Banki rozdają pieniądze aż miło. Premia za konto, i jeszcze świetny procent na koncie oszczędnościowym

Znów ciekawa okazja dla tzw. wyjadaczy wisienek, czyli osób zgarniających bonusy z promocji bankowych. W BZ WBK w bardzo łatwy sposób do zdobycia jest 150 zł za założenie konta osobistego, a także wysokie oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym.

Korzystanie z promocji bankowych to dobry pomysł na dorobienie sobie do pensji czy stypendium. Tym razem świetną okazję ma Bank Zachodni WBK. A w zasadzie dwie okazje na raz - premia za założenie konta osobistego oraz oprocentowanie aż 2,70 proc. na koncie oszczędnościowym. Ale po kolei.

Jak zdobyć 150 zł w BZ WBK?

150 zł od Banku Zachodniego WBK można otrzymać w ramach promocji „Zarabiaj z Kontem Jakie Chcę”. Jak to zrobić? Zasady są bardzo proste.

Po pierwsze, trzeba oczywiście założyć Konto Jakie Chcę z kartą debetową i dostępem do systemu bankowości internetowej. Wniosek należy złożyć do 23 maja!

Ważne! Promocja dostępna jest tylko dla nowych klientów – takich, którzy konta w BZ WBK nie mieli jeszcze nigdy, albo zamknęli je przynajmniej rok temu.

Umowę o konto (plus kartę i bankowość internetową) można zawrzeć u kuriera, z poziomu rozmowy wideo z doradcą albo za pomocą przelewu internetowego z konta w innym banku. Ta trzecia opcja polega na przesłaniu z innego banku przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł (spokojnie, potem ta złotówka zostanie zwrócona). W ten sposób BZ WBK skorzysta z tego, że naszą tożsamość potwierdził już inny bank. UWAGA! Nasze dane osobowe i adresowe w „starym” banku, te podane we wniosku w BZ WBK oraz dane z dowodu osobistego MUSZĄ być takie same - tylko wówczas metoda „na przelew weryfikacyjny” będzie skuteczna.

Ważne! Składając wniosek o konto należy wyrazić zgody marketingowe dotyczące kontaktu telefonicznego i e-mailowego - to również jest warunek promocji!

Już w tym momencie - tylko po zawnioskowaniu o konto (plus kartę i dostęp do bankowości internetowej; ze zgodami marketingowymi) - zdobywamy 50 zł. Proste, prawda?

Ale bardzo łatwo można wywalczyć jeszcze kolejne 100 zł. Jedyne, co trzeba zrobić w tym celu, to do 17 czerwca br. wykonać płatności kartą do konta albo BLIK-iem na łączną kwotę przynajmniej 150 zł. Te transakcje mogą być dokonane zarówno w stacjonarnych sklepach i punktach usługowych, jak i w internecie. Warunek jest więc właściwie banalny.

Nagrody - 50 zł lub 150 zł (w zależności, czy spełni się warunek transakcji kartą / BLIK-iem czy nie) - trafią na nowo otwarte konto do końca czerwca br. UWAGA! Liczba nagród jest ograniczona – jest ich maksymalnie 3000 (po 3000 nagród 50 zł i nagród 100 zł za transakcje kartą). Oczywiście liczy się zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Nie mamy sygnałów, aby liczba nowo założonych kont w promocji miała zbliżać się do granicy i nagród miało zabraknąć - ale dla uczciwości mówimy o tym limicie.

Kilka słów o Koncie Jakie Chcę

Konto Jakie Chcę to w naszej opinii ciekawy i tani rachunek osobisty. Nie ma żadnej opłaty za jego prowadzenie czy m.in. za przelewy internetowe.

A co z kartą? Tutaj Bank Zachodni WBK daje kilka opcji. Po pierwsze, możemy wybrać, że płacimy co miesiąc za kartę 3 zł, po prostu. Możemy też jednak zobligować się, że co miesiąc będziemy kartą wydawać min. 500 zł albo będziemy robić przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych (czyli nie w bankomatach) tą kartą – jeśli spełnimy ten warunek, opłaty za kartę w ogóle nie będzie, ale jeśli noga nam się powinie, to wtedy w tym miesiącu pobierze 5 zł.

Jeśli chodzi o bankomaty, to we wszystkich maszynach w całej Polsce darmowe są wypłaty BLIK-iem oraz kartą przez osoby do 26. roku życia. Darmowe są także oczywiście wypłaty (zarówno kartą, jak i BLIK-iem) w bankomatach sieci BZWBK24. A co z osobami mającymi więcej niż 26 lat, gdyby chciały wypłacać gotówkę kartą w „obcych” bankomatach? Tu jest opłata 5 zł za każdą wypłatę, ale można też wykupić miesięczny pakiet na wypłaty - za 7 zł.

Z innych ciekawych „bonusów” do Konta Jakie Chcę - można dostać też zwrot 1 proc. wartości płatności rachunków za gaz, prąd, internet, telewizję czy telefon. Co więcej, w ramach innej promocji za wpływy wynagrodzenia na konto przez pół roku można dostawać po 50 zł miesięcznie.

W naszej ocenie Konto Jakie Chcę w Banku Zachodnim WBK jest bardzo atrakcyjnym rachunkiem i osoby, które skuszone opisywaną promocją założą je, nie będą zawiedzione. Natomiast jeśli z jakiegoś powodu (np. chęci udziału w jakiejś innej możliwej promocji BZ WBK dla nowych klientów w przyszłości) będą chciały je zamknąć – teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić. Oczywiście najlepiej po 30 czerwca, czyli po uzyskaniu nagrody.

Jak zdobyć 2,70 proc. na Koncie Oszczędnościowym?

Jak pisaliśmy, 150 zł za założenie osobistego Konta Jakie Chcę (i aktywność kartą) to nie wszystko. Bardzo łatwo można też dostać oprocentowanie 2,70 proc. w skali roku na mobilnym Koncie oszczędnościowym. To obecnie jedno z najwyższych oprocentowani na rynku!

Mobilne Konto oszczędnościowe trzeba założyć do 30 czerwca br. Ale im szybciej się to zrobi, tym więcej się zyska, bo promocyjne oprocentowanie 2,70 proc. w skali roku obowiązuje tylko do lipca br. Po tym czasie spadnie do 0,4 proc.

Promocyjne oprocentowanie 2,70 proc. w skali roku obowiązuje dla kwot do 100 tys. zł. Przez 2 miesiące taka kwota wygenerowałaby ok. 365 zł odsetek – to już kwota „na rękę”, po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych.

Więcej o: