Union Investment przejmuje hotele w Polsce. Wyda na to aż 80 milionów euro

Andrzej Mandel
Inwestycje w polskie hotele najwyraźniej są atrakcyjne. Union Investment szczególnie chwali się udziałem w rewitalizacji Wyspy Spichrzów w Gdańsku.

Za 80 milionów euro fundusz inwestycyjny Union Investment przejmuje dwa hotele – właśnie otwarty Holiday Inn w Warszawie na ulicy Twardej oraz hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre budowany na Wyspie Spichrzów w centrum Gdańska.

Transakcja w Warszawie jest finalizacją umowy z 2015 roku i ma być zakończona do końca stycznia. Union Investment realizuje ją dla otwartego funduszu Unilmmo: Deutschland. Nowy hotel w Warszawie ma 256 pokoi i znajduje się na miejscu dawnego skwerku i parkingu przy ulicy Twardej, zaledwie 10 minut spacerem od Dworca Centralnego i niewiele więcej od Pałacu Kultury i Nauki. Holiday Inn Warsaw City Centre został uroczyście otwarty 19 grudnia 2017 r. To jeden z ciekawszych architektonicznie budynków w Warszawie, inspirowany nowojorskim wieżowcem Flatiron Building.

Na cyplu Wyspy Spichrzów

Z kolei powstający w Gdańsku hotel będzie mieć 240 pokoi i powstaje przy samym nabrzeżu, na cyplu historycznej Wyspy Spichrzów. Ceglano-aluminiowa fasada, którą już dziś inwestor określa jako architektoniczną perłę, będzie widoczna z oddali. Nowoczesna konstrukcja wpisuje się w planowaną koncepcję nowej Wyspy Spichrzów, która zakłada rewitalizację historycznych budynków i rozwój nowej przestrzeni urbanistycznej w tej dzielnicy.

– Rewitalizacja historycznej Wyspy Spichrzów to obecnie jeden z najciekawszych projektów w Polsce, a nowy hotel Holiday Inn stanie się wizytówką przebudowanej wyspy – mówi Andreas Löcher, zarządzający inwestycjami w sektorze hotelarsko-gastronomicznym w Union Investment Real Estate GmbH.

Zarządzaniem hotelami będzie zajmować się właściciel marki Holiday Inn - Inter Continental Hotels Group (IGH).

Portfel otwartych funduszy nieruchomości Union Investment Real Estate zawiera obecnie siedem centrów handlowych w Polsce o łącznej powierzchni handlowej 390 tysięcy metrów kwadratowych i wartości około miliarda euro.

Rafał Masny: Przez trzy lata na pensje przeznaczaliśmy 15 proc. zysków, reszta szła na inwestycje [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (12)
Union Investment przejmuje hotele w Polsce. Wyda na to 80 mln euro
Zaloguj się
 • sw.patryk

  Oceniono 3 razy 3

  Mnie sie jakos ta szklana bryla w nic nie wplata . Mode sie nie znam !?

 • elemir

  Oceniono 1 raz 1

  Śliczności. Proponuję jeszcze parę miejsc, gdzie można takie skromne i gustowne
  uzupełnienie dostawić - Sukiennice w Krakowie, zamek w Malborku i oczywiście szczyt Giewontu.
  Atrakcyjność wzrasta o centyliard procent.

 • vinogradoff

  Oceniono 2 razy 0

  Gdansk z uwagi na swoja Historie i polozenie w Europie,ma duze perspektywy, pod warunkiem, ze nie zaczna go omijac Turysci jak pan Prezydent Gdanska, dochowa sie w Gdansku Getta Muzulmanskiego, nobo przeciez oglosil projekt przyjmowania Uchodzcow z cywilizacji Islamu a wiec ani nie kompatybilnej i niekomponujacej z cywilizacja polska a przy tym konfliktogenna na samym starcie co musi zrodzic cala mase dzis nieprzewidywalnych, problemow w przyszlosci. Gdansk moglby byc nadal miastem Wolnym od zagrozen taranownieem Gdanszczan samochodami i to np. na Dlugim Tragu pod sammy ci Neptunem czy nawarcania za pomoca noza na jedynie sluszna wiare. A nade wszystko Gdansk zasluguje na wladze, ktore prowadza polityke NORMALNOSCI, bez szalenstw, ckliwych uniesien, litowaneim sie nad garstka Uprzywilejoiwynych Uchodzcow dysponujacych funduszami na oplacanie MAFFI Szmuglerow Ludzi a troska o zachowanie GDANSKOSCI Gdanska bedacego w przeszlosci Miastem 17 ,- Narodow ale z cywilizacji Europy i Israela a nie z tak odleglych cywilizacji, ze integracja bylaby mozliwa w jednym kierunku a mianowicie ISLAMIZACJA Gdanszczan i Gdanszczanek w stylu,, zamiast BIKINI to BURKI.

 • zieleniara

  Oceniono 2 razy 0

  Zgadzam sie ze to perelka ( mysle o hotelu w Gdansku) ale gdzie jest nazwisko architekta?

 • arey

  Oceniono 7 razy -1

  Dawno nie byłem w Danzig ale to co zrobili z tą wyspą jest jeszcze brzydsze niż PKiN i Bzylika-chlebak w Licheniu.

 • mistermadmat

  Oceniono 8 razy -6

  na razie ukrainńcy pręty maczają w fundamentach ale już żydki rączki zacierają...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX