Komentarze (108)
GUS: coraz więcej wolnych miejsc pracy. Firmy mają problem, szczególnie w trzech branżach
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • romek_z_warszawy

  Oceniono 8 razy 4

  Sprawdziłem z ciekawości pierwsze 100 z Warszawy. Rzeczywiście sami pracownicy fizyczni oprócz 2 czy trzech.

 • tomekdp

  Oceniono 12 razy 4

  Właśnie, dobrze powiedziane - poszukiwani "wyrobnicy". Tania siła robocza do przykręcania śrubek i zbijania palet. Tudzież na kasy do marketów, do konserwacji powierzchni płaskich i call center. A prawdziwym miernikiem bezrobocia jest (powinno być) to, jak długo musisz szukać pracy na równorzędnym stanowisku, zgodnym z twoimi kwalifikacjami i aspiracjami zawodowymi. I tu już się robi mniej wesoło. Pracodawcy mogliby coś powiedzieć, ile aplikacji wciąż spływa gdy ogłoszą nabór na biurowe stanowiska specjalistyczne czy nawet w sekretariacie... Tu popyt na zatrudnienie nie maleje.

 • napletekgandalfa

  Oceniono 4 razy 4

  Taaak... Potrzeba wyrobników a nie pracowników. Szczególnie przed końcem roku kiedy trzeba zakończyć prace lub inne projekty.
  Sprawdźcie sami oferty.praca.gov.pl. Ogłaszają się również na państwowej stronie, pośrednictwa "pracy', polskie i ukraińskie.

 • juma07

  Oceniono 3 razy 3

  Dla kadry technicznej w budownictwie nie ma pracy... owszem Inżynier Budowy ( młody inżynier - praktykant stażysta)

 • spyderman2

  Oceniono 7 razy 3

  teraz jest dobrobyt taka saturska z pis ma 90 tys miesiecznie bez dośw. w ubezpieczeniach. takich mnóstwo. widać że za kaczora Polakom wiedzie się dobrze, pensje lepsze niż niemcy. ojczyzna teraz tak bogata że pisi nierząd totalny rozbija się (dosłownie) luksusowymi niemieckimi limuzynami. dzięki kaczorze za dobrobyt i pokazenie całemu światu jego miejsce w szeregu

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuję przejrzeć ogłoszenia w dziale "Praca" i nie powielać bredni. Tak są poszukiwani robotnicy z ukraińskimi kwalifikacjami i referenci po studiach technicznych i ekonomicznych z najwyższymi kwalifikacjami zawodowymi jakie uzyskuje się po kilkunastu latach praktyki władający biegle po angielsku którzy będą poświęcać się pracy zawodowej po 10-12 godzin w dni czarne i po 8 godzin w sobotę za 2000 zł brutto plus premia pod stołem w gotówce. Dama w agencji towarzyskiej zarabia tyle za jeden wieczór nie wysilając się zbytnio. Opiekunowie damy jeszcze więcej.
  A synekury w budżetówce i poza nią czekają dla "wtajemniczonych".
  P.s.
  Ciekawe ile osób w sile wieku wyemigruje na Zachód w najbliższych 2 latach?
  P.s.
  Zastanawiam się dlaczego nie poszukuje się pracowników na wakaty, które powstały w publicznej służbie zdrowia po rezygnacji z nadgodzin i dyżurów (średnio z 30 r-g/tydzień) przez rezydentów?

 • maciacho30

  Oceniono 2 razy 2

  STO JEDENASTY KWARTAŁ? To tylko w Pszenno-Buraczano-Bananowym państwie PISu!

 • Oceniono 4 razy 2

  to dziwne ,że tyle jest miejsc pracy . w kujawsko-pomorskim wysłąłem tyle podań i zawiozłem ,że nikt do tej pory nie odpowiedział

 • wranek

  Oceniono 1 raz 1

  Wiecej socjalu, wcześniejsze emerytury, to lepsze zycie dla Ciebie, Suwerenie.
  W końcu,głosując za pińset, sam wybrałes.

 • Marcin Brzo

  Oceniono 3 razy 1

  Dajcie zarobić 2 tys euro na miesiąc jako pomocnik budowlany tak jak w Irlandii to nie będzie problemu z ludźmi,ceny ubrań i żywności w polsce macie takie same jak unas w Irlandii więc czemu nie wypłaty?

 • bezrobotny1978

  Oceniono 1 raz 1

  Na Opolszczyźnie wynik jest o tyle przekłamany że ok 80 tysięcy pracuje za granicą i sporo z nich jest zarejestrowana jako bezrobotni, ale te osoby nie podejmą pracy w Polsce za psie pieniądze więc są to statystyczni bezrobotni których nie ma....

 • almagus

  Oceniono 3 razy 1

  Już myśli Jarosław i PiS dziki!

  Jak boża nauka wynalazków szuka.

  Za Holendrów my myślimy
  A jakie wielkie są Chiny.
  Na brak ropy, jak prasa doniosła
  PiS dzik wynalazł rower na wiosła.
  Zachwycony kraju gospodarz.
  Na cały świat to będzie podaż.
  Hosanna odgrywana.
  I droga przejechana.
  Najlepiej jak Barka.
  I ruszy gospodarka.
  Poparte partii zerem.
  PiS dzik będzie premierem.
  Kraj wybitnych duchem.
  Rower będzie z podsłuchem.
  Bo rower + przeciwnicy.
  Kto schował do piwnicy.
  Od czego są procedury.
  Dobiorą się do skóry.
  I sędzia bez sumienia.
  Powsadza do więzienia.

  2017-12-11 almagus

 • volongoto41

  Oceniono 5 razy 1

  4 maja 2009 r. na antenie TVP 1 ukazało się premierowe wydanie programu rozrywkowego „Śmiechu warte.” Kolejne wydania tego programu serwuje nam gazeta.pl sypiąc społeczeństwu piaskiem w oczy.

 • artur74

  Oceniono 9 razy 1

  Dziesiątki tysięcy wakatów w handlu sugeruje, że zakaz handlu w niedziele nie musi automatycznie oznaczać likwidacji miejsc pracy w handlu... można by nawet rzec, że wolna niedziela rozwiąże problemy braku personelu...

 • mariuszdd

  Oceniono 2 razy 0

  Wystarczy wpisać w wyszukiwarce pracy GW słowo AutoCAD otrzymacie 46 ofert pracy ;)
  Faktycznie sprzedawców i pracowników magazynowych w Polce potrzebują więcej,ale pieniądz za tę pracę jest żaden

 • iremus

  Oceniono 2 razy 0

  .....Na koniec trzeciego kwartału w polskiej gospodarce było ponad 130 tysięcy wakatów. Wyraźnie więcej niż kwartał wcześniej, a jeszcze większa różnica jest w porównaniu z ubiegłym rokiem. W niektórych sektorach przedsiębiorcy nie mogą znaleźć pracowników......
  A jeśli chodzi o darmowych pracowników z pośredniaka? Po co zatrudniać kogoś z "ulicy" jeśli można dostać siłę roboczą finansowaną przez państwo?

 • Marek Jaskiewicz

  Oceniono 1 raz -1

  Nic w tym dziwnego, skoro nie dba się o pracownika, ktory jest dobrym mechanikiem a poszukuje taniego robola do tego przez posrednika To otrzymuje ( gudlaja) co malo wie i ma w d...e, bo i tak jest na miesiecznych umowach.

 • sommers

  Oceniono 3 razy -1

  Jest może coś dla szlachty? Nie pytam o siebie, ale pytam o pracę dla tych co plądrują i okradają domy, samochody malują ściany za darmo i takie tam...

 • ukw8078

  Oceniono 11 razy -3

  Coraz więcej wolnych miejsc pracy. Firmy mają problem, szczególnie w trzech branżach
  Co innego Gazeta Wyborcza, która się kurczy i zwija.
  Poezja :)

 • tilow3

  Oceniono 11 razy -3

  Kiedyś jakiś pisowiec napisał mONdrze, że "gdyby teraz rządził Balcerowicz, to już by schładzał gospodarkę". A teraz widać, jak to "schłodzenie" jest konieczne!. Jeśli niebawem stanie się tak, że z jakiejś przyczyny, zaczną sie problemy, to wszystko posypie sie lawinowo. Gospodarka to jest wielka machina, rozpędzona i rozgrzana i pracująca na odpowiednich obrotach. Jeśli jakiś trybik się popsuje i okaże się, ze naprawa potrwa, to może się okazać, że lawinowo poleci cała reszta. Dlatego "schładzanie" to dobry pomysł, gdy okazuję się coś niewydolne. No ale my wstajemy z kolan i musimy obrażać, wszystkich dookoła. Ukropów traktować jak bandytów, Czechów jak nierobów, Niemców jak zbrodniarzy, Litwinom każemy klękać przez panem .... bo my to jesteśmy naród wybrany i wszystko się nam należy. Póki co, to moja znajoma dysponująca środkami unijnymi, ma je zaplanowane na 2018, a potem ma niemal zagwarantowane, że będzie już tylko pustka. To się zacznie lament, że Tusk zabrał nam kasę! a prezes tak o nia walczył, jak lew! Poziom białoruski - to osiągniemy niebawem. Tam też żyją ludzie szczęśliwi.

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 14 razy -6

  To skandal i zamach na demokrację i podwaliny 3RP. Kiedy wróci tusk i znowu zaprowadzi zielona wyspe, na ktorej robol znał swoje miejsce w szeregu, siedział cicho i zapieprzał 12 h jak w zegarku a za 1200 ktore łaskawie dostał nisko sie kłaniał i całował swego pana w sygnet. Tusku wróć!

 • kler-killer

  Oceniono 15 razy -9

  Prawda jest taka, że ludziom nie chce się pracować nawet za dobre pieniądze, nie mają ambicji ani celów życiowych.
  Zatrudniam ponad 150 osób, w tym ok 40 kierowców. Średni pensja kierowcy waha się pomiędzy 6 a 7 tysięcy netto za 5 dni faktycznie konkretnej pracy. No i co z tego? Gdy potrzeba wykonać transporty, czy też zostać na produkcji nie ma chętnych. Czy ja źle płacę? Nie wydaje mi się. Wymówki są stałe: A mi to wystarczy, nie ma sensu więcej, trzeba se poleżeć itp. Nosz w mordę! Jak miałem dwadzieścia lat zasuwałem po 14 godzin, cieszac się że moge zarobić. W życiu bym do niczego nie doszedł z takim podejściem. Ale tak czy inaczej UPAińców nie zatrudnię, mowy nie ma!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX