Szukasz szybkiego zarobku? Banknot 500 zł może być odpowiedzią

Banknotów o najwyższym nominale jest tak mało, że na Allegro osiągają naprawdę dobre ceny. W czasach lokat 0,8 procenta trudno o lepszą inwestycję.

Wprowadzony 10 lutego do obiegu banknot 500 złotych z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego wciąż rozpala wyobraźnię kolekcjonerów. Łakomym kąskiem są szczególnie banknoty z serii AA, gdyż one już wówczas można było traktować jako inwestycję. Zwrócił na to uwagę dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Szybki rzut oka na Allegro wystarczy, by przekonać się, że choć nieliczne, to jednak oferty z najwyższym polskim nominałem są dostępne. Zysk z takiej inwestycji może zaczynać się od 9 procent (jednorazowo!). Oferty znajdziemy też bez problemu na eBay.

Banknot 500 zł na eBayBanknot 500 zł na eBay Zrzut strony eBay.pl

Warto jednak pamiętać, że gdyby ktoś chciał mieć w portfelu (czy nawet w antyramie na ścianie) banknot 500 zł, niekoniecznie z pierwszych serii, nie musi przepłacać. Nominał z Janem III Sobieskim można na bieżąco wymieniać oddziałach okręgowych NBP - po cenie nominalnej.

Banknot 500 zł wciąż jest rzadki w obiegu. Z danych NBP wynika, że w portfelach Polaków jest 5,2 mln banknotów o tym nominale (stan na koniec września). Dla porównania, najpopularniejszych stuzłotówek w obiegu jest ponad miliard, a zdecydowanie najmniej popularnych (poza nominałem 500 złotych) dwudziestozłotówek 121 milionów. Rzadkość występowania najwyższego nominału czyni więc z niego rarytas. I dobrą inwestycję.

Rafał Agnieszczak: Ktoś, kto zawsze jedzie po bandzie, nie wygra w biznesie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (52)
Szukasz szybkiego i dobrego zarobku? Banknot 500 zł może być odpowiedzią
Zaloguj się
 • kka69

  Oceniono 12 razy 10

  Za kilka lat ten banknot będzie powszechny, jak tylko inflacja sie jeszcze bardziej rozkręci.

 • miszasty

  Oceniono 12 razy 8

  Warto dopisać, że ALLEGRO BIERZE AŻ 9% PROWIZJI od sprzedaży takiego banknotu!

 • tonik777

  Oceniono 3 razy 3

  Oferty ofertami, ale pytaniem jest czy ktoś jest chętny na kupno tych banknotów po cenie wyższej niż nominalna. Ofertę można wystawić z dowolną ceną, ale niekoniecznie znajdzie się ktoś chętny tyle zapłacić.

 • tijeras66

  Oceniono 7 razy 3

  "Wysoka cena banknotu 500 zł może wynikać z faktu, że wciąż jest on dość rzadki w obiegu." - autor nie wpadł na pomysł, aby bardziej zgłębić temat numizmatyki i tajemnic dlaczego jeden banknot o tym samym nominale jest droższy od innego? Podpowiem, że może chodzić o serie. Niech autor poszuka innych banknotów - np 200, albo 100. Gdyby ktoś chciał koniecznie mieć 500zł, to może pójść do banku i go sobie kupić za... równe 500pln.

 • bogucjusz

  Oceniono 2 razy 2

  Takie drobne pytanie - ktoś kupuje?

 • cozabadziew

  Oceniono 2 razy 2

  To zupełnie jak z 500+... Dają ludziom po 500 zł a potem zabierają po 800...

 • evo911

  Oceniono 2 razy 2

  Wystawić to można i po 1000 tylko pytanie co za debil to kupuje.
  Rozumiem już okolicznościowe, jakieś złote monety ewentualnie srebrne to jakaś lokata kapitału, ale banknot będący w normalnym obiegu. Pomyśl choć trochę nim napiszesz tekst redaktorze. Towar jest wart tyle ile ktoś zapłaci, a nie ile ktoś rząda. Chyba że jest to seria AA 00000001 ale takich na allegro nie znajdziecie

 • cozabadziew

  Oceniono 1 raz 1

  To zupełnie jak z 500 plus... Ludzie dostają po 500 zł a potem państwo zabiera od nich po 800...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX