Komentarze (397)
Rząd łata kolejną dziurę. Wynajem pokoi dla turystów tylko po rejestracji i spełnieniu norm
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • owrank

  Oceniono 11 razy 7

  Najciekawsze jest to, że tych mieszkań wakacyjnych nad morzem jest dużo i coraz więcej i więcej a ceny wynajmu ROSNĄ jak na drożdżach... 2-3 lata temu za mieszkanko wakacyjne 40-50m2 dla rodziny czteroosobowej w Kołobrzegu, Władysławowie czy Trójmieście płaciło sie 250-300 zł a teraz jest to 350-500 zł czyli wzrost o dobre 50%-60%

 • droch

  Oceniono 8 razy 6

  A Partia na to: Im mniej kradniemy, tym więcej pięniędzy w budżecie!

 • qrzysiu

  Oceniono 8 razy 6

  No i super. Trzeba będzie podnieść ceny żeby pokryć koszty nowych regulacji i dziadostwo 500+ będzie musiało szukać kwater pod namiotami. A klient do przyjazdu nad morze czy w góry zawsze się znajdzie.
  To jest jedyny rząd na świecie który po kolei próbuje zabić każdą aktywność gospodarczą swoich obywateli, którym i tak daleko do średniej eu. Wszyscy ci którzy wiedząc co ich czeka na państwowej emeryturze, ciężko harowali żeby coś odłożyć i dorobić, teraz zostaną z niczym.

  Gratulacje dla wyborców pis. Jesteście jak wirus który zanim sam zdechnie, zniszczy organizm na którym żyje.

 • kmwsm

  Oceniono 10 razy 6

  Hotele to glownie korporacje czesto odprowadzajace zyski za granice, a wynajmujacy to przewaznie lokalna klasa srednia wydajaca pieniadze na miejscu. I tak to PiSbolszewia wspomaga klase pracujaca miast i wsi.

 • czegotychcesz

  Oceniono 8 razy 6

  Zmiana ta uderzy w biorców 500+, bo teraz rzadziej będą mogli wyjeżdżać na wczasy do kwater prywatnych !!!

 • fleshless

  Oceniono 14 razy 6

  niedługo pół narodu będzie pracować w kontroli i kontrolować drugie pół,
  tyle będzie zakazów i nakazów, że nikt nie będzie się mógł w nich połapać i na każdego znajdzie się jakiś hak

  a później to nie wiem... chyba obozy pracy
  bo nie będzie żadnej inicjatywy w kraju, w którym każdy krok jest związany z ryzykiem, że złamiesz jakiś zakaz albo nakaz,

 • xsawer

  Oceniono 5 razy 5

  Koncesje, pozwolenia, zaświadczenia. A pamiętacie ustawę Wilczka? Ups, to była zdychająca komuna, a teraz się odradza jak hydra.

 • rozterka47

  Oceniono 5 razy 5

  PIS raz za razem wali a to drobną przedsiębiorczość a to w obywateli , jak to w komuniźmie.

 • paastafarai

  Oceniono 7 razy 5

  Weź tu pokaż dziecku Polskę jak taniej jest polecieć nad Morze Śródziemne...
  Hotelarze posmarowali ...

 • Lech Kuc

  Oceniono 5 razy 5

  Mieszkanie + na wynajem , wystarczy uchwalić przepisy takie , które dawałyby możliwość NATYCHMIASTOWEJ eksmisji KAŻDEGO uciążliwego najemce . Nie trzeba będzie uciekać się do wynajmu okazjonalnego . Będą mieszkania na wynajem długo terminowy

 • dobrylos

  Oceniono 17 razy 5

  Urzednicy ministerstwa Finansów nie wiedzą ze do hoteli gdzie nocleg kosztuje minimum 100zł od osoby za dobe nie pojedzie młoda rodzina z dziecmi ani emeryci, a wiec ten kolejny fiskalny pomysł uniemozliwi im wypoczynek,natomiast w domkach jednorodzinnych wynajmuje sie pokoje z dostepem do kuchni (czego niema w hotelach) i za przystępną cene od 30-60zł.Cena ta jest i tak minimalna bowiem wynajmuja głównie własciciele domów-emeryci posiadajacy niskie emerytury a wynajm to tylko dodatkowy niewielki dochód.

 • sailor50

  Oceniono 4 razy 4

  Każdy głupek zorientuje się, że NIE CHODZI o żadne łatanie dziury, a o KASĘ. Budżet jest pusty jak dziurawe wiadro, a są owe kiełbasy wyborcze, bo za wszelką cenę trzeba przekupić Polaków. Argumenty są wyssane z palca, bo czarny rynek tak czy inaczej będzie funkcjonował jak NA CAŁYM ŚWIECIE. Jeżeli mam dać za ten sam standard np. 100 zł dziennie lub 60 co to wybiorę? Chyba Jasne!!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 4 razy 4

  Złupi się obywateli, będzie na "nagrody" dla Pasztetowej Beci i jej podobnych brązowych nosków gejowego Jaruchy.

 • vafello65

  Oceniono 4 razy 4

  Niczego nie trzeba zmieniać w przepisach. Wystarczy je egzekwować. Wynajem krótkoterminowy jest działalnością gospodarcza pomimo braku rejestracji. Poza podatkiem dochodowym dochodzi jeszcze podatek VAT 8%. W praktyce lepiej zarejestrować działalność ponieważ można rozliczyć koszty + zapłacony VAT. Osoby uprawiające partyzantkę łatwo będzie urzędowi skarbowemu odstrzelić. A teraz najlepsze - wprowadzając regulacje ppoż itp takie jak dla hoteli uwalniany wiele mieszkań dla zwykłego Kowalskiego oraz doprowadzamy do załamania branży deweloperskiej. Rynek jest przegrzany, za 2 lata ceny się zatrzymają - jak wejdą na rynek najmu mieszkania, które aktualnie się buduje.

 • awm10

  Oceniono 6 razy 4

  co by tu jeszcze .......

 • andrew1507

  Oceniono 4 razy 4

  precz z pis

 • r1234_76

  Oceniono 3 razy 3

  W Japoniii też kazali rejestrować pokoje na wynajem. Taka ogólnoświatowa chyba tendencja.

 • maradona20

  Oceniono 11 razy 3

  Barany znowu pojda na wybory czy nasikają do urny?

 • Freddy Kruger

  Oceniono 3 razy 3

  A ktore sieci hotelarskie olaca CIT w Polsce? Ktoś moze podac?

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 3

  A czy jest dozwolony seks w hotelu sejmowym i kto to kontroluje, opodatkowuje i czy lizusy donoszą do kulawego?

 • brunon_k

  Oceniono 5 razy 3

  A wszystko w imię bezpieczeństwa, a w szczególności bezpieczeństwa dzieci oraz zapewnieniu najwyższej jakości usług. No to teraz leci kaska za projekty, pięczateczki, odstępstwa, ZUSy (bez tych co na KRUSie oczywiście). Co za popie...ny kraj! Wszystko dla naszego dobra. Byle cię wydymać. Nie warto nic zgłaszać rejestrować i tyle. Ani grosza dla tego pazernego państewka z taniego wynajmu. Ja nie potrzebuję usług drogiego złodziejskiego państewka.

 • jasz1

  Oceniono 7 razy 3

  Artykul sugeruje m.in, ze wynajmujacy na krotki termin przez np. BiBnb nie placa podatkow, co nie jest prawda. Pewnie i tu jest jakas szara strefa, ale te dochody sa nie do ukrycia w razie kontroli (pieniadze nie sa placone do reki, tylko przez platforme przelewem). Tylko desperat wynajmuje przez AirBnB bez placenia podatkow. Podatki sa placone zgodnie z przepisami o najmie...nie szczujcie ludzi na wlascicieli mieszkan, bo po komentarzach widac, ze taki oddzwiek wywolal ten nierzetelny artykul.

 • Oceniono 7 razy 3

  Niech żyje PZPR i PRZAWODNIA PARTIA KTOLICKOZLODZIEJSKA PIS . Niech żyje jej Ojciec. Chszestny J.Kaczynski oby Męczył się Wieczne , Krystianie Nazarta i wszyscy złodzieje koryciaze mafijni , oby ich szlak trafił jak najprędzej AMEN ,NA CHWALE PLOMIENI !!!!.

 • gerwazy.waligora

  Oceniono 2 razy 2

  Katolicka komuna zaczyna orientowac sie, ze jej idea jest nierentowna jak socjalizm.
  Coz, jak sie kupuje glosy biedakow i pojecie o ekonomii sredniawe to taki efekt. Nie podnosza podatkow (oficjalnie), wprowadzaja kolejne "koncesje", w dodatku odplatne. Czysty idiotyczny kaczyzm....

 • ltte

  Oceniono 4 razy 2

  Czyli co? Tanie nieruchomości w Polsce będą jeszcze tańsze?
  ;-)

 • zd46

  Oceniono 2 razy 2

  Wynajem+

 • smiki48

  Oceniono 6 razy 2

  demokracja w wykonaniu UE. Możecie robić wszystko. Ale jeżeli jest zgodne z interesem wielkiego kapitału i korporacji. W przeciwnym wypadku ograniczamy wolność korzystania z majątku obywateli.

 • ds215

  Oceniono 2 razy 2

  nic nie przebije stawki 750 zł za dzień sprzedaży obwożniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX