170 mln zł dla Kubusia. Maspex otworzył wielki kompleks produkcyjno - logistyczny

Grupa Maspex otworzyła w zakładzie Tymbark w Olsztynku bardzo nowoczesny kompleks produkcyjno-magazynowy. W nowej hali produkcyjnej zostały zainstalowane nowoczesne linie produkcyjne m.in. do produkcji soków Kubuś oraz wody. Całkowicie zautomatyzowane centrum logistyczne ma aż 13 poziomów składowania. Wartość inwestycji wyniosła 170 mln zł.

"Nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne pozwolą firmie umocnić się na pozycji lidera producentów soków, nektarów i napojów w Polsce. Przyczyni się to także do wzbogacenia lokalnego rynku pracy – w nowym kompleksie zatrudnienie znalazło aż 70 osób" - czytamy w komunikacie.

Od 1996 roku, czyli od wejścia zakładu w Olsztynku w skład Grupy Maspex, firma zainwestowała łącznie ponad 625 mln zł w rozbudowę zaplecza produkcyjno-logistycznego i surowcowego. Dzięki temu zakład w Olsztynku może obecnie produkować 11-krotnie więcej, a w swoich magazynach posiada łącznie 50 tys. miejsc paletowych.

Czytaj więcej: Polski producent Kubusiów, Tymbarka czy Lubelli idzie jak burza. Pół miliarda na rozwój. Mamy zdjęcia z nowej inwestycji

Już 700 pracowników

"Utworzona na terenie Olsztynka strefa ekonomiczna sprzyja inwestycjom, a co za tym idzie rozwojowi takich firm jak nasza. Kompleks produkcyjno–magazynowy, który dziś otwieramy, pozwolił na stworzenie dodatkowych 70 miejsc pracy dla mieszkańców Olsztynka i okolic. Obecnie zatrudniamy ponad 700 pracowników. Współpracujemy również z lokalnymi, sprawdzonymi dostawcami owoców i warzyw. Współdziałamy także z olsztyńskimi uczelniami, które poprzez swoją wiedzę, pomagają nam w tworzeniu najwyższej jakości produktów" - dodał współwłaściciel Grupy Maspex Kazimierz Kujawa.

Rocznie Tymbark w Olsztynku skupuje od polskich dostawców ponad 100 tys. ton owoców i warzyw (przede wszystkim marchew, jabłka, pomidory oraz truskawki), co stanowi aż 1/3 możliwości skupowych całej Grupy, która prowadzi skup również w zakładach w Tymbarku i Łowiczu.

Czytaj więcej: Duża transakcja na polskim rynku spożywczym. Hortex zmieni właściciela

Grupa Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Ukrainie. Jest również największym producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao, zabielacze, herbatki), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii. W portfolio firmy znajdują się m.in. takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Tiger, Lubella, Malma, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa, Plusssz.

Emilian Kamiński: Żeby nie być frustratem, zacząłem sam organizować sobie życie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (10)
170 mln zł dla Kubusia. Maspex otworzył wielki kompleks produkcyjno - logistyczny
Zaloguj się
 • chamsolo

  Oceniono 12 razy 8

  Tylko skończony leń kupi chłam w którym jest może 20% prawdziwego soku .Czereśnie maliny wiśnie pół darmo ,cukier nizej 2 ale jak sie nie chce popracować ze 4-5 godzin to potem sie kupuje badziew na aspartanie i sztucznych barwnikach . Kupując konserwy mięsne zawsze patrze czy to nie Święty Grall ewentualnie Maźpek.

 • krzysiozboj

  Oceniono 10 razy 4

  Jedyny plus Maspexu jest taki, że to polski producent. Niestety robiący przemysłowy chłam, o jakości tej samej, co inne koncerny.
  Tymbark, Lubella czy Malma, ze starymi produktami o tej nazwie, mają tylko nazwę wspólną.

 • mistermadmat

  Oceniono 5 razy 3

  Syrop glukozowo-fruktozowy , ,,soki100%,, z koncentratu ,nektary z sacharozy ,ludziska opamietajcie sie i czytajcie skład tego gó wna i zastanówcie sie co dajecie dzieciakom do picia bo potem małe baryłki toczą się ....

 • ps11111ps

  Oceniono 5 razy 3

  Szkoda ze Maspex nie sprzedaje małź św Jakuba. Jakby tak było to kto wie, może nawet sam Kuichciński by ich zaszczycił swoją obecnością przyjeżdżając na otwarcie i licząc na drobny poczęstunek przy okazji...

 • ted1

  Oceniono 2 razy 2

  W plastikowych butelkach. Żeby miało się co palić na składowiskach.

 • dr_bloger

  Oceniono 1 raz 1

  Tymbark w Olsztynku?

 • techno-logik

  0

  Polak Polakowi to nawet klęski zazdrości. Skąd w Was tyle żółci? Miał rację Miłoszewski. Najbardziej polskie słowo. Pocieszcie się, że te ekologiczne frykasy też robią wielkie koncerny, tylko cena jakby inna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX