Masz konto w tych bankach? Uwaga - w weekend poważne utrudnienia. Bez dostępu do gotówki, karty nie będą działać

Klienci mBanku w nocy z soboty na niedzielę 19 na 20 maja nie będą mieli możliwości płatności kartami ani wypłat nimi z bankomatów. Podobny problem będą mieli klienci ING Banku Śląskiego, tylko trochę lepiej będzie w BZ WBK.

W nocy z 19 na 20 maja (z soboty na niedzielę) w godzinach 2:00-7:30 nie będą możliwe transakcje kartami mBanku. W tych samych godzinach nie uda się również wypłacić gotówki z bankomatu ani skorzystać z wpłatomatu. Co więcej, od 2:00 do 10:00 nie będzie można również zalogować się do systemów bankowości internetowej oraz mobilnej. Tym samym gdyby ktoś chciał np. wypłacić z bankomatu gotówkę BLIK-iem albo zapłacić telefonem - również mu się to nie uda.

Jak informuje mBank, przyczyną tak poważnej przerwy technicznej jest odświeżanie serwisu transakcyjnego - m.in. zmiana jego kolorów. To jednak tylko „zasłona dymna”, bo bank zapowiada więcej nowości, ale nie zdradza szczegółów. Atmosferę podgrzewa rzecznik mBanku.

Spekuluje się, że mBank może wprowadzić Apple Pay. Takie rozważania rozbudza fakt, że podobne przerwy techniczne będą również w ten weekend w BZ WBK czy ING Banku Śląskim. Jednak z informacji branżowego portalu Cashless.pl wynika, że to jednak jeszcze nie teraz.

Wiadomo, że Apple Pay ma wejść do Polski już w najbliższym czasie - na początku maja mówił o tym szef Apple Tim Cook. Ostatnio ten system płatności zawitał już na Ukrainie. 

W ING Banku Śląskim również poważne utrudnienia

Podobnie poważne utrudnienia jak w mBanku, w nocy z soboty na niedzielę będą również w ING Banku Śląskim. Tu z powodu prac modernizacyjnych w godzinach 0:00-6:00 będą problemy m.in. z korzystaniem z bankomatów i wpłatomatów oraz z dostępem do aplikacji mobilnej (a tym samym też z płatnościach BLIK), mogą być także problemy z płatnościami kartą.

W zamian za tych kilka godzin nieudogodnień klienci dostaną w bankowości internetowej możliwość np.  aktywowania pakietu wypłat gotówki w kraju lub za granicą, ustawienia limitów dla karty kredytowej na różne transakcje czy możliwość czasowego zastrzeżenia karty kredytowej.

W innych bankach też przerwy techniczne

Na tym nie koniec ciężkiego weekendu dla klientów banków w Polsce. W sobotę 19 maja od północy aż do 12:00 wyłączona będzie też bankowość internetowa i mobilna Banku Zachodniego WBK. W piątek 18 maja, tylko przez półtorej godziny między 22:30 a północą niedostępny będzie też BLIK oraz przelewy natychmiastowe: BlueCash, Express Elixir i Przelew24. Nie będzie natomiast problemów z działaniem kart płatniczych.

Z kolei w eurobanku 2,5-godzinna przerwa będzie w nocy z piątku na sobotę (18/19 maja). W godzinach 23:35 - 02:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu bankowości internetowej oraz z aplikacji mobilnej.

Zdecydowanie mniej uciążliwa (ale warta odnotowania) przerwa techniczna będzie miała w weekend też miejsce w Raiffeisen Polbanku. Jeśli ktoś lubi po nocach buszować po sklepach internetowych, to musi wiedzieć, że w niedzielę w godzinach 4:00-4:30 mogą występować problemy z realizacją wymagających autoryzacji hasłem 3D-Secure transakcji kartami w e-sklepach internetowych.

***

Voelkel: W nowoczesnych firmach nie potrzebujemy ludzi, którzy nastawieni są na indywidualny cel [NEXT TIME]

Więcej o: