Uwaga na fałszywe maile od skarbówki pt. "Korekta zeznania podatkowego 2017". To wirus

Ministerstwo Finansów ostrzega przed mailami wysłanymi rzekomo przez Izbę Administracji Skarbowej, która informuje o kontroli przeprowadzanej przez nieistniejący "Główny Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie".

Fałszywa wiadomość rozsyłana rzez oszusta dotyczy zeznania podatkowego za rok 2017 i nosi tytuł "KOREKTA ZEZNANIA PODATKOWEGO 2017".

Resort finansów podkreśla, że nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać zainfekowany plik.

Oto treść wiadomości [pisownia oryginalna - red.]:

Temat: KOREKTA ZEZNANIA PODATKOWEGO 2017

Dnia 03.07.2018 roku zostala przeprowadzona kontrola poprzez Glówny Urzad Kontroli Skarbowej w Warszawie w sprawie zeznania podatkowego za rok 2017.. Inspektor ds. Rozliczen informuje o wystapieniu pewnych braków formalnych w dokumentacji przedstawionej przez Panstwa.
W zwiaku z powyzym prosimy o wypelnienie zalaczonych formularzy w celu przedlozenia w terminie 7 dni od dnia powyzszego zawiadomienia do wlasciwego Urzedu Skarbowego. Formularze w zalaczniku sa równiez dostepne w wersji online klikajajac w ponizszy odnosnik:

ZLOZ WNIOSEK

Z powazaniem
Kordynator JPK

Krajowa Informacja Skarbowa - tu mozna uzyskac wszelkie
informacje podatkowe i celne:
tel. 801 055 055 (z tel. stacjonarnego) lub 22 33 00 330 (z
dowolnego telefonego).

Dane telefoniczne KIS są prawidłowe. 

Termin składania rocznej deklaracji podatkowej za rok 2017 upłynął 30 kwietnia. Jeżeli popełniliśmy błąd poprzez np. nie wykazanie części dochodów, jesteśmy zobowiązani do złożenia korekty. Drobne błędy w postaci literówek w adresie urząd poprawia sam.

Urząd Skarbowy skontaktuje się z nami drogą mailową tylko wtedy, jeżeli wyraziliśmy zgodę na doręczanie decyzji czy postanowień przez internet. W przeciwnym razie wszystkie pisma będziemy otrzymywać drogą pocztową.

+++

Ewa Błaszczyk: Nie zakładajmy na wstępie, czy będzie sukces czy klapa, tylko zróbmy robotę [NEXT TIME]

Więcej o: