Na meble z IKEA wydaliśmy ponad 3,5 mld zł w rok. Sprzedaż firmy w Polsce rośnie szybciej niż całej grupy

IKEA pochwaliła się wynikami za rok finansowy 2016/2017, który w tej firmie kończy się 31 sierpnia. W całej grupie sprzedaż wzrosła w tym czasie o 3,8 proc., w Polsce aż o 13 proc.

Przez ostatni rok Polacy wydali 3,64 mld zł w sklepach sieci. Firma podaje, że odwiedziło je ponad 28 mln osób. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że najchętniej kupujemy kuchnie, mocno wzrosła też sprzedaż mebli do pracy w domu i biurowych.

- To był bardzo udany rok dla IKEA w Polsce, w którym zrealizowaliśmy wiele ważnych przedsięwzięć, mając na uwadze dynamikę zmian na rynku oraz nasze strategie długofalowe. Bez wątpienia był to rok inwestycji, ale również dobrych wyników biznesowych - mówi Anna Pawlak-Kuliga, Prezes IKEA Retail w Polsce.

Wśród tych inwestycji wymienia między innymi uruchomienie sprzedaży przez Internet oraz otwarcie sklepu w Lublinie - teraz w naszym kraju ma ich już 10.

Czytaj też: Nowe meble z IKEA kupisz na Allegro i AliExpress? Szwedzki gigant zmienia to, czego nie chciał zmieniać przez dziesięciolecia

Na świecie Grupa IKEA ma 355 sklepów w 29 krajach. Cała grupa zanotowała sprzedaż na poziomie 34,1 mld euro, co oznacza wzrost o 3,8 proc.

- Polska jest jednym z ośmiu krajów wśród wszystkich rynków IKEA na świecie, które w roku finansowym 2017 odnotowały dwucyfrowy wzrost sprzedaży procentowo w odniesieniu do poprzedniego roku. Znajdujemy się na piątym miejscu, największy procentowy wzrost sprzedaży odnotowała Australia - poinformowało nas biuro prasowe IKEA Retail w Polsce.

Grupa IKEA jest właścicielem większości, ale nie wszystkich sklepów pod tą marką. Działają pod 11 franczyzami, z których oczywiście grupa jest największa. Łącznie wszystkich sklepów IKEA - jest 403, na 49 rynkach.

+++

Współtwórca Comperia.pl: Samo bycie upartym jest bez sensu. Trzeba jeszcze pokory, mądrości i otwartości [NEXT TIME]