Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy będzie można pomagać w Lidlu

Andrzej Mandel
Kolejny raz pracownicy i klienci Lidla rozpoczną rok wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jak zawsze we wszystkich sklepach sieci znajdą się skarbonki WOŚP.

Zbliżający się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to czas, w którym nie tylko zwykli Polacy wspierają Orkiestrę. Po raz dziewiąty z WOŚP współpracuje sieć sklepów Lidl, w której placówkach od 8 stycznia stoją skarbonki Orkiestry. W tym roku zebrane środki będą przeznaczone dla oddziałów neonatologicznych, czyli na lepsze leczenie noworodków.

- To wspaniała tradycja, że Lidl Polska co roku prowadzi aż tygodniową zbiórkę. Doceniamy ogromne zaangażowanie wszystkich pracowników – dla nas to ponad 15 tysięcy wolontariuszy, którzy dokładają swoją cegiełkę do wspólnego sukcesu – cieszy się Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Sama zbiórka w sklepach to nie wszystko. Lidl będzie również aktywny na aukcjach charytatywnych WOŚP. Na stronie aukcje.wosp.org.pl (prowadzonym przez Allegro, które również od lat aktywnie wspiera Orkiestrę) będzie można licytować książki kucharskie z autografem Karola Okrasy czy kolację przygotowaną przez samego Okrasę w jego restauracji Platter by Karol Okrasa.

14 milionów złotych

W zeszłym roku klienci i pracownicy Lidl Polska zebrali 14 milionów złotych na rzecz WOŚP. Lidl ma nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

- Mamy nadzieję, że w tak jak Orkiestra bije kolejne rekordy, tak i my pobijemy nasz i zbierzemy jeszcze więcej – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera dużo firm. Jak co roku dla Orkiestry grają chociażby wspominane już Allegro, sieć komórkowa Play, mBank czy Mastercard.

Jacek Gadzinowski: Nie trzeba pracować 10 godzin dziennie, żeby osiągnąć sukces [NEXT TIME]