Groclin ogłosił, że zwolni prawie połowę pracowników. Inwestorzy na GPW nie są zachwyceni

Groclin przeprowadzi zwolnienia grupowe. Pracę ma stracić 321 osób, czyli 45 proc. załogi firmy. W poniedziałek akcje Groclinu spadały na GPW o 17 proc.

Groclin podjął uchwałę o rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Zamiarem zarządu Groclin jest przeprowadzenie zwolnień 321 pracowników spółki zatrudnionych w zakładach w Grodzisku Wielkopolskim i Karpicku.

Groclin będzie zwalniać przez spadek przychodów

"Przyczyną planowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym zwolnień grupowych, jest postępujący spadek przychodów na kontraktach realizowanych w polskich zakładach spółki oraz trwająca od wielu lat presja cenowa i nasilająca się konkurencja, które zmuszają dostawców do ciągłej redukcji cen sprzedaży oraz poziomu generowanej marży. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki oraz istotny wzrost kosztów pracy w Polsce, zarząd podjął decyzję o konieczności dostosowania potencjału produkcyjnego i struktury kosztowej spółki do aktualnej sytuacji na rynku" - podaje spółka w komunikacie.

"Spółka opublikuje kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z radą pracowników spółki i zawrze w nim informację o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w Groclin S.A., która w całości obciąży wynik spółki. Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe spółki zostaną podane w sprawozdaniach finansowych spółki" - podsumowano.

Po tych informacjach, kurs Groclinu na GPW spadał w poniedziałek 17 proc.

Podstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych - poszyć foteli samochodowych w tkaninach, skórze naturalnej oraz poroflexie. Groclin zajmuje się także projektowaniem i rozwojem siedzeń, poszyć i akcesoriów samochodowych. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 293,5 mln zł w 2017 r.

Więcej o: