Jedziesz w Tatry? Nie musisz stać w kolejce po bilet do parku narodowego. Wystarczy smartfon

Osoby posiadające aplikację mPay - systemu płatności przy użyciu telefonów komórkowych - mogą już za jej pośrednictwem kupować bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Od kwietnia taka możliwość jest też w aplikacji Skycash.

Tatrzański Park Narodowy każdego roku jest odwiedzany przez ponad 3,5 mln turystów. W szczycie sezonu bywa, że w kolejkach do kas biletowych trzeba przestać nawet i kilkanaście minut. Warto jednak wiedzieć, że ten przymusowy postój w ogonku do okienka nie jest konieczny, bo od kilku miesięcy bilety do TPN można kupić poprzez aplikację Skycash, a od lipca także poprzez mPay.

bilety wstępu do TPN w mPay i Skycashbilety wstępu do TPN w mPay i Skycash .

Przez aplikację można kupić bilety jednorazowe, 7-dniowe oraz dla grup liczących maksymalnie 10 osób. Co ważne, bilety można kupić z wyprzedzeniem (choć w mPay „tylko” jednodniowym). I warto z tej opcji skorzystać, bo nie wszędzie jest zasięg - gdybyśmy bilet online chcieli kupić tuż przed wejściem do TPN. Połączenie z siecią nie jest potrzebne do okazania biletu przy kontroli.

Płatności za bilety można zrealizować poprzez portmonetkę Skycash lub mPay (czyli ze środków, którymi wcześniej doładuje się konto w aplikacji) albo kartą - zapisaną w cyfrowym portfelu Masterpass (w mPay) albo zapisaną w aplikacji (Skycash).

Ceny są oczywiście takie same jak w kasie - za bilet jednorazowy, normalny trzeba zapłacić 5 zł, za 7-dniowy 25 zł, a grupa do 10 osób wyda 45,00 zł. Bilety ulgowe są o połowę tańsze.

***

Ojciec dał mi radę: "Dobry interes, to jest interes dla obu stron. Interes dobry dla jednej strony, to jest szwindel" - prof. Andrzej Blikle [NEXT TIME]

Więcej o: