostawi następnym do naprawienia, jak już wkurzony wszelki elektorat, wykopie ich za burtę. Gdzie przejda ćwoki pisowskie, zostawiają za sobą bałagan ,nepotyzm, skłócone środowisko ,polityczny smród i ruinę.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 1 raz 1

  cyt.:".

  - Dzisiejsze świadczenie, które wynosi średnio ok. 1780 zł netto wielokrotnie nie zaspokaja potrzeb osób starszych. Tym bardziej, że mediana jest o blisko 200 zł niższa."
  =========================================
  Oczywista oczywistość, że każda emerytka i emeryt doskonale wiedzą, że mediana jest kwantylem rzędu 1/2, czyli drugim kwartylem. Jest podobnie proste, że jest również trzecim kwantylem szóstego rzędu, piątym decylem itd.
  To tak proste jak świńska kita i w pamięci można policzyć.

 • chimi-churi

  Oceniono 3 razy 1

  Jeśli ktoś ma zdrowie i chęci niech pracuje. Na nowych przepisach zyskają Ci którym ciężko byłoby pracować do 67 roku życia. 67-letnia pielęgniarka? Przecież osoba w tym więku często sama już potrzebuje opieki.

 • dublet

  Oceniono 1 raz 1

  Chcemy pracować do śmierci! Takie są fakty!

 • block52

  Oceniono 3 razy 1

  Obligatoryjny zamordyzm się skończył Chcesz przejść na emeryturę ? Proszę bardzo Nikt nie stawia również przeszkód abyś pracował dłużej Wybór należy do ciebie Sytuacja adekwatna do sześciolatków Zamordyzm też był A teraz rodzice też mają wybór

 • boolpen

  Oceniono 5 razy 1

  Jaka Emerytura ? ZUS pada ,za 10 lat ZUS-u nie będzie - to bankrut .
  Chyba że Morawiecki dodrukuje pieniędzy, ale wtedy zniszczy Nas galopująca inflacja .
  Zostanie wprowadzona Emerytura Państwowa w kwocie 1000 zł dla każdego po równo .
  Widać nadal sporo naiwnych zupełnie jak z Amber Gold ,obudźcie się ludzie w końcu....

 • boczny_obserwator

  Oceniono 3 razy 1

  Wcześniejsze emerytury to biznes stulecia dla przedsiębiorców. Dostaną extra pieniądze i dalej będą prowadzić ten sam biznes. Zdecydowana większość płaciła składki od 60% średniej i nie odłożyła na emeryturę minimalna (w tym wszystkie kobiety). Teraz podatnicy dopłacą im do emerytury minimalnej. Tak głupich polityków i związkowców (Duda) nie ma chyba w żadnym kraju.

 • bkiton

  Oceniono 3 razy 1

  Czyli program: emerytura+.
  Brawo Dudów dwóch, a co to wasze pieniądze, prawda?

 • aagaj

  Oceniono 1 raz 1

  To że chcą to mały pikuś, kto ich przyjmie, zobaczymy, a głupich nie sieją sami się rodzą !

 • jakub13579

  Oceniono 1 raz 1

  Emerytura wraz z ubezpieczeniem i dodatkowa praca jak długo sił wystarczy, to najlepsze z możliwych rozwiązań. W Polsce zawsze tak było, że emeryci dorabiali sobie do emerytury. Jeśli pis myśli, że na armię staruszków wyśle szwadrony policji i będzie ich gonił jak babcie z rzodkiewką pod hipermarketami to bardzo się myli.
  Nie tacy cwaniacy myśleli, że poradzą sobie z Polskim Narodem.

 • kolega.zenka

  Oceniono 1 raz 1

  W USA pracownik przed przejściem na emeryturę może zadeklarować, że zostaje w pracy.
  Może wtedy pobierać emeryturę i zarabiać bez ograniczeń. Może również zostać w pracy i odłożyć pobieranie emerytury na później i wtedy będzie ona wyższa.
  Pracodawca nie może nikogo zmusić do przejścia na emeryturę.

 • Piwo Jasne

  Oceniono 3 razy 1

  Emerytury dostaną tylko ci którzy nie pracowali w PRL .

 • borsuk07

  Oceniono 3 razy 1

  to raczej nie rząd PIS-u jest zawiedziony !

 • hippolitt.kwass

  Oceniono 3 razy 1

  Moja znajoma - gorąca zwolenniczka obniżenia wieku emerytalnego również postarała się o dłuższą pracę, choć już ma wiek emerytalny

 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 5 razy 1

  "Ale seniorzy mówią: "chcemy jeszcze pracować""

  No to mają kłopot. Bo może pracodawcy NIE CHCĄ zmęczonych życiem seniorów? AŻ tak zmęczonych, że wzięli PiS-emeryturę?

 • gosiek55

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego ta pani na zdjęciu ma taką nieprzyjemną,groźną minę ??wręcz odpychającą twarz

 • snowbird1

  0

  Ta dekada przypomina mi troche te Gierkowska. Teraz jest okres 00-07 czyli tak jak wtedy "hip hip hurra". Jaja zaczely sie w roku 08, w 09 juz bylo widac, ze sie wali, zawalilo sie w kolejnym roku 00. Teraz bedzie dokladnie tak samo.

 • halszka67

  Oceniono 4 razy 0

  Co się nie da. Da się . Pójdziemy z torbami i co z tego.Obniżą nam wszystkim emerytury i nazwą to reformą- dobrą zmianą. .A emerytura będzie socjalna jak w Kanadzie po 1000 zł dla każdego. Tak nam będzie dobrze.Dostaną wszyscy ,też do czasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX