W październiku ruszy najdłuższa linia lotnicza na świecie. 19 godzin w samolocie

Linie Singapore Airlines rozpoczną obsługę najdłuższej linii lotniczej na świecie. Pasażerowie spędzą niemal 19 godzin bez międzylądowania na trasie z Singapuru do Nowego Jorku.

Samolot Singapore Airlines pokona dokładnie 15 329 kilometrów z Singapuru na lotnisko Newark – Liberty w stanie New Jersey. Na pokładzie znajdzie się 161 miejsc klasy biznes i premium.

W tym momencie najdłuższą jest licząca 13 600 km trasa obsługiwana przez Qatar Airways z Dohy w Katarze do Auckland w Nowej Zelandii.

W 2022 roku wszystkich chcą pobić australijskie linie Qantas Airways, które planują uruchomienie linii z Sydney do Londynu. Jej długość to ponad 17 tys. km.

Czytaj więcej: Nie lubisz długo czekać na samolot? Oto 10 najbardziej punktualnych linii lotniczych

Długie latanie

Na loty bardzo dalekiego zasięgu stawiają kolejne linie lotnicze, m.in. Singapore, Qatar, Qantas czy amerykańskie United Continental Holdings. Przynoszą one bowiem większe zyski niż loty z międzylądowaniami.

Singapore Airlines latały już na trasie Singapur – Newark do 2013 roku, ale wysokie ceny paliwa spowodowały, że korzystanie z czterosilnikowych samolotów Airbus A340-500 stało się nieopłacalne. Od tego czasu linie obsługiwały trasę z Singapuru na lotnisko JFK w Nowym Jorku z lądowaniem we Frankfurcie.

Czytaj więcej: Linie lotnicze Air France mogą zbankrutować. Wszystko przez strajki i protesty pracowników

Singapore Airlines jest pierwszym i dotychczas jedynym przewoźnikiem, który zamówił Airbusa A350-900ULR, wersję dwusilnikowego odrzutowca A350 o ultra dalekim zasięgu, wynoszącym niemal 18 tys. km.

Singapurskie linie lotnicze planują rozpoczęcie lotów bez międzylądowania z Singapuru do Los Angeles po roku 2022. Obsługiwać je mają właśnie A350-900ULR. Pierwsza maszyna ma trafić do Singapore Airlines we wrześniu, wszystkie siedem zamówione mają być do końca roku.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: