300 zł do zgarnięcia na zakupy w sklepach sieci Biedronka. Nie jest trudno

Gwarantowany voucher o wartości 300 zł na zakupy na Allegro mogą zdobyć osoby, które zawnioskują o kartę kredytową Citi Simplicity w banku Citi Handlowy.

Zanim opiszę samą promocję, czuję się w obowiązku napisać kilka zdań o specyfice kart kredytowych. Jakby nie było - to forma kredytu w banku, a dokładnie limitu, do jakiego możemy się w banku zadłużyć. Jako, że jest to limit dostępny dosłownie na wyciągnięcie ręki (czy bardziej wyciągnięcie karty do terminala płatniczego), niewątpliwie może dla wielu osób stanowić pokusę łatwych pieniędzy – ruszyć na „shopping” i nie martwić się o przyszłość. Znam osoby, które kartą kredytową płaciły „nałogowo” za zakupy w internecie, ubrania, meble, elektronikę itd., a potem było im coraz ciężej w terminie spłacać choćby minimalną kwotę, którą co miesiąc trzeba zwracać. Odsetki rosły, one traciły finansowy grunt pod nogami, i robiło się nieciekawie. Więc nie ma wątpliwości - TAKIE KORZYSTANIE Z KART KREDYTOWYCH JEST NIEBEZPIECZNE I BARDZO SŁABE.

Niemniej uważam karty kredytowe za całkiem pożyteczny produkt finansowy dla odpowiedzialnych osób, i sam chętnie z nich korzystałem i korzystam. Między innymi wtedy, gdy budowałem swoją pozytywną historię kredytową (przewidując, że za parę lat będę zaciągał kredyt mieszkaniowy, o ile wcześniej nie wygram w Lotto) - za różne zakupy płaciłem kartą kredytową, a potem zadłużenie rzetelnie, całkowicie spłacałem. I nie kosztowało mnie to ani grosza, bo karta była darmowa, a ze spłatą mieściłem się w tzw. okresie bezodsetkowym.

Uważam też, że dobrze mieć kartę kredytową w portfelu „na wszelki wypadek” - gdy chcę albo muszę szybko za coś zapłacić. Ot, na przykład lodówka zepsuła się na amen i trzeba kupić nową - a (i tu warunek absolutnie konieczny) wiem, że będę w stanie niebawem bez bólu spłacić ten dług na karcie, bo np. wypłata wpłynie na konto za 10 dni. W takich sytuacjach myślę, że sięgnięcie po kartę kredytową będzie lepszym pomysłem niż np. zapożyczenie się u rodziny czy przelewanie pieniędzy z konta oszczędnościowego albo zrywanie lokaty.

Jak zdobyć 300 zł na zakupy w sklepach sieci Biedronka?

Przechodząc do rzeczy – jak działa promocja w Citi Handlowy? Pierwszym krokiem jest wypełnienie krótkiego formularza z podstawowymi danymi osobowymi. Potem na podany numer telefonu zadzwoni doradca z banku, który przeprowadzi przez proces wnioskowania o kartę kredytową. Konieczne będzie też przesłanie dokumentu dochodowego, o który poprosi doradca (to np. skan wyciągu z konta), a także podpisanie regulaminu opisywanej oferty promocyjnej.

Już po otrzymaniu karty, trzeba nią zrealizować w dwóch kolejnych miesiącach przynajmniej po 5 transakcji bezgotówkowych (czyli np. w sklepach fizycznych albo internetowych, a nie np. wypłaty gotówki z bankomatów). Regulamin mówi o konieczności wykonania tego warunku „nie później niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę” – oznacza to, że jeśli umowę podpiszemy w kwietniu, to warunek transakcji trzeba zrealizować w kwietniu i maju lub maju i czerwcu.

Nagrodą jest elektroniczny e-kod o wartości 300 zł na zakupy w sklepach Biedronka. Tenże e-kod uczestnik promocji otrzyma w systemie bankowości internetowej Citibank Online najpóźniej w kolejnym miesiącu po spełnieniu wszystkich warunków.

