300 zł do wyciągnięcia na zakupy w Allegro. Jak zgarnąć premię? 

Gwarantowany voucher o wartości 300 zł na zakupy na Allegro mogą zdobyć osoby, które zawnioskują o kartę kredytową Citi Simplicity w banku Citi Handlowy.

Na początku (przydługi) wstęp

Tak, żeby otrzymać voucher 300 zł na zakupy na Allegro, trzeba założyć kartę kredytową. Tak, to produkt kredytowy, którego obsługa może kosztować (choć nie musi) oraz, który używany nieodpowiedzialnie, może nawet być przyczyną kłopotów finansowych. Natomiast używany z głową ma sporo korzyści. Niemniej - trzeba mieć świadomość nie tylko zalet kart kredytowych, ale i ich wad.

W przypadku karty Citi Simplicity od banku Citi Handlowy sprawa jest o tyle dobra, że jej obsługa jest zawsze darmowa. Czyli - nie ma opłaty za wydanie tej karty ani żadnej miesięcznej czy rocznej opłaty za jej użytkowanie. Co nie znaczy, że opłat w ogóle nie ma – jest np. za wydanie dodatkowej karty albo za tzw. transakcje gotówkowe (czyli np. wypłaty z bankomatów) czy przewalutowanie transakcji zagranicznych.

Jest też oczywiście oprocentowanie transakcji kartą kredytową Citi Simplicity. Wynosi ono obecnie 10 proc. w skali roku, i, przynajmniej do momentu podwyżki stóp procentowych w Polsce (choć na to się nie zanosi w najbliższych 1-2 latach) więcej wynosić w świetle polskiego prawa nie może. Jest też jednak tzw. okres bezodsetkowy wynoszący 25-56 dni - w zależności od momentu, w którym w ciągu miesiąca dokonało się danej transakcji. Jeśli w tym czasie (dokładny termin będzie podany na wyciągu z karty, bank będzie o tej dacie przypominał) spłaci się całą kwotę transakcji, to bank nie pobierze żadnych odsetek. Jest to więc zupełnie darmowy kredyt.

Ja chętnie korzystałem z karty kredytowej m.in. w celu budowania pozytywnej historii kredytowej (pod kredyt mieszkaniowy) czy właśnie „polując” na okazje bankowe. Uważam, że karta kredytowe to też dobre rozwiązanie na sytuacje, gdy jakiś wydatek warto / trzeba szybko ponieść (np. kupno nowych opon letnich w dobrej cenie, przelew za turnus dziecka itd.), na koncie osobistym pustawo, ALE MA SIĘ PEWNOŚĆ, ŻE ZA KILKA / KILKANAŚCIE DNI, GDY WPŁYNIE WYPŁATA Z PRACY, UDA SIĘ SPŁACIĆ CAŁĄ TĘ TRANSAKCJĘ KARTĄ KREDYTOWĄ. W mojej opinii to wygodniejsze niż np. likwidowanie lokat, przelewanie pieniędzy z konta oszczędnościowego czy zapożyczanie się u rodziny. Karta kredytowa to takie szybkie pieniądze „na wszelki wypadek”, z których wcale nie trzeba wszak korzystać.

Natomiast trzeba sobie powiedzieć wyraźnie - JEŚLI KTOŚ MA SKŁONNOŚCI DO ROBIENIA DROGICH ZAKUPÓW Z MYŚLĄ ‘JAKOŚ TO POTEM BĘDZIE’, TO KARTA KREDYTOWA JEST ABSOLUTNIE FATALNA DLA TAKIEJ OSOBY. Brak dyscypliny może łatwo wpędzić ją w kłopoty finansowe.

Jak zdobyć voucher 300 zł na zakupy na Allegro?

Po tym przydługim wstępie przechodzimy do konkretów. Jeśli ktoś akurat szuka karty kredytowej dla siebie, ewentualnie jest tzw. „wyjadaczem wisienek” wyszukującym bankowych promocji, może się zainteresować ofertą banku Citi Handlowy.

Aby zdobyć voucher 300 zł na zakupy na Allegro, należy zawnioskować o kartę kredytową Citi Simplicity poprzez formularz. A konkretnie - wpisać w nim kilka najważniejszych danych osobowych, a następnie czekać na telefon od doradcy z banku - ten pomoże formalnie złożyć wniosek. Potem trzeba będzie jeszcze dosłać dokument potwierdzający dochody (np. wyciąg z konta). Aby zdobyć voucher, konieczne są także zgody: na  przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

Po otrzymaniu karty trzeba, najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po miesiącu podpisania umowy o kartę (czyli np. do końca czerwca, jeśli umowę podpisze się w kwietniu), zalogować się do systemu bankowości elektronicznej Citibank Online. Koniecznie należy też wykonać kartą Citi Simplicity w dwóch kolejnych miesiącach po podpisaniu umowy (czyli w kwietniu i maju lub maju i czerwcu - jeśli umowę podpisze się w kwietniu) minimum 5 transakcji bezgotówkowych (czyli m.in. płatności w sklepach fizycznych albo internetowych) miesięcznie. Najpóźniej po miesiącu od spełnienia tych warunków, klient otrzyma w wiadomości w  Citibank Online voucher o wartości 300 zł na zakupy na Allegro.

Voucher jest ważny przez 4 miesiące od daty otrzymania wiadomości. Aby wykorzystać voucher, należy podczas zakupów na Allegro podać jego numer w miejscu ,,masz kod rabatowy”. Voucher można wykorzystać tylko podczas jednej płatności, nie pokrywa on kosztów przesyłki.

UWAGA! Zwracam uwagę, że, jak to bywa z produktami kredytowymi, Citi Handlowy nie rozdaje kart Citi Simplicity na prawo i lewo. Bada zdolność kredytową i na jej podstawie decyduje, czy komuś wydać kartę kredytową czy nie. Podstawowymi wymaganiami jest m.in. wiek - minimum 21 lat, dochody netto przynajmniej 1200 zł miesięcznie oraz zatrudnienie w obecnej firmie wynoszące co najmniej 3 miesiące (albo działalność gospodarcza prowadzona minimum 2 lata). Do tego dochodzi też oczywiście dobra historia kredytowa.

Oferta obowiązuje do końca maja br. - czyli do wtedy można wysłać formularz o kartę kredytową z nagrodą na Allegro. Promocja nie obowiązuje osób, które miały kartę kredytową w banku Citi Handlowy po 1 stycznia 2015 r. Alternatywnie dla promocji z voucherem 300 zł na zakupy na Allegro, na podobnych zasadach można zdobyć e-kod 300 zł na zakupy w sklepach sieci Biedronka albo 300 zł na e-karcie na zakupy w sklepach internetowych grupy Morele.net.

Gdyby komuś z jakichś przyczyn nie przypadła do gustu karta kredytowa Citi Simplicity, w każdym momencie można rozwiązać umowę za darmo, z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

Z pełnym regulaminem promocji można zapoznać się w tym miejscu.

Z oferty "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i otrzymaj voucher na 300 zł do allegro.pl" można skorzystać klikając tutaj

Więcej o: