Credit Agricole przejmie Eurobank? Reuters twierdzi, że są takie zakusy

Jak wynika z informacji agencji Reuters, bank Credit Agricole rozważa złożenie oferty kupna Eurobanku.

Przypomnijmy - w zeszłym tygodniu agencja Reuters doniosła, iż Societe Generale, francuski bank będący właścicielem Eurobanku, planuje wycofać się z bankowości detalicznej w Polsce i szuka nabywców na Eurobank.

Teraz Reuters podał informację, że kupnem Eurobanku jest zainteresowany bank Credit Agricole. Przedstawiciele obu banków nie skomentowali agencji tych doniesień. 

Eurobank jest 17. największym polskim bankiem, jego aktywa wynoszą 14 miliardów złotych. Dla porównania, największy bank w Polsce - PKO Bank Polski - jest pod tym względem ponad 20 razy większy. W ubiegłym roku Eurobank osiągnął zysk netto w wysokości 103 milionów złotych.

Jak wynika z danych portalu PRNews.pl, na koniec pierwszego kwartału 2018 r. Eurobank prowadził blisko 1,5 mln rachunków osobistych dla klientów indywidualnych, a Credit Agricole prawie 1 mln takich kont.

Gdyby fuzja Credit Agricole i Eurobanku doszła do skutku, byłby to kolejny przykład konsolidacji w polskim sektorze bankowym w ostatnich latach. Pod koniec grudnia o sprzedaży swej polskiej części informował Deutsche Bank. Kupujący to jeden z największych banków w Polsce - BZ WBK. Do końca roku powinien zakończyć się proces przejmowania Raiffeisen Polbanku przez BGŻ BNP Paribas. 

***

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: