Tańsze ferie z Kartą Dużej Rodziny. Spółki Skarbu Państwa rozdają rabaty

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina rodzinom wielodzietnym - posiadającym troje lub więcej dzieci - o możliwości korzystania ze zniżek przysługujących po okazaniu Karty Dużej Rodziny. Zaoszczędzić można na paliwie, transporcie publicznym, zakwaterowaniu, jedzeniu i rozrywce. Czyli właściwie wszystkim.

Karta Dużej Rodziny została wprowadzona w połowie 2014 roku. Przysługuje niezależnie od dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci. Można z niej korzystać do momentu osiągnięcia przez dzieci pełnoletności, ukończenia 25 roku życia jeżeli się uczą bądź bezterminowo w przypadku dzieci niepełnosprawnych.

Jeśli w chwili składania wniosku rodzina nie ma na utrzymaniu co najmniej trojga dzieci spełniających wymienione wyżej warunki, Karta Dużej Rodziny nie będzie przysługiwała żadnemu z jej członków.?

Karta Dużej Rodziny gwarantuje zniżki m.in. w ogólnopolskiej sieci stacji paliw czy marketów, tańsze lub darmowe bilety do muzeów, parków krajobrazowych czy na basen.

Pełną listę partnerów programu można sprawdzić w TUTAJ 

Ministerstwo Rodziny tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych przypomina o najciekawszych opcjach:

  • tańszych biletach wstępu do instytucji kulturalnych, ośrodków sportowych i turystycznych oraz centrum rozrywki
  • tańszych biletach wstępu m.in. do: teatrów, muzeów i parków krajobrazowych, a także z tańszych karnetów na basen i siłownię
  • Orlen oferuje rabat 5 gr przy zakupie 1 litra zwykłego paliwa, rabat 10 gr przy zakupie 1 litra paliwa VERVA, rabat 20 proc. na zakupy produktów gastronomicznych z oferty Stop Cafe/Stop Cafe Bistro, rabat 20 proc. na zakupy w myjni – rabaty nie łączą się z ofertami promocyjnymi)
  • Lotos - rabat 5 gr na 1 litr paliwa LOTOS ON, LOTOS LPG, BENZYNA LOTOS; rabat 10 gr na 1 litr paliwa LOTOS DYNAMIC i LOTOS DYNAMIC DIESEL; rabat 20 proc. na wszystkie produkty gastronomiczne w ofercie Cafe Punkt Lotos oraz 20 proc. na myjnie samochodowe – rabaty nie łączą się z ofertami promocyjnymi)
  • Koleje Wielkopolskie (zakup Karty Wielkopolskiej o 20 złotych taniej)
  • Polbus PKS sp. z o. (5 proc. ulgi przy zakupie biletu miesięcznego w ramach komunikacji podmiejskiej, realizowanej przez POLBUS PKS sp. z o.o. oraz 10 proc. zniżki przy zakupie biletów jednorazowych na połączeniach przyspieszonych i pośpiesznych realizowanych przez Polbus PKS sp. z o.o.)
  • Zniżki w obiektach wypoczynkowych oferują aż 394 podmioty w całej Polsce w tym hotele sieci Orbis
  • Rabaty do 10 proc. na całe zakupy bądź wybrane grupy produktów w sklepach sieci Carrefour, Piotr i Paweł, Lidl

 

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus wyliczył, blisko 3,5 mln Polaków żyje w rodzinach wielodzietnych (ponad 1,2 mln rodziców i ponad 2 mln dzieci). Co czwarte polskie dziecko wychowuje się w rodzinie wielodzietnej.

Liczba rodzin 3+ cały czas spada (o blisko 400 tysięcy od 2002 roku). Obecnie 36 proc. z nich uzależnia decyzję o kolejnym dziecku od poprawy sytuacji finansowej i 28 proc. od poprawy sytuacji mieszkaniowej. Jak podaje Związek daje to potencjalnie ok. 200 tys. dzieci, które mogą urodzić się w związku z programem 500+ w rodzinach 3+

+++

Magdalena Kruszewska: Zarządzanie strachem podcina ludziom skrzydła i odbiera im kreatywność [NEXT TIME]

Więcej o: