Szukasz szybkiego zarobku? Banknot 500 zł może być odpowiedzią

Banknotów o najwyższym nominale jest tak mało, że na Allegro osiągają naprawdę dobre ceny. W czasach lokat 0,8 procenta trudno o lepszą inwestycję.

Wprowadzony 10 lutego do obiegu banknot 500 złotych z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego wciąż rozpala wyobraźnię kolekcjonerów. Łakomym kąskiem są szczególnie banknoty z serii AA, gdyż one już wówczas można było traktować jako inwestycję. Zwrócił na to uwagę dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Szybki rzut oka na Allegro wystarczy, by przekonać się, że choć nieliczne, to jednak oferty z najwyższym polskim nominałem są dostępne. Zysk z takiej inwestycji może zaczynać się od 9 procent (jednorazowo!). Oferty znajdziemy też bez problemu na eBay.

Banknot 500 zł na eBayBanknot 500 zł na eBay Zrzut strony eBay.pl

Warto jednak pamiętać, że gdyby ktoś chciał mieć w portfelu (czy nawet w antyramie na ścianie) banknot 500 zł, niekoniecznie z pierwszych serii, nie musi przepłacać. Nominał z Janem III Sobieskim można na bieżąco wymieniać oddziałach okręgowych NBP - po cenie nominalnej.

Banknot 500 zł wciąż jest rzadki w obiegu. Z danych NBP wynika, że w portfelach Polaków jest 5,2 mln banknotów o tym nominale (stan na koniec września). Dla porównania, najpopularniejszych stuzłotówek w obiegu jest ponad miliard, a zdecydowanie najmniej popularnych (poza nominałem 500 złotych) dwudziestozłotówek 121 milionów. Rzadkość występowania najwyższego nominału czyni więc z niego rarytas. I dobrą inwestycję.

Rafał Agnieszczak: Ktoś, kto zawsze jedzie po bandzie, nie wygra w biznesie [NEXT TIME]

Więcej o: