Komentarze (125)
Brexit może skasować całą branżę motoryzacyjną na Wyspach
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cob22

  Oceniono 6 razy 0

  W Chicago sie akurat rower przewrocil. Kto potrzebuje tej w przeszlosci zyjacej wyspy ?

 • agzum

  Oceniono 18 razy 0

  szkoda, że nie wspomnieliście ile UK importuje samochodów z UE. Na barierach celnych w branży samochodowej większym przegranym będą Niemcy (zwłaszcza jak również Trump zwiększy zakres ceł na samochody z UE tj. Niemiec).
  Poza tym ZAWSZE takie okazje są wykorzystywane przez koncerny do negocjacji nad dodatkowymi upustami/zwolnieniami z podatków/itp.

  Wiele środowisk finansowo-biznesowych wyłożyło sporo pieniędzy w lobbing na rzecz drugiego referendum W UK (m.in. ... wiecie kto). Takie katastroficzne informacje będą się pojawiały coraz częściej, aż do ... brexitu lub drugiego referendum.

 • komercyjny02

  Oceniono 16 razy 0

  "Jaguar Land Rover oświadczyła, że przeniesie produkcję [...] na Słowację.
  [...] wytwórnie mają m.in. BMW, Toyota, Nissan czy Honda. Ford produkuje [...] silniki."

  Krótko mówiąc, brytyjski przemysł samochodowy, acz słusznie chlubiący się wspaniałą historią, dziś w zasadzie nie posiada już żadnych własnych marek. Zostały mu tylko obce montownie, często, choć nie zawsze, składające modele obmyślone gdzie indziej i znane skądinąd, tyle, że z kierownicą po prawej stronie.

  I pomyśleć, że po II Wojnie Światowej mieli szansę wywieźć z swojej strefy okupacyjnej w Niemczech całą linię produkcyjną Volkswagena. W ramach reparacji. Lecz wtedy brytyjscy oficerowie spojrzeli na "Garbusa" ze wzgardą, jako na coś niegodnego brytyjskich standardów.

 • eligiusz_podchrapek

  Oceniono 1 raz -1

  No to Polacy będą musieli wyjechać z UK, bo pracy to tam już nie będzie...

 • rgfm

  Oceniono 5 razy -1

  Jeszcze jest czas, żeby zmienić zdanie.

 • piewca_poprawny

  Oceniono 2 razy -2

  brak kontroli granicznej? Mylicie Unię Europejską ze strefą Schengen...

 • Janusz Marian

  Oceniono 10 razy -2

  Kierunek w którym to będzie nie jest do końca przewidywalny. Istnieje duże prawdopodobieństwo że w aktualnej sytuacji geopolitycznej (szczególnie w związku z decyzjami Trumpa) Unia może przejść metamorfozę i podział. Co może doprowadzić do podziału rynku unijnego, a w najgorszym przypadku do pozostawienia Niemców i Francji z długami. Pomimo że są największymi rynkami nie są jedyni.

 • Leszek Kubiak

  Oceniono 8 razy -2

  UWAŻAM ŻE TA CHORA REWOLUCJA BĘDZIE NEGATYWNA DLA CAŁEJ ZJEDNOCZONEJ EUROPY. ALE MOŻE KOMUŚ ZALEŻY ABY SKOŚNO OKIE POTĘGI NAKRYŁY EUROPĘ CZAPKAMI.

 • piewca_poprawny

  Oceniono 5 razy -5

  decyzja brytyjczyków była oczywiście błędem. Ale jednocześnie był to głos rozpaczy wobec polityki Unii i ignorowania stanowiska społeczeństw państw członkowskich. Szkoda że Unia nie potrafi wyciągnąć żadnych wniosków z tego co się stało i dalej prowadzi politykę ignorowania rządów i państw krajów członkowskich.

 • marco35

  Oceniono 5 razy -5

  Nie wiedziałem że coś takiego jak brytyjska branża motoryzacyjna jeszcze istnieje ;-)

 • tusk-nera

  Oceniono 26 razy -10

  po krótki okresie niepokoju sytuacja na Wyspach po Brexicie uległa znacznemu polepszeniu - rosną dochody ludzi, rośnie gospodarka - pewnie jakaś jedna branża może mieć trochę pod górkę ale to przejściowe
  generalnie zdecydowana większość brytyjczyków jest zadowolona, że udało im się uciec z eurokozentrazionzone.
  zaraz to samo zrobią włosi, grecy, hiszpanie i portugalczycy - kto zostanie u eurofaszystów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX