Cyfrowy Polsat kupuje Eleven Sports Network. Wielkie przejęcie za 38 mln euro

Telewizja Polsat z grupy Cyfrowy Polsat przejmuje kontrolę nad spółką Eleven Sports Network sp. z o.o. Zawarła umowę, na mocy której nabędzie 50 proc. + 1 udziałów w firmie. Kwota transakcji wynosi 38 mln euro.

Eleven Sports Network sp. z o.o. należy do londyńskiej spółki Eleven Sports Network LTD. W Polsce zajmuje się produkcją i dystrybucją programów sportowych, transmituje m.in. mecze piłkarskich lig w Hiszpanii, we Włoszech czy Niemiec, rozgrywki tenisowe, wyścigi żużlowe albo wyścigi Formuły 1. Cyfrowy Polsat zapewnia, że po transakcji widzowie nie stracą dostępu do kanałów Eleven.

38 mln euro, a może i więcej

Pierwsza rata - 18 mln euro - zostanie zapłacona w ciągu dwóch dni roboczych od dnia zawarcia umowy - czyli najpóźniej do poniedziałku 28 maja. Płatność drugiej raty - 20 mln euro skorygowane o wartość długu netto Eleven Sports Network - nastąpi najpóźniej do końcówki września (maksymalnie cztery miesiące od dnia płatności pierwszej raty).

Nabycie udziałów zostanie sfinansowane ze środków własnych Telewizji Polsat.

Możliwe, że Cyfrowy Polsat będzie musiał za 2 lata dopłacić jeszcze trochę brytyjskiemu Eleven Sports Network LTD. Umowa między spółkami mówi, że jeśli wartość Eleven Sports Network w oparciu o osiągnięte wyniki w roku 2020 przekroczy kwotę 80 mln euro, to Telewizja Polsat będzie musiała dokonać dodatkowej płatności - 25 proc. nadwyżki wartości ESN ponad 80 mln euro.

Wszyscy zadowoleni

Jak informuje Cyfrowy Polsat, umowa z Eleven Sports Network pozwoli wejść spółce na nowe rynki i uruchomić nowe projekty cyfrowe. Informacje o tym mają być przekazywane opinii publicznej w najbliższych miesiącach.

- To z myślą o polskich kibicach konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę sportową. Dzięki strategicznej współpracy z Eleven Sports wzmocnimy ten obszar - mówił Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.

- Niespełna 3 lata temu weszliśmy jako nowy gracz na nasycony rynek, na którym dominowały silne i uznane marki. Dziś nasze treści sportowe premium dostarczamy do ok. 2 milionów abonentów, jesteśmy obecni w ofertach ponad 100 operatorów i online, oferujemy cztery kanały, w tym jeden dostępny w wersji 4K - komentował transakcję Krzysztof Świergiel, Dyrektor Zarządzający Eleven Sports w Polsce.

- Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości. Wspólnie chcemy odgrywać ważną rolę na polskim rynku telewizyjnych kanałów sportowych – dodawał Marc Watson, Executive Chairman i CEO grupy Eleven Sports.

***

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (34)
Cyfrowy Polsat przejmuje Eleven Sports Network
Zaloguj się
 • wawiak80

  Oceniono 23 razy 21

  Znając życie Polstat wyciągnie z eleven wszystkie wartościowe mecze i przeniesie je do specjalnego kanału super premium. Oczywiście dodatkowo opłacanego

 • mackan1974

  Oceniono 16 razy 16

  Chłopaki z Eleven pewnie nie posiadają się z radości...

 • mer-llink

  Oceniono 14 razy 12

  To cos sie Eleven'owi w Polsce nie wiodło, jeżeli za takie marne pieniądze odstepuja biznes Polsatowi.
  Eleven to nie angielskie przedsiębiorstwo, a czysto arabsko-naftowe. Za małe pieniądze petroarabowie nie oddają nawet znoszonej galabiji, a co dopiero czesci europejskiego biznesu.
  COs sie musiało w tle stac, że tak chętnie i szybko odstepują panu Solorzowi.
  Być może gigantycznie przeszacowali polski rynek i teraz się z niego wycofują za psi grosz, aby nie pogłębiać straty.?

 • kataryniarski

  Oceniono 13 razy 7

  Uuuuuu... Mateusza Borka na czterech kanałach jednocześnie to ja nie zniese!

 • wojtekkowalczyk4

  Oceniono 6 razy 6

  Chcą zatrzymać Borka, który jest po słowie z TVP.

 • ceasarc

  Oceniono 7 razy 5

  wszyscy zadowoleni oprócz widzów. to już koniec eleven jakie znamy. koniec luźnych wypowiedzi w studio, zabawnych komentarzy. teraz zrobi się grobowo-polsatowo. aha no i warto się przygotować na 15 min bloki reklamowe co chwilę. szkoda, bo to był fajny projekt :(

 • kris0104

  Oceniono 13 razy 3

  i tak rezygnuje ze sPiSdzialego Polsatu, panie Solorz czasem wazniejsza w zyciu jest twarz niz kasa

 • cinek11

  Oceniono 2 razy 2

  nc+ w czarnej dup.ie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX