Masz konto w tych bankach? Uwaga - w weekend poważne utrudnienia. Bez dostępu do gotówki, karty nie będą działać

Klienci mBanku w nocy z soboty na niedzielę 19 na 20 maja nie będą mieli możliwości płatności kartami ani wypłat nimi z bankomatów. Podobny problem będą mieli klienci ING Banku Śląskiego, tylko trochę lepiej będzie w BZ WBK.

W nocy z 19 na 20 maja (z soboty na niedzielę) w godzinach 2:00-7:30 nie będą możliwe transakcje kartami mBanku. W tych samych godzinach nie uda się również wypłacić gotówki z bankomatu ani skorzystać z wpłatomatu. Co więcej, od 2:00 do 10:00 nie będzie można również zalogować się do systemów bankowości internetowej oraz mobilnej. Tym samym gdyby ktoś chciał np. wypłacić z bankomatu gotówkę BLIK-iem albo zapłacić telefonem - również mu się to nie uda.

Jak informuje mBank, przyczyną tak poważnej przerwy technicznej jest odświeżanie serwisu transakcyjnego - m.in. zmiana jego kolorów. To jednak tylko „zasłona dymna”, bo bank zapowiada więcej nowości, ale nie zdradza szczegółów. Atmosferę podgrzewa rzecznik mBanku.

Spekuluje się, że mBank może wprowadzić Apple Pay. Takie rozważania rozbudza fakt, że podobne przerwy techniczne będą również w ten weekend w BZ WBK czy ING Banku Śląskim. Jednak z informacji branżowego portalu Cashless.pl wynika, że to jednak jeszcze nie teraz.

Wiadomo, że Apple Pay ma wejść do Polski już w najbliższym czasie - na początku maja mówił o tym szef Apple Tim Cook. Ostatnio ten system płatności zawitał już na Ukrainie. 

W ING Banku Śląskim również poważne utrudnienia

Podobnie poważne utrudnienia jak w mBanku, w nocy z soboty na niedzielę będą również w ING Banku Śląskim. Tu z powodu prac modernizacyjnych w godzinach 0:00-6:00 będą problemy m.in. z korzystaniem z bankomatów i wpłatomatów oraz z dostępem do aplikacji mobilnej (a tym samym też z płatnościach BLIK), mogą być także problemy z płatnościami kartą.

W zamian za tych kilka godzin nieudogodnień klienci dostaną w bankowości internetowej możliwość np.  aktywowania pakietu wypłat gotówki w kraju lub za granicą, ustawienia limitów dla karty kredytowej na różne transakcje czy możliwość czasowego zastrzeżenia karty kredytowej.

W innych bankach też przerwy techniczne

Na tym nie koniec ciężkiego weekendu dla klientów banków w Polsce. W sobotę 19 maja od północy aż do 12:00 wyłączona będzie też bankowość internetowa i mobilna Banku Zachodniego WBK. W piątek 18 maja, tylko przez półtorej godziny między 22:30 a północą niedostępny będzie też BLIK oraz przelewy natychmiastowe: BlueCash, Express Elixir i Przelew24. Nie będzie natomiast problemów z działaniem kart płatniczych.

Z kolei w eurobanku 2,5-godzinna przerwa będzie w nocy z piątku na sobotę (18/19 maja). W godzinach 23:35 - 02:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu bankowości internetowej oraz z aplikacji mobilnej.

Zdecydowanie mniej uciążliwa (ale warta odnotowania) przerwa techniczna będzie miała w weekend też miejsce w Raiffeisen Polbanku. Jeśli ktoś lubi po nocach buszować po sklepach internetowych, to musi wiedzieć, że w niedzielę w godzinach 4:00-4:30 mogą występować problemy z realizacją wymagających autoryzacji hasłem 3D-Secure transakcji kartami w e-sklepach internetowych.

***

Voelkel: W nowoczesnych firmach nie potrzebujemy ludzi, którzy nastawieni są na indywidualny cel [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (29)
mBank, ING Bank Śląski, BZ WBK - problemy w weekend w tych bankach
Zaloguj się
 • nicpon007

  Oceniono 20 razy 18

  Wielka sensacja, praktycznie raz w miesiącu jest przerwa techniczna w nocy. Bez pieniędzy to zostaniemy jak PiS wygra kolejne wybory.

 • Radosław K

  Oceniono 10 razy 8

  To nie są "poważne problemy banku" tylko standardowa procedura konserwacji zdarza się raz w miesiącu i klienci i tym są informowani i nie"na weekend" tylko kilka godzin z w nocy w momencie którym obserwuje się najrzadsze korzystanie z kart. Co za absurdalny artykuł z jeszcze gorącym clickbaitem :-|

 • deejay444

  Oceniono 12 razy 4

  Czyli mbank kombinuje jak tu jeszcze coś spiedrolić, dla naszego dobra oczywiście. Pewnie będzie jeszcze więcej kolorów, wodotrysków, buziek, gierek i tym podobnych pierdół.
  Chyba, że ktoś w końcu w mbanku poszedł po rozum do głowy i zrozumiał, że serwis transakcyjny to nie serwis społecznościowy? Cuda sie zdarzają...

 • sthoss

  Oceniono 10 razy 4

  Pieniadz elektroniczny jest bezpieczny powiadaja :)

 • izpz

  Oceniono 14 razy 4

  Nie w weekend tylko przez parę godzin nocnych.
  Raczej mało uciążliwe, chyba, że aktualnie jest się na Hawajach, wtedy tam jest środek dnia.

 • noltenick

  Oceniono 3 razy 3

  Może zamiast martwić się tymi pierdołami to lepiej iść na noc muzeów.

 • red_fang

  Oceniono 6 razy 2

  A dlaczego nie od razu: "Masz konto W TYM banku? W nocy nie zapłacisz TĄ kartą. A to NIE KONIEC [DUŻO ZDJĘĆ BANKU]".

 • tinley

  Oceniono 6 razy 2

  jaja to będą jak nam Putin prąd odłączy. POlska sieć energetyczna to skansen a jej zabezpieczenie przed atakami z zewnątrz zapewne nie istnieje. I co wtedy? Nadajniki gsm padną, banki pociągną przez kilka godzin a i tak nie bedzie z czego do nich się zalogować. I tak wtedy zablokują system bankowy na wszelki wypadek

 • six_a

  Oceniono 1 raz 1

  klienci ich nienawidzą. duże zdjęcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX