Zakaz handlu w niedzielę będzie dla nich niegroźny? Spójrzcie, co się stało ze sprzedażą internetową LPP w listopadzie

Rafał Hirsch
Spółka LPP, właściciel m.in. Reserved, pokazała doskonałe wyniki sprzedaży za listopad. Ale to, co najbardziej przykuwa wzrost, to wystrzał sprzedaży za pośrednictwem internetu. Podobne wyniki osiąga inna duża sieć detaliczna - CCC.

Według najnowszego raportu spółki, LPP w listopadzie pobiła swój rekord sprzedaży w internecie i zrobiła to w wielkim stylu. Wynik za ostatni miesiąc był o ponad 50 procent lepszy niż poprzedni rekord z…poprzedniego miesiąca.

Sprzedaż internetowa LPP, w mln PLNSprzedaż internetowa LPP, w mln PLN dane: LPP

Jeszcze 2 lata temu właściciel Reserved, House, Cropp, czy Mohito sprzedawał przez internet ubrania o wartości nie przekraczającej 10 mln PLN miesięcznie. W listopadzie było to już ponad 50 mln złotych.

Jeszcze większy obrót w internecie, bo ponad 66 mln złotych, zanotowała w ostatnim miesiącu sieć CCC handlująca butami. Ale w jej przypadku to wyniki minimalnie poniżej rekordu z października. CCC dane o sprzedaży w internecie podaje dopiero od marca tego roku.

Sprzedaż internetowa CCC, w mln PLNSprzedaż internetowa CCC, w mln PLN dane: CCC

Obecnie sprzedaż w internecie stanowi dla CCC ponad 15 procent całego obrotu, dla LPP odsetek ten właśnie urósł z okolic 5 procent do ponad 9 procent. 

Trend zwiększania skali handlu przez internet dla sieci posiadających swoje sklepy głównie w galeriach handlowych może okazać się zbawieniem, kiedy wejdzie w życie zakaz handlu w niedzielę. Zakaz ten może ograniczyć obroty sklepów w galeriach, ale nie będzie on obejmował handlu w internecie.

ZOBACZ TEŻ: Sejm uchwalił zakaz handlu w niedzielę. Oto, jakie będą zasady ograniczenia i wyjątki

Z raportów opublikowanych dziś przez LPP i CCC wynika też, że na ubrania i buty wydajemy w sklepach coraz więcej (chociaż trzeba pamiętać, że obydwie spółki prowadzą działalność także za granicą, więc to nie tylko nasza zasługa). Łączna sprzedaż (i w internecie i w „zwykłych” sklepach) CCC była w listopadzie o 27 procent, a LPP o 24 procent wyższa niż rok temu.

Więcej o:
Komentarze (38)
LPP - właściciel sieci Reserved - bije swój rekord sprzedaży w internecie. I to w jakim stylu!
Zaloguj się
 • Bg Ds

  Oceniono 7 razy 7

  Niedziela i w mniejszym stopniu Sobota to generalnie w wielu miastach jedyny dzień, w którym można normalnie się przemieszczać samochodem bez obaw na korki i miejsca parkingowe. W pozostałych dniach jest zazwyczaj kocioł i wszelkie podróże po mieście to katastrofa. Czy rządzący zdają sobie sprawe z tego że ten ruch przeniesie się głównie na sobotę i inne dni i co to znaczy dla wielu ludzi ?

 • Piotr G

  Oceniono 8 razy 6

  Jest pizza na telefon, może być i na maila.

 • wan20_3

  Oceniono 4 razy 4

  PiS jak zwykle pomysły na oszukańcze sztuczki legislacyjne bierze tradycyjnie z dupy a nie z głowy. Ale oni tak mają.

 • hdtvpolska

  Oceniono 5 razy 3

  Hipermarkety sobie poradzą zwalniając 1/7 sprzedawców. Może być tak, że zwolnią 2/7 zasobów w biurach.
  Jestem za, bo wzrośnie wydajność.
  Mniejsza załoga do opłacenia, więcej ludzi a bruk.
  Oto związkowcy PiS walczą dziś o wyrzucanie pracowników. To typowy chlew RP 2017.

 • waleriandom

  Oceniono 2 razy 2

  Ale ile to stanowi % w porównaniu ze sprzedażą w niedziele?

 • proboszcz-bezrobotny

  Oceniono 6 razy 2

  Postuluję natychmiastowy (tak na próbę) zakaz pracy niedzielnej dla kościoła. Od soboty południa do poniedziałku rano wszystkie parafie na kłódę zamknięte. Ale mogą wystawiać skarbonki przed drzwi...to im wystraczy, bo o to im chodzi...

 • urwiss

  Oceniono 2 razy 2

  Ale to, co najbardziej przykuwa wzrost, to wystrzał sprzedaży za pośrednictwem internetu.
  Ludzie kupują ciuchy na prezenty bez ruszania tyłka z domu i nie chcą tego robić na ostatnią chwilę, oto przyczyna "wystrzału" sprzedaży przez internet.

 • darek240273

  Oceniono 6 razy 2

  Kolejny gniot w wydaniu PiSdowatych. Jak słusznie zauważyła ''polska baba'' najbardziej ucierpi polska mała przedsiębiorczość, hipermarkety sobie z tym poradzą. Wystarczy że zaczną u siebie wypiekać chleb i pieczywo cukiernicze a całę zakazy tego (sic!!) rządu mają głęboko w d... . A sondaże, 40-50% poparcia dla tych idiotów. Echhhh...

 • polska_baba

  Oceniono 4 razy 2

  Jestem pewna, że hipermarkety sobie poradzą, martwię się o mój osiedlowy sklepik, myślę, że spora część niewielkich zresztą obrotów robi w niedziele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX