170 mln zł dla Kubusia. Maspex otworzył wielki kompleks produkcyjno - logistyczny

Grupa Maspex otworzyła w zakładzie Tymbark w Olsztynku bardzo nowoczesny kompleks produkcyjno-magazynowy. W nowej hali produkcyjnej zostały zainstalowane nowoczesne linie produkcyjne m.in. do produkcji soków Kubuś oraz wody. Całkowicie zautomatyzowane centrum logistyczne ma aż 13 poziomów składowania. Wartość inwestycji wyniosła 170 mln zł.

"Nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne pozwolą firmie umocnić się na pozycji lidera producentów soków, nektarów i napojów w Polsce. Przyczyni się to także do wzbogacenia lokalnego rynku pracy – w nowym kompleksie zatrudnienie znalazło aż 70 osób" - czytamy w komunikacie.

Od 1996 roku, czyli od wejścia zakładu w Olsztynku w skład Grupy Maspex, firma zainwestowała łącznie ponad 625 mln zł w rozbudowę zaplecza produkcyjno-logistycznego i surowcowego. Dzięki temu zakład w Olsztynku może obecnie produkować 11-krotnie więcej, a w swoich magazynach posiada łącznie 50 tys. miejsc paletowych.

Czytaj więcej: Polski producent Kubusiów, Tymbarka czy Lubelli idzie jak burza. Pół miliarda na rozwój. Mamy zdjęcia z nowej inwestycji

Już 700 pracowników

"Utworzona na terenie Olsztynka strefa ekonomiczna sprzyja inwestycjom, a co za tym idzie rozwojowi takich firm jak nasza. Kompleks produkcyjno–magazynowy, który dziś otwieramy, pozwolił na stworzenie dodatkowych 70 miejsc pracy dla mieszkańców Olsztynka i okolic. Obecnie zatrudniamy ponad 700 pracowników. Współpracujemy również z lokalnymi, sprawdzonymi dostawcami owoców i warzyw. Współdziałamy także z olsztyńskimi uczelniami, które poprzez swoją wiedzę, pomagają nam w tworzeniu najwyższej jakości produktów" - dodał współwłaściciel Grupy Maspex Kazimierz Kujawa.

Rocznie Tymbark w Olsztynku skupuje od polskich dostawców ponad 100 tys. ton owoców i warzyw (przede wszystkim marchew, jabłka, pomidory oraz truskawki), co stanowi aż 1/3 możliwości skupowych całej Grupy, która prowadzi skup również w zakładach w Tymbarku i Łowiczu.

Czytaj więcej: Duża transakcja na polskim rynku spożywczym. Hortex zmieni właściciela

Grupa Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Ukrainie. Jest również największym producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao, zabielacze, herbatki), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii. W portfolio firmy znajdują się m.in. takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Tiger, Lubella, Malma, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa, Plusssz.

Emilian Kamiński: Żeby nie być frustratem, zacząłem sam organizować sobie życie [NEXT TIME]

Więcej o: