Uwaga na przerwy w bankach. W ten weekend niektóre są wyjątkowo długie. Kłopoty zaczną się już w piątek wieczorem

BGŻ BNP Paribas, Nest Bank, eurobank, ING Bank Śląski czy BOŚ Bank - to najważniejsze banki, które na nadchodzący weekend zaplanowały przerwy techniczne. Klienci BGŻ BNP Paribas do systemu bankowości internetowej czy mobilnej nie zalogują się nawet przez ponad dwie doby, w eurobanku mogą być problemy z płatnościami kartami.

BGŻ BNP Paribas

Wydaje się, że najpoważniejsze problemy w ten weekend czekają klientów BGŻ BNP Paribas oraz BGŻOptima. Oni nie zalogują się do systemu bankowości internetowej ani mobilnej od 23:30 jeszcze w piątek aż do godziny 8:00 w poniedziałek 23 października. Powodem przerwy technicznej są prace serwisowe związane z migracją danych z Sygma Bank Polska do systemu BGŻ BNP Paribas. BGŻ BNP Paribas przejął Sygma Bank pod koniec 2015 r.

Od piątkowego wieczora aż do poniedziałkowego poranka nie będzie możliwe także zlecanie transakcji poprzez bankowość telefoniczną BGŻ BNP Paribas. Ta będzie działała wyłącznie w trybie informacyjnym, będzie też przyjmowała m.in. zastrzeżenia kart. Klienci banku nie powinni mieć za to problemów z dokonywaniem transakcji kartami - zarówno w sklepach, jak i w bankomatach. Punkty kredytowe i wyspy banku w galeriach handlowych będą działać normalnie.

Jak wynika z danych PRNews.pl, dostęp do systemu bankowości internetowej miało ponad 1 mln klientów indywidualnych BGŻ BNP Paribas.

Nest Bank

Prace modernizacyjne będą w weekend trwały także w Nest Banku. Ten co prawda nie przesądza, że klienci będą odcięci od systemu bankowości internetowej, ale ostrzega, że od piątku od 19:00 do niedzieli do 23:00 MOGĄ występować czasowe utrudnienia w realizacji operacji oraz dostępie do danych w historii rachunku.

Eurobank

Od 23:00 do 7:00 rano w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę prace techniczne będzie przeprowadzał też eurobank. W tym czasie na pewno nie będzie możliwe korzystanie z bankowości internetowej i mobilnej, a ponadto NIEWYKLUCZONE są utrudnienia związane z płatnościami kartami debetowymi.

BOŚ Bank

Także w nocy piątku na sobotę, od 22:00 do 7:00 rano, niedostępne będą serwisy internetowe BOŚ Banku.

.. BOŚ Bank

ING Bank Śląski

Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek, od północy do 5:00, przerwę techniczną zaplanował ING Bank Śląski. Klienci banku mogą napotkać na problemy przy wypłatach gotówki z bankomatu czy przy płatnościach telefonem (BLIK i zbliżeniowo). Także aplikacja mobilna może być niedostępna.

Drobne problem też u innych

Mniej dotkliwe problemy niż np. w BGŻ Paribas czy eurobanku „zafunduje” swoim klientom także kilka innych banków. W sobotę od 2:40 do 7:00 niedostępne będą serwisy bankowości internetowej i mobilnej (oraz system maklerski) Raiffeisen Polbanku, a od 8:00 do 20:00 nieczynny będzie system maklerski Alior Banku.

W sobotę od północy do 9:00 klienci Banku Zachodniego WBK nie zrealizują natomiast płatności natychmiastowych, od północy do 7:00 nie będą mogli skorzystać z BLIK-a, a płatności w sklepach internetowych dokonane w godzinach 0:00-7:00 zostaną zaksięgowanie po godzinie 7:00. Od 2:00 do 5:00 nie będzie też działać system bankowości internetowej oraz aplikacja mobilna banku.

***

Współtwórca Comperia.pl: Samo bycie upartym jest bez sensu. Trzeba jeszcze pokory, mądrości i otwartości [NEXT TIME]

Więcej o: