AliExpress wyciąga asa z rękawa. Nowa wygodna metoda płatności. Allegro ma powody do obaw

Robert Kędzierski
Jeden z największych chińskich portali aukcyjnych wprowadził kolejną metodę płatności, która ułatwi zakupy Polakom. Znacie ją z Allegro. Ta decyzja może zwiększyć popularność serwisu AliExpress w naszym kraju.

Jak informuje Rzeczpospolita, jeden z największych chińskich portali aukcyjnych AliExpress podpisał porozumienie z PayU - znanym w Polsce operatorem płatności. Metoda szybkiej płatności przez PayU jest dobrze znana użytkownikom Allegro. Nic w tym dziwnego - do 2015 roku PayU było kapitałowo związane z serwisem. 

Teraz dawny partner pomoże konkurować Chińczykom z najpopularniejszym w Polsce portalem zakupowym. Dlaczego jednak współpraca z PayU jest tak istotna, skoro towar z Aliexpress można zamówić płacąc po prostu kartą? Okazuje się, że Polacy mają inne przyzwyczajenia - wolą operatora, który umożliwia szybie przelewy. 

Czytaj też: Kupujesz coś w Chinach? Pamiętaj o podatku VAT. 

Z tych właśnie powodów od 2015 roku na AliExpress można kupować, przelewając środki za pomocą serwisu Przelewy24. Chińczycy chcą zapewne jeszcze bardziej ułatwić zakupy Polakom, podkreślając, że tylko we wrześniu ich sklep odwiedziło 4 mln mieszkańców naszego kraju. Liczba odwiedzających regularnie oscyluje wokół 5 mln, w ciągu roku podwoiła się. AliExpress zajmuje w naszym kraju trzecie miejsce na liście serwisów e-commerce. Wyprzedają go tylko Allegro i Ceneo. 

Rozszerzenie oferty dla polskich konsumentów tuż przed okresem świątecznym jest dobrą decyzją. Tym bardziej, że Polacy w zeszłym roku wydali na prezenty świąteczne średnio 1100 zł. 37 proc. tej kwoty wydali w sklepach internetowych - donosi firma analityczna Deloitte. 

AliExpress, założony w roku 2010. Jest częścią grupy Alibaba działającej na rynku od roku 1999. PayU należy do Naspers, jest obecny na 16 rynkach. 

***

Emilian Kamiński: Żeby nie być frustratem, zacząłem sam organizować sobie życie [NEXT TIME]

Więcej o: