Biedronka otworzy więcej sklepów w niedzielę. Oto, gdzie będzie można zrobić zakupy

Zakaz handlu po raz drugi realnie odczujemy w najbliższą niedzielę, 18 marca. Biedronka podała, że tego dnia będzie działać aż siedem sklepów sieci.

W pierwszą niedzielę bez zakupów czynnych było tylko pięć Biedronek zlokalizowanych przy dworcach kolejowych. Były to sklepy w Warszawie (dworce Warszawa Centralna i Wschodnia), Poznaniu (Poznań Główny), Krakowie (Kraków Główny) i Grudziądzu.

Pisaliśmy o tym tutaj: Biedronka otworzy w niedzielę kilka swoich sklepów. Zakaz handlu w tym przypadku nie obowiązuje

W tym tygodniu Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci, otworzy ich więcej.

Biedronka potwierdza - otworzy więcej sklepów w niedzielę

- W najbliższą niedzielę, 18.03, będzie otwartych 7 placówek sieci Biedronka, zlokalizowanych na dworcach - potwierdziło next.gazeta.pl Biuro Prasowe JMP.

Do wymienionych wyżej miast dołączą jeszcze Wrocław i Świecie. Wrocławska Biedronka zlokalizowana jest na Dworcu Głównym, a ta w Świeciu na dworcu autobusowym. Obie mogą być czynne zgodnie z przepisami ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, gdyż zlokalizowane są na dworcach, a według sugestii Państwowej Inspekcji Pracy, handel w nich związany jest z bezpośrednią obsługą podróżnych.

Oto lista czynnych Biedronek:

- Warszawa Centralna (godz. otwarcia w niedziele 7:00-22:00),

- Warszawa Wschodnia (7:30-23:00),

- Kraków Główny (6:15-22:00),

 - Poznań Główny (9:00-20:00),

 - Grudziądz (8:00-20:00),

 - Wrocław – Dworzec Główny (9:00-20:00),

-  Świecie – Dworzec PKS (8:00-20:00).

Według informacji łódzkiej "Gazety Wyborczej" kolejna otwarta w każdą niedzielę Biedronka może powstać na dworcu Łódź Fabryczna.

Czytaj też: Galeria handlowa ogłosiła, że jest dworcem i zakaz handlu ją nie obowiązuje. PKP Intercity podejmuje kroki prawne

Biedronka jak Lidl i inni wydłuża godziny pracy sklepów

Ponieważ czynnych będzie 7 z około 2,8 tysiąca Biedronek w Polsce, warto pamiętać, że sieć (podobnie jak konkurenci) wydłużyła godziny pracy w piątki i w soboty do 22 (a nawet do 23 w niektórych miejscach).

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: