Kupujesz na Allegro? Kurier dostarczy przesyłkę nawet późnym wieczorem

Problemy odbiorem z przesyłki od kuriera w odpowiedniej dla siebie porze miał pewnie kiedyś każdy kupujący w internecie. Od teraz, ci którzy robią to przez Allegro, i wybiorą dostawę poprzez firmę kurierską DHL Parcel będą mieli o tyle łatwiej. Odebrać zakupioną rzecz będą mogli nawet w godzinach wieczornych.

Największa w Polsce platforma transakcyjna wraz DHL wprowadza właśnie usługę „Kurier wieczór”. - Dzięki niej sprzedawcy mogą zaproponować swoim klientom na wygodną dostawę kurierem w godzinach 18.00-22.00 w miastach i 17.00-22.00 poza większymi miastami – czytamy w komunikacie Allegro.

Za usługę trzeba będzie zapłacić, 12,24 zł brutto za paczkę do 10 kg. Możliwa będzie też dostawa paczki do 20 i do 31,5 kg. Status nadania oraz samą przesyłkę będzie można ponadto wygodnie śledzić w zakładce „Moje Zakupy” na Allegro.

Będą kolejne ułatwienia

Jak sugeruje Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju internetowego giganta, jego firma może też w niedalekiej przyszłości wprowadzić kolejne ułatwiające życie klientom firm kurierskich udogodnienia.

- (…) Mamy jeszcze dużo do nadrobienia zarówno w zakresie nowości produktowych, takich jak elastyczne godziny dostawy czy dostawy tego samego lub następnego dnia, jak i w kwestiach podstawowych takich jak wygodne śledzenie przesyłek, szybkość oraz terminowość dostaw. Allegro jako lider e-commerce będzie aktywnie uczestniczyć w tych zmianach, czego przykładem jest współpraca z DHL Parcel – mówi Czapski. Spółka liczy jednocześnie, że dzięki nowej usłudze wzrośnie zadowolenie klientów i ich skłonność do zakupów.

Allegro zdecydowało się na wprowadzenie nowej, wieczornej usługi dostawy, gdyż z jej badań wynika, że prawie 70 proc. kupujących chciałoby odbierać przesyłki wieczorem - w domu i po pracy. Ponadto, aż 40 proc. kupujących rezygnuje z przesyłki kurierskiej, ponieważ kurier przychodzi w godzinach, w których nie ma ich w domu.

Andrzej K. Koźmiński: Pracodawcy to nie są małe dzieci. To ludzie, którzy powinni dawać sobie radę [NEXT TIME]