E-kod to ciąg 13 cyfr, który należy podać kasjerowi w Biedronce. Co ważne, e-kod jest „wielokrotnego użytku”, czyli nie trzeba jednorazowo zrobić zakupów na minimum 300 zł, żeby go wykorzystać. Trzeba jednak pamiętać, że e-kod jest ważny do końca 2018 r., więc do wtedy warto wydać całą sumę 300 zł. Informacja o tym, ile środków zostało jeszcze do dyspozycji, jest dostępna na paragonie po zakupach z użyciem e-kodu.

O kartę kredytową Citi Simplicity w ramach oferty z e-kodem do Biedronki można wnioskować do 9 kwietnia. Jeśli ktoś nie zdąży do tego czasu albo potrzebuje więcej czasu do namysłu – jest duża szansa, że niebawem podobna oferta powróci, bo obecna edycja jest już kolejną taką współpracą między bankiem Citi Handlowy a Biedronką (tylko w tym roku to już druga taka promocja). Alternatywnie - jeśli ktoś np. nie robi zakupów w Biedronce - na podobnych warunkach można uzyskać też 300 zł na zakupy na Allegro albo w sklepach internetowych grupy Morele.net.

WAŻNE! Promocja nie obowiązuje osób, które miały już kartę kredytową w banku Citi Handlowy po 1 stycznia 2015 r.

Ile kosztuje karta Citi Simplicity?

No i jeszcze kluczowa sprawa - ile kosztuje obsługa karty kredytowej Citi Simplicity? Otóż Citi Handlowy nie pobiera żadnej opłaty za wydanie karty czy jej użytkowanie. Warto jednak zajrzeć w tabelę opłat, bo opłaty są np. za przewalutowanie transakcji zagranicznych, za transakcje gotówkowe (czyli np. wypłata gotówki z bankomatów), za usługę serwisu bankowości telefonicznej CitiPhone czy za skorzystanie z planu spłat ratalnych (rozłożenie danej transakcji na raty).

Oprocentowanie zadłużenia na karcie Citi Simplicity wynosi 10 proc. w skali roku. Przypominam, że oprocentowany nie jest cały dostępny limit kredytowy, ale wyłącznie transakcje dokonane kartą. Poza tym istnieje tzw. okres bezodsetkowy - jeśli w tym czasie spłaci się daną transakcję kartą kredytową, to bank nie naliczy od niej odsetek. Datę, do której obowiązuje okres bezodsetkowy, bank poda w wyciągu z karty, będzie ona też podana m.in. w bankowości internetowej. Okres bezodsetkowy wynosi ok. 25-56 dni, w zależności od tego, w którym momencie miesiąca dokonało się transakcji. Spłacając zadłużenie w okresie bezodsetkowym, nie płacimy ani grosza odsetek, jest to w pełni darmowy kredyt.

Citi Handlowy kusząc bonusem na 300 zł w sklepach Biedronki liczy, że przekona nowych klientów do karty kredytowej Citi Simplicity i zostaną oni z bankiem na dłużej. Ale jeśli ktoś z jakichś przyczyn będzie chciał zrezygnować z karty - nie ma tu żadnej opłaty, kary ani ryzyka, że e-kod na 300 zł trzeba będzie zwracać. Umowę o kartę można rozwiązać w każdej chwili bez żadnych konsekwencji, z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia. Oczywiście trzeba wówczas spłacić całe zadłużenie - najpóźniej następnego dnia po upływie okresu wypowiedzenia.

Oczywiście aby otrzymać kartę kredytową Citi Simplicity, bank musi pozytywnie ocenić naszą zdolność kredytową. Zatem otrzymanie karty nie jest pewne. Minimalne warunki, jakie stawia bank (poza dobrą historią kredytową) to wiek minimum 21 lat, dochody netto min. 1200 zł miesięcznie oraz zatrudnienie w obecnej firmie wynoszące przynajmniej 3 miesiące (albo działalność gospodarcza prowadzona min. 2 lata). Zaznaczam, że są to podstawowe wymagania, ale może się  zdarzyć, że i osobom, które je spełniają, bank Citi Handlowy z jakichś przyczyn karty kredytowej nie wyda.

Z oferty "300 zł na zakupy w sklepach Biedronka z Kartą Kredytową Citibank" można skorzystać klikając tutaj

Więcej o: