Szef Amazona chce skolonizować księżyc. Znamy szczegóły wielkiej operacji podboju kosmosu

Wygląda na to, że wyścig miliarderów po podbój kosmosu rozpocznie się w dwóch różnych kierunkach. Podczas gdy Elon Musk marzy o wysłaniu ludzi na Marsa już w 2024 roku, prezes Blue Origin, Jeff Bezos uważa, że bardziej praktyczne jest rozpoczęcie prac nad kolonizacją Księżyca.

W trakcie konferencji poświęconej rozwojowi przestrzeni kosmicznej, Jeff Bezos przedstawił swój plan wysłania ludzi na Księżyc i budowy tam stałej osady ludzkiej.  

Ziemia nie jest dobrym miejscem do rozwoju ciężkiego przemysłu. Teraz jest dla nas wygodna, ale w niezbyt odległej przyszłości - mówię o dekadach, może o 100 latach - w kosmosie łatwiej będzie zrobić wiele rzeczy. Będziemy mieli bowiem dużo energii

– uzasadniał swój pomysł prezes Blue Origin. 

Wizja przyszłości Bezosa obejmuje miliony ludzi żyjących i pracujących w kosmicznych statkach zasilanych energią słoneczną. Logicznym miejscem do rozpoczęcia takich działań jest księżyc, ponieważ jest blisko Ziemi, ma dużo światła słonecznego, a także pokłady zamarzniętej wody w pobliżu biegunów. 

Czytaj więcej: Donald Trump atakuje Amazona. 'Nie płacą podatków, powodują ogromne straty dla Stanów'

Współpraca z NASA

By zrealizować swój cel, Jeff Bezos planuje zbudowanie lądownika księżycowego we współpracy z NASA. Ma on być w stanie dostarczyć 5 ton ładunku na powierzchnię Księżyca.   

Jak dodał Bezos, nawet jeśli NASA zrezygnuje z kooperacji lub jeśli Blue Origin nie wygra kontraktu z agencją, zainteresowana powinna być SpaceX, mimo że dziś skupia się na Marsie. Są też inne podmioty, które mogłyby przystąpić do projektu, na przykład Europejska Agencja Kosmiczna. W ostateczności Blue Origin dokona tego samodzielnie.

Czytaj więcej: Najbogatszy człowiek na świecie nie wie na co wydawać pieniądze. W jego świecie 12 mln dolarów to zaskórniaki

Jeff Bezos dodaje, że stworzenie księżycowej bazy to nie tylko zbudowanie rakiety i lądownika oraz wysyłanie tam ludzi. Prezes Blue Origin zapewnia, że jest gotów zrobić wszystko, co trzeba, aby odnieść sukces. Pieniędzy nie powinno zabraknąć. Jeff Bezos, założyciel Amazona, jest najbogatszym człowiekiem na ziemi. Jego majątek szacuje się na 130 miliardów dolarów.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (26)
Szef Amazona skolonizuje Księżyc. Znamy szczegóły operacji
Zaloguj się
 • qlt82

  Oceniono 12 razy 10

  Czemu inwestycje w rozowoj nazywacie "zabawa"? Zabawa to sa jachty szejkow z polskimi modelkami. To jest akurat sensowny cel dla miliarderow.

 • burkoslaw1

  Oceniono 12 razy 4

  Komentarze pięknie pokazują jakim zaściankiem jesteśmy i jakimi antysemitami są Polacy.

 • junk92508

  Oceniono 5 razy 3

  Księżyc i tylko Księżyc.

  Mars w chwili obecnej to tylko zabawa - jest za daleko i nic na stałe w najbliższym czasie tam nie będzie.

  Natomiast stała baza pod powierzchnią Księżyca jest jak najbardziej realna.

 • pferben

  Oceniono 5 razy 3

  Niesamowite! I to są newsy, po których ma się dreszcze. Ludzie, jesteśmy wielcy. Może nie jakoś bardzo, ale dość wielcy. Teraz już wierzę, że prędzej, czy później ruszymy w kosmos.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 2 razy 2

  Przypominam, że zwiększona liczba lotów w kosmos powoduje zanieczyszczenie wyższych stref atmosfery co przyczynia się do powstawania anomalii pogodowych i niszczenia środowiska!

 • pat1952

  Oceniono 11 razy -1

  Czy będzie tak, że amerykanie zajmą Marsa i Księżyc na własność, jako swoją kolonię?

 • blumkwist

  Oceniono 7 razy -3

  A co z podbojem Słońca?!...ale to już chyba zadanie dla B. Gatesa.

 • boo-boo

  Oceniono 11 razy -3

  Kolonizacja Marsa, Księżyca..... szkoda, że nikt nie marzy o tym żeby w końcu coś zrobić żeby ludzie nie umierali z głodu i pragnienia na Ziemi....

 • mazzinl890

  Oceniono 5 razy -3

  Szef Amazona chce skolonizować księżyc, bo tam się równe świetnie świetnie jeździ elektrycznymi autami, ale jest bliżej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX