Darmowe EnveloKonto i moneyback to za mało. Teraz w EnveloBanku można zdobyć jeszcze więcej

Raz na jakiś czas polecamy Wam wyróżniające się produkty bankowe. Tym razem chcielibyśmy pokazać konto osobiste EnveloKonto w EnveloBanku. A być może wręcz przedstawić - bo to stosunkowo nowy gracz na bankowym rynku. Tym bardziej, że EnveloKonto nie dość, że jest darmowe, to jeszcze daje całkiem wymierne korzyści finansowe.

Co to jest EnveloBank?

Na początek dosłownie kilka zdań o samym EnveloBanku, bo być może dla kogoś, kto nie jest szczególnie na bieżąco z polskim rynkiem bankowym, to może być nieznana instytucja. Tymczasem to tak naprawdę trochę „stary znajomy”, bo EnveloBank to  marka bankowa, za którą stoi Bank Pocztowy. To oznacza, że np. konto czy lokata w EnveloBanku są de facto założone w Banku Pocztowym - to on służy licencją bankową. Przekładając na „nasze” - gdybyście się zastanawiali „gdzie tak naprawdę są pieniądze na koncie w EnveloBanku”, to odpowiedź brzmi - w Banku Pocztowym.

EnveloBank ruszył we wrześniu 2017 r. i jest odpowiedzią Banku Pocztowego na potrzeby klientów żądnych finansowej nowoczesności. Sam Bank Pocztowy skupia się m.in. na obsłudze klientów w placówkach pocztowych. Natomiast właśnie EnveloBank ma być tym bankiem dla „młodszych” (ciałem lub duchem) klientów, którzy np. nie wyobrażają sobie życia bez aplikacji mobilnej.

EnveloKonto - jedna z najtańszych opcji na rynku

EnveloBank dobrze wie, jak kusić nowych klientów. Nie dość, że jego EnveloKonto jest jednym z najatrakcyjniejszych cenowo rachunków osobistym na rynku, to jeszcze zarobić można m.in. na moneybacku czy na premii za samo założenie konta. Ale wszystko po kolei.

Po pierwsze - rzut oka w tabelę opłat i prowizji. Co tam znajdziemy? Otwarcie i prowadzenie EnveloKonta – bezwarunkowe 0 zł. Przelewy przez internet i aplikację mobilną – 0 zł. Do tego przelewy ekspresowe, które zrealizowane poprzez aplikację mobilną kosztują tylko 2,50 zł (w bankowości internetowej 5 zł) - to jedna z najniższych stawek na rynku.

Karta? Bezwarunkowe 0 zł dla osób do 26 lat, dla starszych zdecydowanie prosty miesięczny warunek „darmowości” - łączne wpływy na konto min. 1000 zł i wykonanie kartą minimum jednej transakcji bezgotówkowej. Bankomaty? Darmowe w całej Polsce, a jadąc za granicę można wykupić sobie za 5 zł miesięczny pakiet „bezprowizyjne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie”. Co więcej, wszystkie transakcje kartą za granicą są przeliczane na złote nie po kursie „bankowym” (te zwykle w bankach w Polsce są duże wyższe od rynkowych), ale według znacznie korzystniejszych kursów Visa, porównywalnych z kursami średnimi Narodowego Banku Polskiego. Dodając do tego, że EnveloBank nie pobiera dodatkowej prowizji za przewalutowanie transakcji zagranicznych, i to nawet z „egzotycznych” walut (w niektórych innych bankach to kosztuje nawet 2-5 proc. wartości transakcji) trudno się dziwić, że llienci tego banku płacą kartą za granicą nawet częściej niż w kraju.

Zwroty za zakupy w internecie i kartą

Ale z EnveloKontem można nie tylko nie stracić, ale i co sporo zarobić. Jak? Między innymi dzięki programowi moneyback - premiom za zakupy w internecie z wyborem dostawy przez Pocztę Polską. Za każdy zakup w sklepie internetowym o wartości przynajmniej 30 zł (oczywiście opłaconych z konta albo karty EnveloBanku), przy którym wybierze się dostawę za pośrednictwem jednej z rejestrowanych usług Poczty Polskiej (Paczka pocztowa, Pocztex, Paczka EKSTRA24, PACZKA24, PACZKA48, List polecony, Przesyłka firmowa polecona) otrzyma się 2 zł, a dla co dziesiątej przesyłki 10 zł. W ciągu miesiąca można „przy okazji” (jeśli i tak i tak kupujemy przez internet) zarobić do 20 zł, a w ciągu roku – do 200 zł.

Do tego warto dodać także udział w Visa Oferty, czyli programie, w którym zakupy kartą u partnerów tegoż programu są nagradzane bonusami – od kilku do nawet kilkudziesięciu procent wartości transakcji. Tutaj więc też w zasadzie przy okazji można zdobyć zwrot.

Envelokonto z premią do 300 zł, czas do 31 lipca

Co więcej, maksymalnie do 31 lipca w ramach promocji za założenie EnveloKonta otrzymuje się dodatkową premię 100 zł, a potem polecając ten rachunek kolejnym osobom kolejne nawet i 200 zł. Jak to zrobić? 

  1. Po pierwsze, należy wypełnić formularz rejestracji w promocji (imię i nazwisko, e-mail, numer telefonu + zaakceptowanie regulaminu i zgody na przetwarzanie danych) poprzez dedykowaną stronę. Czas na rejestrację mija 31 lipca ALBO lub po wyczerpaniu puli 1800 promocyjnych wniosków. Zatem oferta jest limitowana i może skończyć się szybciej niż 31 lipca!

  2. Po drugie, należy potwierdzić rejestrację poprzez kliknięcie w link aktywacyjny wysłany na adres e-mail, a następnie poprawnie wypełnić i wysłać wniosek internetowy o EnveloKonto i zawrzeć z bankiem stosowne umowy (o konto, o kartę) do 21 sierpnia br.

  3. Najpóźniej do 12 września br. należy wykonać co najmniej 3 płatności EnveloKartą (kartą do EnveloKonta) na łączną kwotę minimum 100 zł. Uwaga! Co zrozumiałe, do tej puli 100 zł nie będą zaliczane płatności anulowane lub zwrócone na żądanie klienta.

Tyle wystarczy, żeby zdobyć premię 100 zł. Dodatkowo, po zarejestrowaniu się w promocji, można wygenerować tzw. Kod rekomendacyjny. Jeśli przekaże się go np. znajomemu rejestrującemu się w promocji, a ten przed wysłaniem wniosku internetowego prawidłowo wpisze ów kod (oraz imię, nazwisko oraz e-mail polecającego),mamy szansę na dodatkowe 50 zł premii. Wystarczy, że zarówno my, jak i znajomy wypełnią warunki promocji (czyli minimum 3 płatności na łącznie co najmniej 100 zł). Takich premii można zdobyć maksymalnie 4 - czyli za 4 znajomych - i zyskać nawet do 200 zł.

Najpóźniej do 21 września br. każdy uczestnik promocji dostanie maila z powiadomieniem o przyznaniu premii 100 zł i ewentualnie premii dodatkowej za polecenia. Potem do 28 września trzeba jeszcze w Profilu Uczestnika (pod adresem promocji) uzupełnić dane osobowe: imię i nazwisko, numer EnveloKonta (na który zostanie przekazana premia) i adres zamieszkania, i do 5 października premie lub premie wpłyną na rachunek.

Więcej o: