Orlen kusi masłem za mniej niż 5 zł za kostkę. Biedronka kontratakuje dwudniową maślaną promocją

Pozbawiona reklamy promocja na stacjach benzynowych przyciąga coraz więcej chętnych. Tymczasem Biedronka robi dwudniową promocję na masło.

Ceny masła w tym roku poszybowały ostro w górę wskutek wielu zdarzeń na światowych rynkach. Nawet w dyskontach rzadko można kupić ważącą 200 gramów kostkę za mniej niż 6 złotych. Nawet taka cena jest uważana przez wielu klientów za okazyjną, gdyż w mniejszych sklepach można znaleźć kostkę w cenie przekraczającej 8 złotych.

Okazyjną cenę masła - 4,9 zł za kostkę - można znaleźć, jak informuje serwis wp.pl, w niektórych sklepach przy stacjach Orlenu. O tej promocji raczej nie jest głośno, gdyż Orlen jej nigdzie nie reklamuje, ale i tak klienci podjeżdżają na stacje i kupują masło w ilościach zbliżonych do hurtowych.

Jak można było się spodziewać nie zostawiła tego bez odpowiedzi Biedronka, największa sieć spożywcza w Polsce. Tylko dziś i jutro masło w jej sklepach można znaleźć w promocyjnej cenie 4,99 złotych za kostkę. Ani w gazetce, ani na stronie internetowej Biedronki nie ma informacji, by były ograniczenia w ilości kupowanego masła na osobę.

Czytaj też: Lidl, Biedronka, Tesco, Auchan i Carrefour na celowniku UOKiK. Wszystko przez masło

Takie ograniczenie było we wtorek w sieci Netto, która tylko tego dnia sprzedawała masło po 4,5 zł za kostkę - maksymalnie można było kupić 5 kostek. Poświęcając trochę czasu, można znaleźć masło w cenie niższej niż na Orlenie czy Biedronce. W Tesco wciąż widnieje jako dostępne duńskie masło w cenie 4,5 zł za kostkę. Pytanie, jak długo jeszcze, gdyż są to raczej zapasy tego tłuszczu kupione przez Tesco przed kryzysem i gwałtownym skokiem cen.

Tymczasem Portal Spożywczy informuje, że cena hurtowa masła wynosi 6 złotych za kostkę.

Więcej o: