LOT ma porozumienie ws. współpracy z izraelskimi liniami lotniczymi. "Dla dobra naszych pasażerów"

Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały memorandum z izraelskim przewoźnikiem EL AL. Porozumienie ma być korzystne dla pasażerów i wspierać rozwój relacji między krajami.

LOT porozumiał się z przewoźnikiem z Izraela

- Izrael i Polskę łączy długa i wspaniała historia współpracy i partnerstwa. Bardzo się cieszę mogąc w imieniu LOT-u podpisać memorandum z EL AL, jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych linii lotniczych na świecie. Od tego momentu będziemy pracować ręka w rękę by wykorzystać wszystkie synergie między naszymi liniami. W ten sposób zaoferujemy naszym pasażerom jeszcze lepszy serwis i usługi, znacząco przyczyniając się do rozwoju relacji między naszym krajami. LOT i EL AL są podobne w wielu aspektach, m.in. floty, siatki połączeń czy skali wykonywanych operacji. Od początku rozmów na temat potencjalnego partnerstwa, współpraca wydawała nam się naturalna i nie mieliśmy wątpliwości, że powinniśmy ją nawiązać dla dobra naszych pasażerów - powiedział prezes LOT-u Rafał Milczarski, cytowany w komunikacie.

Czytaj też: Jest wniosek o przejęcie LOT-u. Narodowy przewoźnik ma trafić pod skrzydła potężnej polskiej grupy

Skorzystają pasażerowie

W oparciu o podpisany list intencyjny linie zamierzają nawiązać współpracę code-share. Będzie obejmowała wybrane trasy między miastami w Izraelu i w Polsce – zarówno jeśli chodzi o bezpośrednie połączenia między krajami, jak i połączenia przez wspólne węzły przesiadkowe. Porozumienie zakłada też, że przewoźnicy będą rozwijać wspólne usługi pasażerskie, żeby zapewnić klientom jak najwięcej możliwości podróżowania i jak najsprawniejszą obsługę pasażerską i bagażową na lotniskach. Linie wyraziły wolę wzmocnienia współpracy również w obszarze wspólnych aktywności marketingowych i promocyjnych, podano również.

- Cieszymy się z rozwoju naszej współpracy z LOT-em. Na przestrzeni kilku ostatnich lat ruch pasażerski między Izraelem a Polską znacząco wzrósł. Planowany code-share pozwoli nam zaoferować jeszcze więcej opcji naszym pasażerów. Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym partnerstwem i z pewnością wspólnie zbadamy każdy obszar potencjalnej współpracy - dodał wiceprezes EL AL do spraw handlowych i branżowych Michael Strassburger, cytowany w komunikacie. 

Po podpisaniu listu intencyjnego, kolejnym krokiem ma być analiza obszarów potencjalnej współpracy i przygotowanie umów definiujących zakres wspólnych działań, jakie zostaną wdrożone w najbliższej przyszłości.

EL AL, narodowy przewoźnik Izraela, który powstał w 1948 roku, oferuje największą liczbę bezpośrednich połączeń z i do Izraela. EL AL lata na 36 kierunkach z Izraela, oferując setki połączeń w ramach umów code-share z innymi przewoźnikami. Cała flota EL AL to samoloty marki Boeing. We wrześniu 2017 roku, wraz z przylotem pierwszego z szesnastu zamówionych Boeingów 787-9 Dreamliner rozpoczął się proces odnowienia floty przewoźnika.

Polskie Linie Lotnicze LOT są spółką Skarbu Państwa. Podstawową działalnością spółki jest transport lotniczy osób w komunikacji krajowej i międzynarodowej. PLL LOT miały ponad 6,8 mln pasażerów w 2017 r., co oznaczało wzrost o ok. 25% r/r.

Zobacz także: Drogie paliwo obniża zysk linii lotniczych. Pierwsze ostrzeżenie w sprawie cen biletów

Czy Unia Europejska nakaże nam płacić za linki w internecie?

Więcej o: