Union Investment przejmuje hotele w Polsce. Wyda na to aż 80 milionów euro

Andrzej Mandel
Inwestycje w polskie hotele najwyraźniej są atrakcyjne. Union Investment szczególnie chwali się udziałem w rewitalizacji Wyspy Spichrzów w Gdańsku.

Za 80 milionów euro fundusz inwestycyjny Union Investment przejmuje dwa hotele – właśnie otwarty Holiday Inn w Warszawie na ulicy Twardej oraz hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre budowany na Wyspie Spichrzów w centrum Gdańska.

Transakcja w Warszawie jest finalizacją umowy z 2015 roku i ma być zakończona do końca stycznia. Union Investment realizuje ją dla otwartego funduszu Unilmmo: Deutschland. Nowy hotel w Warszawie ma 256 pokoi i znajduje się na miejscu dawnego skwerku i parkingu przy ulicy Twardej, zaledwie 10 minut spacerem od Dworca Centralnego i niewiele więcej od Pałacu Kultury i Nauki. Holiday Inn Warsaw City Centre został uroczyście otwarty 19 grudnia 2017 r. To jeden z ciekawszych architektonicznie budynków w Warszawie, inspirowany nowojorskim wieżowcem Flatiron Building.

Na cyplu Wyspy Spichrzów

Z kolei powstający w Gdańsku hotel będzie mieć 240 pokoi i powstaje przy samym nabrzeżu, na cyplu historycznej Wyspy Spichrzów. Ceglano-aluminiowa fasada, którą już dziś inwestor określa jako architektoniczną perłę, będzie widoczna z oddali. Nowoczesna konstrukcja wpisuje się w planowaną koncepcję nowej Wyspy Spichrzów, która zakłada rewitalizację historycznych budynków i rozwój nowej przestrzeni urbanistycznej w tej dzielnicy.

– Rewitalizacja historycznej Wyspy Spichrzów to obecnie jeden z najciekawszych projektów w Polsce, a nowy hotel Holiday Inn stanie się wizytówką przebudowanej wyspy – mówi Andreas Löcher, zarządzający inwestycjami w sektorze hotelarsko-gastronomicznym w Union Investment Real Estate GmbH.

Zarządzaniem hotelami będzie zajmować się właściciel marki Holiday Inn - Inter Continental Hotels Group (IGH).

Portfel otwartych funduszy nieruchomości Union Investment Real Estate zawiera obecnie siedem centrów handlowych w Polsce o łącznej powierzchni handlowej 390 tysięcy metrów kwadratowych i wartości około miliarda euro.

Rafał Masny: Przez trzy lata na pensje przeznaczaliśmy 15 proc. zysków, reszta szła na inwestycje [NEXT TIME]

Więcej o: