LOT uruchomił najkrótsze połączenie w siatce - z Warszawy do Lublina. 27 minut w powietrzu

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły w poniedziałek połączenie z Warszawy (z Lotniska Chopina) do Lublina. To dziesiąta krajowa trasa w siatce LOT-u.
Mamy nadzieję, że nasza najnowsza propozycja przypadnie do gustu pasażerom. Na pokładzie naszych samolotów umożliwiamy im najszybszą i najwygodniejszą podróż między Warszawą-Lublinem, co jest warte podkreślenia szczególnie teraz, w trakcie dużych inwestycji infrastrukturalnych między tymi miastami, które wydłużają czas przejazdu pociągiem czy samochodem

- powiedział dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki, cytowany w komunikacie. 

Rejsy odbywają się pięć razy w tygodniu (poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele). Do obsługi rejsów LOT przeznaczył turbośmigłowy samolot Bombardier Q400, na pokładzie którego znajduje się 78 foteli dla pasażerów, podano także. 

Warszawę i Lublin dzieli ok. 200 km. Sam rejs samolotu trwa 50 minut, natomiast w powietrzu maszyna jest mniej więcej połowę tego czasu. Poniedziałkowy, "premierowy" LOT trwał 27 minut.

Dziesiąte połączenie krajowe

Połączenie Warszawa-Lublin to 10. połączenie krajowe w siatce LOT-u. Oprócz niego LOT oferuje swoim pasażerom możliwość podróżowania z Warszawy: do Gdańska, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Zielonej Góry, Poznania i Szczecina oraz z Krakowa do Gdańska 

- tłumaczy LOT.

Trasa Warszawa-Lublin wpisuje się w obowiązującą strategię LOT-u, która zakłada konsekwentny rozwój rejsów zasilających port przesiadkowy w Warszawie, a jednocześnie wzmacnianie pozycji przewoźnika w regionalnych portach lotniczych w Polsce (w miarę dostępności floty i pojawiających się możliwości rynkowych), podkreślono także.

***

Były GROM-owiec: Żołnierz ma prawo być dobrze dowodzony [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (283)
LOT uruchomił najkrótsze połączenie w siatce - z Warszawy do Lublina. 27 minut w powietrzu
Zaloguj się
 • Oceniono 24 razy 18

  Ja prdl, czytam komentarze i nie wierze. Naprawde ktos mysli, ze takie polaczenia otwiera sie dla tego by latac miedzy jednym miastem a drugim tak po prostu? Takie polaczenia sie oplacaja pasazerowi, ktory z Lublina chce gdzies leciec dalej, przez Warszawe. Zamiast na Okecie dojezdzac autem czy pociagiem i taksowka, przyjezdza na lotnisko w Lublinie pol godziny do odlotu samolotu, bo wszystkie procedury przejdzie szybko i bezbolesnie, a jego bagaz bedzie nadany juz do koncowej destynacji. Takie polaczenia dzialaja b dobrze w calej Europie, np. miedzy finskim Turku a Helsinkami jest 170 km a samoloty 3x dziennie lataja pelne. To samo Helsinki-Tallinn itd. I nikt nimi nie lata do pracy, LOL.

 • krzywelustro

  Oceniono 47 razy 15

  To faktycznie będzie najkrótsze połączenie w siatce.
  Wróżę nie dłużej niż dwa miesiące.

 • tijeras66

  Oceniono 38 razy 14

  a po miesiącu lotów stwierdzą, że ilość ton paliwa na poderwanie samolotu na wysokość przelotową (żeby przez 10 minut tak lecieć i zacząć schodzenie) się nie opyla i pasażerów będą w autobus pakować :P

 • xsawer

  Oceniono 21 razy 13

  ..."Bombardier Q400, na pokładzie którego znajduje się 78 foteli dla pasażerów, podano także."
  -Co podano bo nie udało mi się doczytać?

 • mt60

  Oceniono 11 razy 9

  nie wiem czy jest to dobry czy zły pomysł LOTU, okaże się w "praniu", ze względu na remonty kolejowe i budowa nowej drogi W-wa Lublin mamy utrudnienia, ale po co drwić z Lublina, zapraszam do odwiedzenia naszego pięknego zielonego miasta, i potem dzielić się wnioskami; pozdrawiam z forumowiczów z mojego pięknego miasta Lublina

 • pan_kapiszon

  Oceniono 7 razy 7

  Panie dziennikarzu niech pan wyjaśni o co chodzi - od roku i przez najbliższe dwa lata nie da się normalnie dojechać do Lublina ani samochodem (budowa DK17), ani pociągiem (przebudowa torów). Trasa 180km zajmuje w piątek i niedzielę po 4-5 godzin, trzeba jeździć opłotkami. Stąd pomysł utworzenia tego połączenia lotniczego. Gdy tylko DK17 zostanie otwarta, połączenie lotnicze straci rację bytu. Ale do tego czasu jest całkiem niegłupie, sam znam kilka osób które na poważnie się zastanawiają nad skorzystaniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX