Airbus ma nietypową propozycję dla pasażerów. Miejsca sypialne w przedziale bagażowym

Airbus wspólnie ze spółką Zodiac Aerospace chce utworzyć miejsca sypialne w przedziale cargo samolotów. Na początku łóżka będą oferowane na pokładzie Airbusów A330.

Airbus położy pasażerów spać w luku bagażowym

Miejsca sypialne mają być umieszczane w modułach wsuwanych do luków bagażowych. Koje będą początkowo oferowane do 2020 roku w samolotach szerokokadłubowych Airbus A330. Analizowane jest także umieszczenie ich w samolotach A350XWB – poinformowano we wtorek na konferencji w Hamburgu.

Moduły można będzie szybko zastąpić zwykłymi kontenerami ładunkowymi podczas postoju samolotu w porcie lotniczym. Moduły mogą być wykorzystywane na wiele sposobów w zależności od tego, czego chce dany klient linii lotniczych. - Może być używany do wypoczynku, jako sala konferencyjna lub może to być restauracja pierwszej klasy – wyjaśnia Geoff Pinner, kierownik programu kabin i ładunków w Airbus. Ich montaż nie wymaga skomplikowanych prac instalacyjnych.

Linie lotnicze będą mogły modernizować używane już samoloty lub wyposażyć w moduły samoloty schodzące z linii produkcyjnej.

Rozwiązania mają nie tylko zwiększyć komfort podróży pasażerów, ale i stworzyć nową wartość dla przewoźników. – Otrzymaliśmy już bardzo pozytywne opinie od kilku linii lotniczych – mówi Geoff Pinner.

17 godzin w samolotach Qantas

Pomysł specjalnie wydzielonych miejsc do spania w samolotach poruszył w ubiegłym miesiącu dyrektor generalny Qantas Airways, Alan Joyce. Wyjaśnił on, że linie lotnicze rozważają różne rozwiązania, dzięki którym loty na bardzo długich dystansach będą dla pasażerów bardziej komfortowe.

Linie Qantas pod koniec marca uruchomiły bezpośrednie połączenie między australijskim Perth a Londynem.

Czytaj więcej na ten temat: Historyczny lot z Australii do Europy. Pierwsze takie połączenie. Ma duże znaczenie biznesowe

Pasażerowie spędzają w samolocie 17 godzin, dlatego rozważane jest wprowadzenie w nich czterech klas rezerwacyjnych, jedna z nich obejmowałaby właśnie łóżka w przestrzeni cargo.

+++

Facebook będzie płatny? Mark Zuckerberg przed Senatem w ogniu trudnych pytań

Więcej o:
Komentarze (64)
Airbus ma nietypową propozycję dla pasażerów. Miejsca sypialne w przedziale bagażowym
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 22 razy 12

  Świetny pomysł dla tanich linii - wozić pasażerów w lukach bagażowych ...

 • Jan Kowalski

  Oceniono 16 razy 8

  Ryainair już dawno chciał zrobić standing party na pokładzie, czyli przewozić pasażerów na stojąco a z drugiego pilota zrobić kelnera. Trzeba iść z duchem czasu ! :)

 • phugoid

  Oceniono 6 razy 6

  zadna nowosc, takie rozwiazanie jest stosowane od dawien dawna dla zalog pokladowych, znaczy kontener z lozkami w luku bagazowym, np. w airbusie a340-600

 • Witek Załęski

  Oceniono 4 razy 4

  Cóż za kretyńska wizualizacja. Typowy strzał dla gawiedzi. Luki sypialne jeśli powstaną to nie będą marnować 70%miejsca na przejścia. Krzesła nieprzymocowane do podłoża są niezgodne z zasadami bezpieczeństwa. Ta prezentacja aż kipi od absurdów. To pokazał AIRBUS??????

 • krunghtep01

  Oceniono 2 razy 2

  Jesli cena nie bedzie tak wysoka jak w Bizness class,tylko np. 0 30 % wyzsza to ja jestem chetny!! Latam przynajmnien dwa razy w roku na daleki wschod i przy moim wzroscie 190 cm byloby milo !!

 • spamboy

  Oceniono 2 razy 2

  A jak będą zapinać pasy na śpiąco?

 • sluchaj_bej

  Oceniono 4 razy 2

  Pobudka na tasmie bagazowej...

 • student_zebrak

  Oceniono 4 razy 2

  bez foteli, pokotem jak w schroniskach Murowancu czy Morskim Oku.
  Byle bylo grzane wino, piwo i bigos.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX