LOT uruchomił najkrótsze połączenie w siatce - z Warszawy do Lublina. 27 minut w powietrzu

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły w poniedziałek połączenie z Warszawy (z Lotniska Chopina) do Lublina. To dziesiąta krajowa trasa w siatce LOT-u.
Mamy nadzieję, że nasza najnowsza propozycja przypadnie do gustu pasażerom. Na pokładzie naszych samolotów umożliwiamy im najszybszą i najwygodniejszą podróż między Warszawą-Lublinem, co jest warte podkreślenia szczególnie teraz, w trakcie dużych inwestycji infrastrukturalnych między tymi miastami, które wydłużają czas przejazdu pociągiem czy samochodem

- powiedział dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki, cytowany w komunikacie. 

Rejsy odbywają się pięć razy w tygodniu (poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele). Do obsługi rejsów LOT przeznaczył turbośmigłowy samolot Bombardier Q400, na pokładzie którego znajduje się 78 foteli dla pasażerów, podano także. 

Warszawę i Lublin dzieli ok. 200 km. Sam rejs samolotu trwa 50 minut, natomiast w powietrzu maszyna jest mniej więcej połowę tego czasu. Poniedziałkowy, "premierowy" LOT trwał 27 minut.

Dziesiąte połączenie krajowe

Połączenie Warszawa-Lublin to 10. połączenie krajowe w siatce LOT-u. Oprócz niego LOT oferuje swoim pasażerom możliwość podróżowania z Warszawy: do Gdańska, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Zielonej Góry, Poznania i Szczecina oraz z Krakowa do Gdańska 

- tłumaczy LOT.

Trasa Warszawa-Lublin wpisuje się w obowiązującą strategię LOT-u, która zakłada konsekwentny rozwój rejsów zasilających port przesiadkowy w Warszawie, a jednocześnie wzmacnianie pozycji przewoźnika w regionalnych portach lotniczych w Polsce (w miarę dostępności floty i pojawiających się możliwości rynkowych), podkreślono także.

***

Były GROM-owiec: Żołnierz ma prawo być dobrze dowodzony [NEXT TIME]

Więcej o: