Komentarze (76)
Branży budowlanej grozi powtórka z 2012 roku i masowe bankructwa. Potrzeba odważnych decyzji rządu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • deco.derr

  Oceniono 9 razy 1

  Polska to jedyny kraj na swiecie, gdzie im wiecej pracy dla firm tym mniej pieniedzy mozna zarobic. Sytuacja idealna byaby gdyby nie bylo do roboty zupelnie nic a rzad dawal pieniadze firmom za to , ze istnieja. Takie 5 + ( 5 000 000+).

 • lucusia3

  Oceniono 4 razy 0

  Niestety rządowe kontrakty,które są marzeniem na całym świecie, w Polsce to pewna ruina. Przeciąganie wypłat, zaniżanie wartości, wymuszanie brakoróbstwa (najniższa cena, bez względu na jakość). Tak jak doprowadzili do nędzy portierów, ochroniarzy, sprzątaczki i wszystkich, którzy im dostarczają usług. Ale w Stanach, gdyby wyszło, że senator się dorobił podczas piastowania funcji, to by go zlinczowali. U nas to jedyna ściezka dojścia do pieniędzy. Nie pracować, broń Boże, nic nie robić a "zarządząć" na publicznym.

 • intercell

  Oceniono 1 raz -1

  To nie prawda że nie potrafimy kierować ekipami wielonarodowymi. Masa specjalistów pracowała za granicami i nabyła odpowiednie doświadczeni. Można też zaprosić firmy zagraniczne które wezmą cały kontrakt i zrealizują go rękoma osób kontraktowych. Będzie drożej ale będzie. Warto pomyśleć jakie przepisy uprościć aby firmy zagraniczne mogły sprawniej działać (chodzi o czas tej perspektywy unijnej).

 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy -1

  A to ciekawe....
  Bo wiele inwestycji jest PRZESZACOWANE, np. autostrady, gdzie wygrywają oferty NIŻSZE o 10-20% od cen zakładanych przez GDDKiA.

  Natomiast wiele drobniejszych inwestycji ma ceny z dupy. Np jak automatyczne toalety zakupione przez Warszawę zw cenie około 350 tysięcy zł/szt, czyli za prefabrykowany "domek" wielkości 3x4 metry

 • zimman

  Oceniono 9 razy -1

  Jakiego rządu?! Odważni to oni są tylko w rozpieprzaniu a nie w naprawianiu czegokolwiek. Wystarczy popatrzyć na nowe pomysły tego rządu, który wszystkich ma za oszustów, jeszcze bardziej dopieprzyć budowlance wprowadzając fundusze powiernicze i komisje państwową drogową, która będzie jeszcze bardziej wydłużać wypłatę pieniędzy wykonawcom.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 10 razy -2

  jedyny ratunek to zamknąć totalną opozycję i zmusić do robót drogowych.
  Państwo polskie czeka przepiękna katastrofa w każdej dziedzinie, z niepodległością włącznie. A im bardziej się to odwleka, tym bardziej będzie widowiskowo

 • tumaxer

  Oceniono 12 razy -2

  Znacjonalizują wszystkie firmy budowlane i po problemie. A ile to stołków.

 • kamuimac

  Oceniono 17 razy -3

  I niech upadają. Rynek oczyści się sam ze złodzieji robiących biznes wyłącznie na wykorzystywaniu rodaków i skandalicznie niskich placach . Uczciwi nie upadną a po katharsis tylko się bardziej rozwiną

 • jag63

  Oceniono 15 razy -3

  Panie ziobro !
  Należy natychmiast powołać Partyjne Inspekcje Robotniczo-Chłopskie do kontroli budowlanki.

  I problemy znikną, jak ręką odjął.
  Przecież już to przerabialiśmy.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 14 razy -4

  Bardzo dobra wiadomość.
  Im prędzej sÓweren sobie wytapetuje pincetą fragment ściany w kiblu - tym lepiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX