W samolotach LOT pojawi się wi-fi. Zapewne nawet szybciej niż w pendolino

W najnowszych boeingach 737, które zaczną docierać do Polski jeszcze w tym roku, LOT będzie udostępniał sieć wifi - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Pierwsze dwa z sześciu zamówionych przez LOT boeingów 737 MAX 8 przylecą do Polski w grudniu br. Jak informuje "Dziennik", maszyny będą wyposażone w anteny do odbioru internetu z satelity oraz instalacje wi-fi.

Z wi-fi pasażerowie skorzystają jednak na pokładzie samolotu LOT prawdopodobnie dopiero za ponad pół roku - po dostarczeniu trzeciego i czwartego samolotu (mają zostać dostarczone w maju i czerwcu). Ostatni z sześciu boeingów 737 MAX 8 ma trafić do Polski w maju 2019 r.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji „DGP”, bezprzewodowy internet może ruszyć w przyszłym roku także na pokładach dreamlinerów Boeing 787. Jeden taki samolot (z wersji 787-8), z koniecznymi urządzeniami do transmisji internetu, już znajduje się we flocie LOT, kolejne trzy (już w większej wersji 787-9) trafią do niej w pierwszej połowie przyszłego roku.

Ważną deklarację w "Business Insider Polska" złożył z kolei Konrad Majszyk z biura prasowego PLL LOT.  Majszyk powiedział, że wszystkie nowe samoloty zamawiane przez PLL LOT będą wyposażane w instalację do udostępniania wi-fi.

Zła wiadomość jest taka, że, jak podaje „DGP”, przynajmniej w pierwszych latach dostęp do wi-fi na pokładach samolotów LOT ma być płatny. Nie wiadomo też na razie, którą firmę polski przewoźnik wybierze jako dostawcę internetu.

Bardzo prawdopodobne, że wi-fi trafi do pierwszych samolotów LOT-u wcześniej, niż z sieci będą mogli skorzystać pasażerowie pociągów pendolino. Choć te pociągi jeżdżą już po polskich torach blisko trzy lata, to nadal nie ma w nich wi-fi, bo PKP Intercity nie zawarła takiego warunku w dokumentacji przetargowej. Według ostatnich deklaracji, wi-fi ma być w nich udostępnione do końca 2018 r. Wdrożenie bezprzewodowej sieci przeciąga się m.in. z powodu problemów PKP Intercity ze ściągnięciem z torów choćby jednego składu (i przeznaczenia go do testów) bez uszczerbku dla „mocy przewozowych”.

***

Rafał Agnieszczak: Ktoś, kto zawsze jedzie po bandzie, nie wygra w biznesie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (32)
W samolotach LOT pojawi się wi-fi. Zapewne nawet szybciej niż w pendolino
Zaloguj się
 • ltte

  Oceniono 6 razy 6

  - Złociutka, niech mi pani powie, to ja mam po angielsku wypełnić? Może mi pani pomóc?
  - Prince Polo roznosze.

 • Bogdan Jurak

  Oceniono 4 razy 4

  Niech najpierw poprawią standart,a następnie ustalą realne ceny

 • brytnej

  Oceniono 6 razy 4

  Niech najpierw się zajmą poprawą standardu:
  - Normalny posiłek jak w innych liniach Star Aliance a nie suchy wafelek
  - Normalny wybór napojów
  - Normalne temperatury na pokładzie, a nie 28 °C
  - Miła obsługa pokładowa
  - Nieupierdliwy check in, działający również online dla biletów linii partnerskich
  - Lepsze stanowiska na zachodnioeuropejskich lotniskach, obecnie prawie zawsze jedzie się autobusem dwa kilometry do terminalu

  Obecny stan jest wkurzający, zwłaszcza gdy kupiło się bilet Lufthansą a leci Lotem.

 • fakej

  Oceniono 4 razy 2

  Rozumiem, że problemem może być Internet w samolocie, ale jaki problem zapodać WiFi? Kilka AP z allegro nie powinno przekroczyć 500 PLN i po problemie.

 • yeshiwen

  Oceniono 2 razy 2

  Leciałem w 2014 roku Norwegian'em i tam już wtedy WiFi hulało i to za darmo.

 • shtalman

  Oceniono 1 raz 1

  Bo oczywiście nie można podczas jazdy instalować niczego bo może rozwiać, ten kraj to ch... dupa i kamieni kupa,
  dobrze że watykański zdrajca może się przechadzać dowolnie, kropić kropidłem oraz dawać kolanko do zlizania bitej śmietany przez nieletnich

 • popijajac_piwo

  Oceniono 3 razy 1

  Dostępne będzie. Tyle, że za cenę nerki. Ktoś naprawdę lata tymi liniami?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX