Aldo po 13 latach wycofuje się z Polski. Ruszyła wielka wyprzedaż w jej sklepach z butami

Kanadyjska sieciówka specjalizująca się w produkcji i sprzedaży obuwia i torebek po 13 latach znika z polskiego rynku - podaje serwis internetowy elle.pl, powołując się na swoje źródła oraz pracowników sklepów. Sama firma nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie decyzji.

Aldo to kolejna obuwnicza sieciówka, która wycofuje się z polskiego rynku. Wcześniej pożegnaliśmy m.in. czeską Batę, niemiecki Gortz 17 oraz rosyjskie tanie marki Centro i Kari.

Ubywa nam również marek odzieżowych. Dziś produkty z metką River Island, Marks&Spencer, GAP czy Top Shop kupimy już jedynie on-line. 

Aktualnie w kilkunastu sklepach stacjonarnych Aldo trwa wyprzedaż produktów, przeceny sięgają nawet 70 proc. Sklepy mają być zamykane do końca roku. W pierwszej kolejności te ulokowane w największych i najpopularniejszych galeriach handlowych w tym m.in. warszawskich Złotych Tarasach.

Czytaj więcej: Z Polski wycofuje się jedna z dwóch największych sieci fitness. Zabiły ją wysokie koszty i silna konkurencja

Zaskakująca decyzja Aldo

Decyzja Aldo może zaskakiwać, ponieważ jeszcze we wrześniu 2017 r. firma otworzyła butik w nowo otwartej Galerii Północnej w Warszawie. Część istniejących od dawna sklepów była sukcesywnie odnawiana i modernizowana.

Aldo swoje produkty kieruje do klasy średniej. Za parę butów lub torebkę zapłacimy od 200 do 700 zł. Dodatki, typu okulary przeciwsłoneczne, kosztują poniżej 100 zł.

Marka Aldo należy do powstałej w 1972 roku w Montrealu spółki Aldo Group. Posiada obecnie ponad 3 tys. sklepów na wszystkich kontynentach pod szyldami Aldo, Call It Spring i Globo.

+++

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]