Polska firma otworzyła jeden najnowocześniejszych zakładów na świecie. W Holandii

Andrzej Mandel
Dzięki współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego CANPACK otworzył w holenderskim Helmond fabrykę puszek do napojów.

Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował, że między innymi dzięki wsparciu strategicznemu banku Grupa CANPACK otworzyła w Helmond nowoczesną fabrykę puszek do napojów. Pomoc BGK polegała na objęciu euroobligacji wyemitowanych przez producenta opakowań. Zdaniem banku, inwestycja Grupy CANPACK jest największą polską inwestycją w Holandii.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 100 mln euro. Fabryka o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych jest, według przedstawiciela CANPACK jedną z najnowocześniejszych i najefektywniejszych energetycznie na świecie. Będzie w stanie produkować do 2 miliardów aluminiowych puszek rocznie. Produkcja nowego zakładu polskiego wytwórcy opakowań metalowych będzie kierowana na rynki krajów Beneluksu, Niemiec i Francji.

Grupa CANPACK jest producentem puszek aluminiowych do napojów, opakowań szklanych i stalowych dla przemysłu spożywczego i chemicznego. Ma 26 fabryk w 16 krajach i sprzedaje swoją produkcję w 70 krajach.

"Coraz śmielej wchodzą na zagraniczne rynki"

Bank Gospodarstwa Krajowego podkreśla, ze wspieranie międzynarodowej działalności polskich firm, to jeden z jego strategicznych celów. Obecnie wspiera polskich przedsiębiorców w 48 krajach na całym świecie.

- Nasze firmy coraz śmielej wchodzą na zagraniczne rynki. To często kosztowne i ryzykowne przedsięwzięcia. Dlatego Bank Gospodarstwa Krajowego konsekwentnie poszerza skalę współpracy z polskimi przedsiębiorcami, którzy chcą skutecznie konkurować na europejskiej i globalnej arenie – mówił członek zarządu BGK Wojciech Hann.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Jednym z zadań BGK jest właśnie wspieranie międzynarodowej ekspansji polskich firm.

Rafał Agnieszczak: Ktoś, kto zawsze jedzie po bandzie, nie wygra w biznesie [NEXT TIME]

Więcej o: