Komentarze (67)
Budimex ma słabe wyniki, akcje lecą w dół. Sytuacja w budowlance coraz trudniejsza
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jorg_1980

  Oceniono 7 razy 1

  Budimex Dromex jest sam sobie winien. Zamiast zatrudniać pracowników to korzystają wiecznie z podwykonawców. Realizują kontrakty za mld zł a nie posiadają ani jednego pracownika fizycznego ani nawet łopaty. Trzeba było inwestować w kadrę. Daję wam 2 lata i stan upadłości. Jeśli ktoś myśli że dziś sytuacja na rynku pracy jest trudno to zobaczymy co powie po roku 2020 jak na rynek wejdzie niż demograficzny. Teraz jeszcze jest całkiem dobrze.

 • markit44

  Oceniono 4 razy 0

  65 mln zł zysku to na prawdę zła wiadomość. A wiadomo, każda zła wiadomość to krok do odsunięcia PiSu od władzy. Trzymajmy kciuki za następne złe wiadomości I za Gazetę, która będzie je radośnie publikować.

 • mc_ras

  Oceniono 2 razy 0

  Z takimi komuchowatymi komentarzami spadajcie do Białorusi, bo widać nie dane było wam żyć w PRLu. Ja tam się cieszę, że Budimex buduje mi drogę ekspresową i zmartwiła mnie informacja o marnych perspektywach finansowych dla firmy. Tymczasem rachunek jest raczej prosty - jak Budimex będzie miał niższą rentowność, to my, w podatkach odczujemy tego konsekwencje - następny przetarg będzie droższy, będzie mniej wpływów z CITu, a może nawet firma upadnie.

 • archimedesss

  Oceniono 6 razy 0

  Czas podzielić sie zyskiem z innymi,

 • jan.go

  0

  A jaka musi być kondycja wykonawców jak ich taka zła ?

 • year68

  Oceniono 5 razy -1

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Budimex i cała budowlanka, zrezygnowały z podwykonawców i z firmy na papierze stała się prawdziwą firmą budowlaną z własnymi pracownikami i maszynami. Eksperyment typu outsourcing generuje dodatkowe koszty rzędu 30-50% wartości kontraktu. Firma zlecająca usługi później nie ma wpływu na jakość i terminowość prac. Ma to sens tylko w przypadku wysoko specjalistycznych branż typu badania czy informatyka, albo okazjonalnych zleceń.

 • deco.derr

  Oceniono 1 raz -1

  To w Polsce na wieloletnich kotraktach nie robi sie klauzuli o eskalacji ceny z roku do roku w takt wrzrostu cen materialow i kosztow wlasnych ?
  Wow, polscy Murzyni, moze was nauczyc? tanio policze................

 • niezalany

  Oceniono 5 razy -1

  no, to jeszcze brakuje żeby teraz odpowiedzialny za rozgrzebane budowy 70% dróg budimex, wziął się i wywalił i będzie komplet... wiwat "dobra zmiana"!

 • monikaaleksandra

  Oceniono 5 razy -1

  To teraz proszę się wynosić z pasa startowego na Zaspie!

 • romanmaxx

  Oceniono 2 razy -2

  prawda jest taka że nie ma nowych inwestycji i malejej front robórt, wiekszość firm budowlanych ma problem z utrzymaniem załogi bo prytak małej podarzy inwestycji, budowlanka nie ma co robić!

 • deco.derr

  Oceniono 3 razy -3

  Cale szczescie ze nie jest to wynik wstrzymania inwestycji przez rzady PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX