Lidl jak Biedronka, gotowy na zakaz handlu w niedziele. Zmiana godzin handlu i ta promocja

Robert Kędzierski
Zakaz handlu, który zacznie obowiązywać w najbliższą niedzielę, skłonił niektóre sieci do otwarcia sklepów i wprowadzenia specjalnych akcji sprzedażowych. Lidl np. startuje z "Tanią sobotą".

Lidl reaguje na zakaz handlu w niedziele i ogłasza specjalną ofertę  - "Tania sobota w Lidlu".  Komunikat sieci jest prosty: przypominamy, że w najbliższą niedzielę (11 marca) sklepy są zamknięte, zapraszamy na zakupy dzień wcześniej.

W soboty kupujący w Lidlu będą mogli trafić na więcej okazji cenowych. Sieć przyznaje, że jej akcje promocyjne stanowią koło zamachowe sukcesu. "Tanie soboty" są kolejną ofertą tego typu - w  poniedziałki i czwartki dostępne będą nadal oferty z gazetek promocyjnych. 

Lidl wydłuża godziny pracy

Sieć reaguje na zmianę prawa również poprzez zmiany godzin pracy swoich placówek. Sklepy będą otwarte dłużej. W piątki i soboty będą one czynne do godziny 22.

Czytaj też: Może nie będziemy więcej zarabiać, ale może chociaż podatki nam zmniejszą. 

Z kolei w poniedziałki, a także w inne dni robocze, sklepy będą czynne od godziny 7 rano. Markety będą więc otwierane o godzinę wcześniej i zamykane o godzinę później.

Zakaz handlu zmusza do zmian

Lidl podkreśla, że dostosował się do zmian wymuszonych przez wprowadzenie ustawy o zakazie handlu w niedziele. Sklepy sieci są przygotowane na wzmożony ruch w dniach poprzedzających niedziele wolne od zakupów. W zeszłym roku poddano je modernizacji. Szerokie alejki sklepowe, lepsza ekspozycja towarów, zwiększona ilość miejsc parkingowych ma zapewnić komfort zakupów przed dniem objętym zakazem. 

Biedronka też reaguje na zmiany

Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, również zapowiedział wydłużenie godzin otwarcia sklepów. W każdy piątek i sobotę także będą one czynne godzinę dłużej, czyli przynajmniej do godz. 22. "Część sklepów w wybranych lokalizacjach będzie otwarta nawet do godz. 23" - czytamy w komunikacie firmy.

Niedziele z zakazem handluNiedziele z zakazem handlu gazeta.pl

Kiedy sklepy będą zamknięte?

Zakaz handlu obejmie wszystkie niedziele dopiero za dwa lata. W marcu, pierwszą niedzielą, którą obejmie zakaz, będzie ta z 11 marca, kolejną 18 marca.

W kwietniu na zakupy bez ograniczeń będziemy mogli pójść tylko w jedną niedzielę, ostatnią – 29 kwietnia. W cztery pierwsze - 1, 8, 15 i 22 kwietnia - większość sklepów będzie zamknięta.

W maju i czerwcu niedziel obje tych zakazem będzie mniej: 13 i 20 maja oraz 10 i 17 czerwca.

W lipcu będzie pięć niedziel, więc trzy obejmie zakaz handlu: 8,15 i 22. W sierpniu handel zakazany będzie we dwie: 12 i 19, a we wrześniu znów we trzy: 9,16 i 23.

W październiku i listopadzie większość sklepów będzie zamknięta w dwie niedziele, czyli 14 i 21 października oraz 11 i 18 listopada. Za to w grudniu zakaz obejmie tylko jedną niedzielę - 9 grudnia, a to dlatego, że zgodnie z ustawą, nie obowiązuje on w dwie niedziele przed pierwszym dniem Bożego Narodzenia.

***

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: