Tania linia z Emiratów połączy Polskę z Dubajem. Które polskie miasto skorzysta?

Andrzej Mandel
Niskokosztowy przewoźnik flydubai oferuje zupełnie inny standard niż jego europejscy odpowiednicy. Aż szkoda, że lata tylko do Dubaju.

Pierwszą „polską” trasą linii flydubai, niskokosztowego (jak na tamtejsze standardy) przewoźnika ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie połączenie Krakowa z Dubajem. Loty będą odbywać się codziennie – start z Krakowa o 23:30 i lądowanie o 5:35 na miejscu. Podróż powrotna zaczyna się o 18:30 lokalnego czasu z lądowaniem w Balicach o 22:30 polskiego czasu.

- Loty do Dubaju to pierwsze połączenie Małopolski z krajami Zatoki Perskiej. To dobra wiadomość dla pasażerów: szansa na rozwój turystyki i wymiany biznesowej pomiędzy krajami tego regionu a Małopolską – powiedział fly4free.pl Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

www.flydubai.comwww.flydubai.com www.flydubai.com

Dla pasażerów przyzwyczajonych do cen Ryanair czy Wizzair, 200 euro za lot może wyglądać drogo. Jednak w cenie lotu klasą ekonomiczną pasażer ma już bagaż rejestrowany (do 20 kg) i podręczny (do 7 kg). Oprócz tego flydubai dla chętnych oferuje również klasę biznes, która cenowo wygląda bardzo podobnie do tego, co oferują na trasach z Polski do Dubaju standardowi przewoźnicy w klasie ekonomicznej.

Dla tych, dla których latanie do Dubaju nie jest specjalną atrakcją (zwiedzanie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wymaga jednak znajomości lokalnego prawa), flydubai oferuje liczne połączenia z Dubaju – do Mumbaju, Dar es Salaam, Kolombo, Bangkoku czy Astany. Przewoźnik ma też podpisaną umowę z linią Emirates, więc wachlarz połączeń przesiadkowych będzie można mieć naprawdę duży.

Loty z Krakowa do Dubaju startują 8 kwietnia 2018 roku. Dwa miesiące później, 14 czerwca, przewoźnik uruchamia również połączenie z Dubaju do Katanii.

Ekspres do kawy Siemens EQ.6 Plus

Więcej o: